Põhisisu juurde
Euroopa kodanikualgatuse foorum

Euroopa kodanikualgatuste korraldajad kogunesid Brüsselis, et jagada praktilisi nõuandeid ja näiteid eduka kampaania kohta

Uuendatud: 05/08/2019

Kampaania „Take The Initiative“ raames korraldas Euroopa kodanikualgatuse meeskond Euroopa Komisjoni Belgias asuva esinduse toetusel 1. juulil 2019 Brüsselis teadmiste jagamise seminari.  Õpikoda keskendus kogemuste jagamise ja probleemide arutamise platvormile, mille eesmärk oli anda nõu selle kohta, kuidas korraldada edukat kampaaniat, leida partnereid, saada rahalisi vahendeid ja koguda 1 miljon allkirja ühe aasta jooksul.

Nõuanded ja näpunäited eduka Euroopa kodanikualgatuse kohta

 

Seminaril osalesid valitsusvälised organisatsioonid, noorte- ja üliõpilasorganisatsioonid ning muud Belgia organisatsioonid, kellel oli võimalus kohtuda ja ühiselt õppida, kuidas Euroopa kodanikualgatuse kampaaniat edukalt läbi viia. Arutelu korraldas Université catholique de Louvaini professor Philippe Van Parijs, kellega ühines algatuse „Minority SafePack“ korraldaja Dénès András Nagy; Thomas Huddleston, rändepoliitika rühma teadusdirektor ja algatuse „Me oleme teretulnud Euroopa!“ partner; Marcell Hevesi, algatuse „Stop Fraud“ esindaja; Silvia Kersemakers, Euroopa Komisjoni poliitikaametnik; ja Elisa Lironi, Euroopa Kodanike Teenistuse (ECAS) Euroopa demokraatia vanemjuht. Nad jagasid oma häid tavasid ja isiklikke kogemusi, andes publikule kasulikke nõuandeid ja nõuandeid eduka kampaania läbiviimiseks. Seminari kõige asjakohasemad tulemused on esitatud allpool.  

Kolm kõige asjakohasemat ressurssi, mis võimaldavad leida partnereid ja korraldada viljakat kampaaniat

Algatuste korraldajad rõhutasid, kui oluline on liitlaste leidmiseks ja eduka kampaania korraldamiseks kogu Euroopas kokku panna vähemalt kolm olulist elementi:

  • Tugeva veebikeskkonna loomine atraktiivse veebisaidi ja dünaamiliste sotsiaalmeedia lehekülgede kaudu. Selleks on vaja kampaaniameeskonda, kellel on eriteadmised lugude jutustamise ja kommunikatsiooni alal.
  • Suure hulga vabatahtlike kaasamine kogu Euroopas, et toetada kampaaniat ürituste, välkmobide ja muude kohalike tegevuste korraldamise kaudu.
  • Leida asjakohaseid partnereid, nagu valitsusvälised organisatsioonid või rahvusvahelised organisatsioonid, kes võivad algusest peale olla kaasatud algatuse edendamisse. Need võivad aidata koguda raha, levitada sõnumit ja laiendada vabatahtlikku tegevust (nt Transparency International on üks algatuse „Stop Fraud“ partner).

Kuidas hoida oma partnerite motivatsiooni kogu kampaania vältel kõrgel?

Oluline osa, mida osalejad arutasid, oli ülesanne hoida kampaaniaaasta jooksul kõigi partnerite motivatsiooni kõrgel tasemel. Kaks võtmesõna, mille algatuse korraldajad esitasid motivatsiooni säilitamiseks,olid ühendus ja eesmärk.

Partnerite motiveerimine tuleneb tugevast kogukonnatundest inspireerides neid ja tuletades neile meelde, et kõigil on sama eesmärk. Korraldajad tegid ettepaneku korraldada sageli füüsilisi koosolekuid ja teemakonkursse kõigi algatuses osalevate partneritega.

Lisaks peab kampaania lähtuma tõhusast eesmärgist. Denes András Nagy ütles, et nende tehnika eesmärk on seada suurem eesmärk kui tegelikult vajalik, et vältida mis tahes halbade üllatuste, näiteks allkirjade kehtetuks tunnistamist pädeva asutuse poolt. Sellega seoses võib partnereid julgustada lubama koguda teatud arvu allkirju, kuna see võib olla nende kohustuste oluline tõukejõud.

 


Rahaliste vahendite hankimine ja kampaaniate läbiviimise aja leidmine: keeruline, kuid teostatav!

Osalejad juhtisid tähelepanu sellele, et 1 miljon allkirja on raske eesmärk, milleni jõuda, ning sellel on kaks peamist väljakutset: rahaliste vahendite leidmine ja piisavalt aega kampaaniate läbiviimiseks. Korraldajad soovitasid mitmeid rahastamisvõimalusi, mida tuleks uurida, näiteks veebipõhine ühisrahastamine, sponsorlus ja annetused.

Ajaga seoses tuletasid nad osalejatele meelde, et nende käsutuses on rohkem kui 500 miljonit ELi kodanikku ja et neile tuleb keskenduda pühendumuse loomisel. Kampaania jaoks on vaja kindlaksmääratud meeskonda, kes töötab projekti kallal täistööajaga, kuid seda saab ajutiselt toetada suur hulk vabatahtlikke ja partnereid ning seda ressursside reservi ei tohiks alahinnata.

Edukas Euroopa kodanikualgatus peab tuginema tugevale jutustamisele

Kogenud algatuse korraldajad andsid osalejatele palju kasulikke näpunäiteid, mis määratlesid neid tõhusa jutustamise peamiste teguritena:

  • Võtmesõnumite valimine sihtrühma peamiste probleemide lahendamiseks ja nende toetuse saamiseks on väga oluline.
  • Kui anda oma algatusele lühike, selge ja kergesti tõlgitud pealkiri (nt „Keelustada glüfosaat“) ning kirjutada selgelt ja kokkuvõtlikult kõigis meediakanalites ja -materjalides, on publikul kindlasti lihtsam teie eesmärki mõista ja sellega seostada.
  • Sõnumi edastamiseks on väga oluline kohandada oma lugu vastavalt sihtriigi keelele ja kultuuritaustale. Sellega seoses on soovitav ka algatuse pealkirja tõhusalt tõlkida, püüdes leida vastavas keeles samaväärset väljendit, kuigi see ei vasta grammatilisele tõlkele.

Kokkuvõttes rõhutasid osalejad, et algatuse edu on tihedalt seotud tõhusa ja sihipärase teavituskampaaniaga, mis ei tugine mitte ainult eksperditeadmistele, vaid ka tugevale pühendumusele ja meeskonnatööle.

Kommenteerige

Kommentaaride esitamiseks peate end autentima või registreerima.
Vastutuse välistamine: Euroopa kodanikualgatuse foorumil avaldatud arvamused kajastavad üksnes nende autorite seisukohta. Neid ei saa mingil juhul pidada Euroopa Komisjoni ega Euroopa Liidu seisukoha väljenduseks.