Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīvas forums

Civildienestu apmaiņas programma: jaunas Eiropas pilsoņu iniciatīvas mērķis ir izveidot “Erasmus veida” programmu ierēdņiem

Atjaunināšanas datums: 14/10/2021

Mēs, Eiropas pilsoņu grupa, uzsākam Eiropas pilsoņu iniciatīvu “ Pilsoniskās servantu apmaiņas programma”.

Mēs aicinām Eiropas Komisiju izstrādāt ES mēroga shēmu, kas piedāvā ES dalībvalstu ierēdņiem darba pieredzi citā dalībvalstī. Šī brīvprātīgā apmaiņas un apmācības programma notiks līdzīgā dienestā 2–12 mēnešus, lai dalībnieki varētu novērot un uzzināt, kā viņu darbs tiek veikts citā Eiropas Savienības valstī.

Šī iniciatīva būtu svarīgs solis ceļā uz Eiropas iedzīvotāju savienības izveidi, bet, lai gūtu panākumus, mums ir vajadzīga jūsu palīdzība.

sky

Ideja uzsākt Eiropas pilsoņu iniciatīvu radās mūsu studiju laikā. Mēs mācījāmies par ES pilsoņu iespēju tieši piedalīties lēmumu pieņemšanā ES līmenī un nolēmām ierosināt šo civildienesta ierēdņu apmaiņas programmu. Mēs esam 9 cilvēku grupa no septiņām dažādām ES dalībvalstīm, atspoguļojot Eiropas daudzveidību, no rietumiem līdz Austrumiem. Lielākā daļa no mums ir saskārušies ar programmas “Erasmus+” priekšrocībām, un mēs uzskatām, ka šo apmaiņu nevajadzētu pārtraukt, tiklīdz studijas ir beigušās, jo mūžizglītība ir gan profesionālās, gan personīgās attīstības pamatā.

Šī iniciatīva tika uzsākta 4. oktobrī, un mums ir vajadzīga jūsu palīdzība, lai gada laikā sasniegtu vienu miljonu parakstu, kas vajadzīgi, lai to īstenotu. Jūs varat parakstīties šeit.

Kas ir CESP?

Šī programma “Erasmus ierēdņiem” piedāvātu ierēdņiem no visas Eiropas darba pieredzi citā dalībvalstī. Šī apmaiņa notiks līdzīgā dienestā uz 2 līdz 12 mēnešiem. Lai izvairītos no jebkādām atšķirībām starp ierēdņiem atalgojuma ziņā, viņiem būtu jāturpina saņemt algas no izcelsmes valsts. Ja dalībnieka alga ir zemāka par to, ko salīdzināmā amatā strādājošs ierēdnis saņem uzņēmējā dalībvalstī, būtu jāizveido Eiropas fonds, lai kompensētu starpību.

Civildienests ir viena no lielākajām nodarbinātības nozarēm katrā ES dalībvalstī. Tomēr tā piedāvā ļoti maz iespēju strādāt starptautiskā vidē. Šīs programmas mērķis ir kompensēt atšķirības starp privātā un publiskā sektora darbiniekiem šajā jomā. Ierēdņi varētu gūt labumu no šīs Eiropas pieredzes, tāpēc daudzi jauni profesionāļi var izvēlēties civildienestu, nevis privātu darbu. Pateicoties šai programmai, pavisam jauna darba ņēmēju kategorija varēs pārvietoties ES teritorijā, kas palīdzēs uzlabot iekšējā tirgus darbību un stiprināt darba ņēmēju pārvietošanās brīvību.

team

Atalgošanas programma ierēdņiem

Mēs esam dziļi pārliecināti, ka šī programma ļaus ierēdņiem no visas Eiropas attīstīt pastāvīgu zinātības apmaiņu savā starpā: Zviedrijas ugunsdzēsējs varētu uzzināt, kā Spānijas ugunsdzēsēji saskaras ar meža ugunsgrēkiem; Bulgārijas medmāsas varētu izskaidrot Vācijas medmāsām, kā tās ārstē pacientus un kādu medicīnisko praksi tās veic; dāņu skolotājs varētu apgūt Čehijas profesoru mācīšanas metodes; Francijas pretkorupcijas amatpersonas varētu dalīties savās darba metodēs ar Portugāles amatpersonu; u. c. Šī apmaiņa ļaus ierēdņiem tikties ar citiem ierēdņiem, kas strādā attiecīgajā jomā, un radīt kultūru, kas ļauj kopīgi apmainīties ar labu praksi, to attīstīt un izvērst. Tā būs arī lieliska iespēja praktizēt svešvalodas, attīstīt prasmes Eiropas vidē un apgūt citus publiskās pārvaldes veidus.

Labas prakses izstrādei un izplatīšanai ir izšķiroša nozīme, jo ierēdņi varēs izmantot pieredzi, kas gūta apmaiņas laikā savā izcelsmes dalībvalstī. Šī prakse var ietvert jaunus administratīvās vai veselības aprūpes prakses veidus, īpašu mācīšanas metodi, jaunus pacientu ārstēšanas veidus, rūpējoties par sabiedrības vajadzībām utt. Visi šie labas prakses piemēri pakāpeniski izplatīsies, jo notiks apmaiņa, un to, protams, izvēlēsies tie, kuri ir viskompetentākie šajā jomā un kuru mērķis ir izvirzīt pilsoņu intereses viņu darba centrā: ierēdņi.

Tie ir dalībvalstu centrā, un mēs patiesi uzskatām, ka šāda apmaiņa uzlabos gan Eiropas pilsoņu, gan dalībvalstu sadarbību. Šīs programmas galvenais mērķis ir stiprināt darba ņēmēju pārvietošanās brīvību ES, veicināt paraugprakses apmaiņu starp civildienestiem un uzlabot saiknes starp ES dalībvalstīm. Tā uzlabos publiskā sektora efektivitāti iedzīvotāju, iedzīvotāju un iedzīvotāju interesēs.

Paldies, ka veltījāt laiku, lai izlasītu šo rakstu līdz beigām. Lūdzu, sazinieties ar mums, ja jums vajadzīga papildu informācija, un paudiet atbalstu, parakstoties un daloties ar mūsu iniciatīvu.

Kur parakstīties: https://eci.ec.europa.eu/016/public/#/screen/home

https://eci-csep.eu/

team

Autori

Civilo servantu apmaiņas programmas EPI grupa

EPI “Civilservant apmaiņas programmas” grupu veido 9 jauni profesionāļi no 7 dažādām dalībvalstīm. Laikā, kad tika iesniegta Eiropas pilsoņu iniciatīva, mēs visi bijām maģistrantūras studenti vienā un tajā pašā iestādē Beļģijā, kur mēs izveidojām un izstrādājām ideju, ar kuru mēs iepazīstinājām Komisiju. Grupas sastāvā ir Johan GONÇALVES (FR/PT), Adam MAZOYER (FR), Paulo Roquete VITORINO (PT), Kristina MUSIC (DE), Francesco BORDONE (IT), Amandine Deswert (BE), Angelica MASTRO (IT), Mădălina IONESCU (RO) un Petra POSPÍŠILOVÁ (CZ).

 

Ierakstīt komentāru

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.
Atruna: EPI forumā paustie viedokļi atspoguļo tikai to autoru uzskatus un nekādā gadījumā nav uzskatāmi par Eiropas Komisijas vai Eiropas Savienības nostāju.
Esat gatavs reģistrēt iniciatīvu?

Vēlaties atbalstīt iniciatīvu? Vēlaties uzzināt vairāk par pašreizējām vai agrākām iniciatīvām?