Pereiti prie pagrindinio turinio
Europos piliečių iniciatyvos forumas

Sinead O’Keeffe, „Rinkėjai be sienų“: Europos piliečių iniciatyvos priemonė yra geriausia priemonė jaunimui tiesiogiai įsitraukti į ES politikos formavimą.

Atnaujinta: 14 February 2022

Sinead O’Keeffe yra Europos piliečių iniciatyvos „Rinkėjai be sienų“, kuria siekiama užtikrinti, kad skirtingose valstybėse narėse gyvenantys ES piliečiai turėtų visapusišką politinę teisę ir galėtų balsuoti nacionaliniuose rinkimuose, narys. Sineadas yra iš Airijos ir gyvena Briuselyje. Ji pradėjo dirbti „Voters Without Borders“ iš karto po savo teisės studijų.

Šiame Europos piliečių iniciatyvos forume vykusiame pokalbyje ji paaiškina, kodėl šis klausimas yra ypač svarbus milijonams europiečių, kodėl, jos nuomone, Europos piliečių iniciatyva galėtų būti geriausia priemonė jai spręsti, ir kokius sunkumus organizatoriams teko įveikti, kad jų iniciatyva būtų užregistruota ir pradėta taikyti.

Žiūrėkite „Meet-And-Greet Initiative Organisers“ su Sinead O ’Keeffe ir kitais organizatoriais arba perskaitykite jos viso pokalbio stenogramą toliau.

sin

Sinead: Pradedant judėjimo laisve, man nėra prasmės persikelti į kitą šalį ir gyventi toje visuomenėje, jei turite vaikų, kurie siunčia vaikus į mokyklą, ten dirbate, mokate mokesčius, vykstate į ten esančias ligonines, dalyvaujate bendruomenėje, dalyvaujate bendruomenėje, dalyvaujate bendruomenėje, joje dalyvaujate sporto komandoje ir negalite balsuoti! Man tai neturi prasmės.

Esu iš Airijos ir Airijos, faktiškai esame viena iš penkių ES šalių, kuriose išvykę iš savo šalies netenkame balsavimo teisių. Jei 18 mėnesių gyvenu už Airijos ribų, Airijos rinkimuose nebegaliu balsuoti, bet taip pat negaliu balsuoti Belgijos rinkimuose, todėl dabar negaliu balsuoti niekur. Tai tik reiškia: Neturiu pagrindinės balsavimo teisės; o balsavimas yra teisė, o ne privilegija. Tai tiesiog neturi prasmės.“

Q: Kodėl pasirinkote Europos piliečių iniciatyvą kaip priemonę, galinčią jums padėti?

Europos piliečių iniciatyva buvo įtraukta į ES teisę skyriuje „Nediskriminavimas ir pilietybė“, todėl ji yra visiškai prasminga mūsų kampanijai, skirtai politinėms teisėms ir nediskriminavimui.

Nagrinėdami įvairias ES turimas tiesioginės demokratijos priemones, nagrinėjome peticijas ir lobistinę veiklą – vyriausybių lobistinę veiklą, lobizmą institucijose, tačiau matėme, kad Europos piliečių iniciatyvos priemonė yra geriausia priemonė, ypač jaunimui, kad jis galėtų tiesiogiai dalyvauti formuojant ES politiką.

Q: Ar buvo sunku užregistruoti jūsų iniciatyvą?

2020 m. sausio mėn. užregistravome Europos piliečių iniciatyvą, kuri buvo priimta kovo mėn. ir nepradėjome iš karto, o tai yra galimybė, numatyta naujuose reglamentuose. Taip atsitiko taip pat, nes mums nereikėjo pradėti antrojo etapo, kuriam pritarė Komisija. Mums prireikė šiek tiek laiko, kad užmegztume partnerystę prieš pradėdami kurti partnerystę, todėl pradėjome 2020 m. rugsėjo 1 d., todėl buvo išties didelė spraga, kad galėtume sukurti komandą ir atlikti daug mokslinių tyrimų. Taip pat ir Europos piliečių iniciatyvos forume, nes jų paklausėme, ir gavome daug patarimų iš jų dėl teisinių pagrindų ir kaip parengti mūsų strategiją.

„Jei ieškote patarimų, kaip pradėti Europos piliečių iniciatyvą, turėčiau pasakyti, kad nedvejodami kreipkitės į Europos piliečių iniciatyvos forumą, jie jums pateiks rekomendacijų raštu, pasisakys patarimo, įtrauks jus į internetinius seminarus ir įvairius mokymo kursus, kad patenkintumėte visus jūsų poreikius.“

voters

Q: Kokia svarbiausia iš registracijos proceso įgyta patirtis?

Tai, ką sužinojome, buvo skirti laiko prieš pradedant įgyvendinti Europos piliečių iniciatyvą. Priėmus naująjį reglamentą, mums pavyko tai padaryti, nes žinau, kad kitos Europos piliečių iniciatyvos neturėjo tokios galimybės, tačiau tai buvo didžiulė premija mums, nes sutelkėme savo komandą, pažvelgėme į įvairias strategijas ir taip pat suteikėme galimybę gauti patarimų iš kitų Europos piliečių iniciatyvos suinteresuotųjų subjektų, kitų Europos piliečių iniciatyvų ir pilietinės visuomenės organizacijų, kaip geriausia prekiauti savo rinkmenomis.

Q: COVID turėjo didelių padarinių galimybėms vykdyti kampaniją – kaip sprendėte šią problemą?

COVID-19 pandemija paskatino mus pažvelgti į dalykus, kuriuos paprastai laikome savaime suprantamais, kitais būdais, pavyzdžiui, užmegzti ryšius su žmonėmis. Mes naudojosime, kad galėtume pamatyti žmones gatvėje, kad juos pasirašytų, todėl dabar mūsų kampanija yra visiškai internetinė ir mes net asmeniškai susitinkame su komanda. Kiekvieną rytą susitinkame interneto platformoje „Slack“. Kai susirenkame naujų komandos narių, vėlgi su jais nesusitinkame asmeniškai, todėl tai buvo tikra kova. Vienas iš būdų kovoti su šia problema – rengti rytinius susitikimus kiekvieną rytą, palaikyti atviras diskusijas, jas laikyti neoficialiomis ir išties padėti užtikrinti mūsų kampanijos sėkmę. Kai visą savo kampaniją perkėlėme į internetą, taip pat turėjome perkelti renginius internetu, todėl rengiame internetinius seminarus, juose kalbėjo įvairūs partneriai, tačiau pagrindinis būdas reklamuoti šiuos internetinius seminarus yra socialinės žiniasklaidos priemonės.

Socialinė žiniasklaida yra labai svarbi norint pasiekti judžius piliečius, visus ES piliečius. „Instagram“, „Facebook Twitter“, „LinkedIn“ puslapiai. Pavyzdžiui, socialiniame tinkle „Facebook“ dalyvaujame tokiose grupėse kaip „Airija Briuselyje“, „Vokietiečiai Romoje“, „Berlineriai Rumunijoje“, todėl visi šie dalykai yra tikrai svarbūs, ir mes apie juos skelbiame gana dažnai, nes būtent taip gauname atsakymus. Mes kalbame su žmonėmis komentaruose apie savo pareigybes. Taip žmonės iš tikrųjų parašomi, o žmonės – dalyvauti kampanijoje. Stengiamės įkvėpti žmones rašyti straipsnius ir skelbti juos tinkle „Facebook“. Didelė problema, su kuria kovojome, yra „Facebook“ reklama. Gavome patarimų iš daugelio įvairių kampanijų rengėjų ir organizacijų, kad tai yra vienas iš pagrindinių kampanijos būdų COVID laikotarpiu. Tinkle „Facebook“ susiduriame su tam tikromis problemomis, nes mūsų kampanijos pobūdis yra politinis. Tai yra politinis ir socialinis turinys, o „Facebook“ sudarė kliūčių tokiai reklamai, tačiau mes su jomis kovojame. Manau, kad tai vienas iš pagrindinių mano patarimų: tikrai naudokite „Facebook“ reklamą, nes tai yra pagrindinis būdas įtraukti žmones į kampaniją ir padaryti ją platesnę.

Q: Kokia jūsų patirtis naudojant Europos Komisijos parašų rinkimo sistemą?

Sinead: Mūsų patirtis, susijusi su Komisijos parašų rinkimo sistema, buvo labai teigiama. Spustelėję mygtuką „Parama balsams be sienų“, pamatysite, kaip kiekvienoje šalyje vyksta parašų rinkimas, o tai labai gera. Matote ribą, parašų, kurie turi būti surinkti toje šalyje, skaičių ir procentinę dalį, kuri jau pasiekta. Pavyzdžiui, žvelgdamas į Airiją pirmiausia žiūrėjau į Airiją, matau keturis procentus, ir sakau: „Okay, galbūt kitą savaitę noriu būti 5 proc., kitą savaitę – šeši procentai“, taigi, organizatoriaus nuomone, tai tikrai labai naudinga. 

Manau, kad labai svarbu organizatoriams žinoti, kad Europos piliečių iniciatyva yra labai susijusi su dviem pusėmis, t. y. tam tikra lobistinė veikla Europos institucijose, o vėliau ir bendra informavimo veikla, palaikant ryšius su įprastais piliečiais. Pavyzdžiui, siekiant lobizuoti institucijas, labai naudinga susisiekti su Europos Parlamento biurų nariais, juos iškviesti, daryti viską, ką manote, kas, jūsų nuomone, būtina, ir jie iš tikrųjų reaguos; o kitoje jos pusėje, susisiekus su piliečiais, tai yra sunkiau. Turite užmegzti tvirtus partnerystės ryšius su vietos bendruomenėmis ir mažomis organizacijomis. Manau, kad tai, ką matėme, buvo svarbiausia siekiant įtraukti vidutinį pilietį, nes dauguma žmonių nežino, kokia yra Europos piliečių iniciatyva.

Sin

Kad Europos piliečių iniciatyva būtų sėkminga, turite surinkti parašus iš ne mažiau kaip septynių valstybių narių. Kiekvienai iš šių valstybių narių yra nustatyta riba, todėl, pavyzdžiui, Airijai ši riba yra gana žema ir laiminga, todėl labai gera mintis orientuotis į šalis, kuriose nustatyta ši žema riba. Be to, iš tiesų rekomenduojame ne tik septynioms valstybėms narėms, nes jums reikia surinkti vieną milijoną parašų, o tai būtų labai sunku tik iš septynių, todėl, žinoma, turėtumėte kreiptis į pagrindines valstybes nares, kurios gali būti apie 10–11–12, ir sutelkti dėmesį į šias valstybes nares ir, žinoma, visada stengtis pasiekti daugiau nei milijoną parašų, jei tai įmanoma. Pradėdami įgyvendinti iniciatyvą, savo kampanijos strategijai įgyvendinti naudojomės Europos piliečių iniciatyvos teisiniais patarimais ir patarimais, taip pat teikėme mums rašytines konsultacijas ir mokymo kursus, kurie buvo neįkainojami formuojant tai, ką darome... mes esame Europos piliečių iniciatyva dėl jaunimo, todėl ne visi labai patyrę kampanijos dalyviai ir tai, ką jie mums teikė, buvo labai naudingi! 

Žiūrėkite „Meet-And-Greet Initiative Organisers“ su Sinead O’Keeffe

Autoriai

Sinead O’Keeffe

Sinead O’Keeffe yra Europos piliečių iniciatyvos „Malstytojai be sienų“organizatorių grupės narys.

Pateikite komentarą

Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.