Pereiti prie pagrindinio turinio
Europos piliečių iniciatyvos forumas

Civilinių servantų mainų programa: nauja Europos piliečių iniciatyva siekiama sukurti „Erasmus“ pobūdžio programą, skirtą valstybės tarnautojams

Atnaujinta: 14/10/2021

Mes, Europos piliečių grupė, pradedame Europos piliečių iniciatyvą „ Civil Servant Exchange Program “.

Raginame Europos Komisiją sukurti ES masto sistemą, pagal kurią ES valstybių narių valstybės tarnautojai įgytų profesinės patirties kitoje valstybėje narėje. Ši savanoriškų mainų ir mokymo programa bus vykdoma panašioje tarnyboje 2–12 mėnesių laikotarpiu, kad dalyviai galėtų stebėti ir sužinoti, kaip jie dirba kitoje Europos Sąjungos šalyje.

Ši iniciatyva būtų svarbus žingsnis kuriant Europos žmonių sąjungą, tačiau tam, kad ji būtų sėkminga, mums reikia jūsų pagalbos.

sky

Mintis pradėti Europos piliečių iniciatyvą atsirado mūsų tyrimų metu. Sužinojome apie galimybę ES piliečiams tiesiogiai dalyvauti ES lygmens sprendimų priėmimo procese ir nusprendėme pasiūlyti šią piliečių mainų programą. Esame 9 žmonių iš 7 skirtingų ES valstybių narių grupė, atspindinti Europos įvairovę – nuo Vakarų iki Rytų. Dauguma mūsų patyrėme programos „Erasmus+“ naudą ir manome, kad šie mainai neturėtų baigti studijų, nes mokymasis visą gyvenimą yra labai svarbus tiek profesiniam, tiek asmeniniam tobulėjimui.

Ši iniciatyva pradėta įgyvendinti spalio 4 d. ir mums reikia jūsų pagalbos, kad per metus būtų surinktas vienas milijonas parašų. Galite pasirašyti čia.

Kas yra CESP?

Ši programa „Erasmus“ valstybės tarnautojams suteiktų galimybę valstybės tarnautojams iš visos Europos įgyti profesinės patirties kitoje valstybėje narėje. Tokia informacija bus keičiamasi panašioje tarnyboje 2–12 mėnesių laikotarpiu. Siekiant išvengti valstybės tarnautojų darbo užmokesčio skirtumų, jie turėtų ir toliau gauti atlyginimus iš savo kilmės šalies. Jei dalyvio atlyginimas yra mažesnis už tą, kurį panašioje padėtyje esantis valstybės tarnautojas gauna priimančiojoje valstybėje narėje, skirtumui kompensuoti turėtų būti įsteigtas Europos fondas.

Valstybės tarnyba yra vienas didžiausių užimtumo sektorių kiekvienoje ES valstybėje narėje. Tačiau ji suteikia labai mažai galimybių dirbti tarptautinėje aplinkoje. Šia programa siekiama kompensuoti privačiojo ir viešojo sektorių darbuotojų skirtumus šioje srityje. Valstybės tarnautojai galėtų pasinaudoti šia Europos patirtimi, todėl daug jaunų specialistų gali pasirinkti valstybės tarnybą, o ne privatų darbą. Dėl šios programos visa nauja darbuotojų kategorija galės judėti ES, o tai padės pagerinti vidaus rinkos veikimą ir sustiprinti laisvą darbuotojų judėjimą.

team

Valstybės tarnautojų atlygio programa

Esame tvirtai įsitikinę, kad ši programa leis visos Europos valstybės tarnautojams nuolat keistis praktine patirtimi: Švedijos ugniagesys galėtų sužinoti, kaip Ispanijos ugniagesiai reaguoja į miškų gaisrus; Bulgarijos slaugytojai galėtų Vokietijos slaugytojams paaiškinti, kaip jie gydomi pacientus ir kokią medicinos praktiką jie vykdo; Danijos mokytojas galėtų mokytis Čekijos dėstytojų mokymo metodų; Prancūzijos kovos su korupcija pareigūnai galėtų pasidalyti savo darbo metodais su Portugalijos pareigūnu; ir t. t. Šie mainai leis valstybės tarnautojams susitikti su kitais savo srityje dirbančiais pareigūnais ir kartu kurti keitimosi gerąja patirtimi, jos plėtojimo ir tobulėjimo kultūrą. Tai taip pat bus puiki proga praktikuoti užsienio kalbas, ugdyti įgūdžius Europos aplinkoje ir mokytis kitų viešojo administravimo formų.

Labai svarbu plėtoti ir skleisti gerąją patirtį, nes valstybės tarnautojai galės pasinaudoti praktine patirtimi, įgyta keičiantis patirtimi savo kilmės valstybėje narėje. Ši praktika gali apimti naujas administravimo ar sveikatos priežiūros praktikos formas, konkretų mokymo metodą, naujus pacientų gydymo būdus, visuomenės poreikių tenkinimą ir t. t. Visi šie gerosios patirties pavyzdžiai bus palaipsniui skleidžiami, nes bus keičiamasi informacija, ir juos, savaime suprantama, atrinks tie, kurie yra kompetentingi šioje srityje ir kurių tikslas – sutelkti dėmesį į piliečių interesus savo darbe: valstybės tarnautojai.

Jos yra valstybių narių pagrindas ir mes tikrai tikime, kad tokie mainai pagerins tiek Europos piliečių bendradarbiavimą, tiek valstybių narių bendradarbiavimą. Pagrindinis šios programos tikslas – sustiprinti laisvą darbuotojų judėjimą ES, skatinti valstybės tarnybų keitimąsi geriausia patirtimi ir gerinti ES valstybių narių ryšius. Tai padidins viešojo sektoriaus veiksmingumą, atsižvelgiant į žmonių vyriausybių dvasią ir žmonių interesus.

Dėkojame, kad skyrėte laiko perskaityti šį straipsnį iki jo pabaigos. Jei prireiktų papildomos informacijos, nedvejodami kreipkitės į mus ir pareikškite savo pritarimą pasirašydami iniciatyvą ir ja dalydamiesi.

Kur pasirašyti: https://eci.ec.europa.eu/016/public/#/screen/home

https://eci-csep.eu/

team

Autoriai

Piliečių servantų mainų programos EPI grupė

Europos piliečių iniciatyvos „Civil Servant Exchange Program“ komandą sudaro 9 jauni specialistai iš 7 skirtingų valstybių narių. Tuo metu, kai pateikėme Europos piliečių iniciatyvą, visi magistrantūros studentai buvo toje pačioje institucijoje Belgijoje, kur sukūrėme ir plėtojome idėją, kurią pateikėme Komisijai. Grupę sudaro Johan GONÇALVES (FR/PT), Adam MAZOYER (FR), Paulo Roquete VITORINO (PT), Kristina MUSIC (DE), Francesco BORDONE (IT), Amandine Deswert (BE), Angelica MASTRO (IT), Mădălina IONESCU (RO) ir Petra POSPÍŠILOVĮ (CZ).

 

Pateikite komentarą

Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.
Atsakomybės ribojimo pareiškimas. EPI forume pareikštos nuomonės atspindi tik jų autorių požiūrį ir jokiu būdu negali atspindėti Europos Komisijos arba Europos Sąjungos pozicijos.
Esate pasirengę užregistruoti savo iniciatyvą?

Norite paremti iniciatyvą? Norite gauti daugiau informacijos apie dabartines arba ankstesnes iniciatyvas?