Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīvas forums

Eiropas pilsoņu iniciatīvu organizatori tikās Briselē, lai dalītos ar praktiskiem padomiem un ieteikumiem sekmīgai kampaņai

Atjaunināšanas datums: 05 August 2019

Kampaņas “Ieņemt iniciatīvu”ietvaros Eiropas pilsoņu iniciatīvas grupa ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Beļģijā atbalstu 2019. gada 1. jūlijā Briselē organizēja zināšanu apmaiņas semināru.  Darbseminārs bija platforma pieredzes apmaiņai un problēmu apspriešanai, un darbseminārs bija vērsts uz to, lai sniegtu padomus par to, kā īstenot sekmīgu kampaņu, atrast partnerus, iegūt līdzekļus un viena gada laikā savākt 1 miljonu parakstu.

Ieteikumi sekmīgai Eiropas pilsoņu iniciatīvai

 

Darbseminārā piedalījās NVO, jauniešu un studentu organizācijas, kā arī citas Beļģijas organizācijas, kurām bija iespēja tikties un kopīgi mācīties, kā sekmīgi īstenot Eiropas pilsoņu iniciatīvas kampaņu. Diskusiju rīkoja Université catholique de Louvain profesors Philippe Van Parijs, kuram pievienojās iniciatīvas “Minority SafePack” organizētājs Dénès András Nagy; Thomas Huddleston, Migrācijas politikas grupas pētniecības direktors un iniciatīvas “Mēs uzņemam Eiropu!” partneris; Marcell Hevesi, iniciatīvas “Izbeigt krāpšanu” pārstāvis; Silvia Kersemakers, Eiropas Komisijas politikas speciāliste; un Elisa Lironi, Eiropas Demokrātijas dienesta (ECAS) vecākā vadītāja. Viņi dalījās ar savu labo praksi un personīgo pieredzi, sniedzot auditorijai noderīgus padomus un ieteikumus veiksmīgai kampaņai. Darbsemināra būtiskākie rezultāti ir izklāstīti turpmāk tekstā.  

Trīs visbūtiskākie resursi, kas ļauj atrast partnerus un īstenot auglīgu kampaņu

Iniciatīvu organizatori uzsvēra, cik svarīgi ir apvienot vismaz trīs būtiskus elementus, lai atrastu sabiedrotos un rīkotu sekmīgu kampaņu visā Eiropā:

  • Izveidot spēcīgu klātbūtni tiešsaistē, izmantojot pievilcīgu tīmekļa vietni un dinamiskas sociālo plašsaziņas līdzekļu lapas. Lai to panāktu, ir vajadzīga kampaņas komanda ar speciālām zināšanām stāstījumu un komunikācijas jomā.
  • Mobilizēt lielu skaitu brīvprātīgo visā Eiropā, lai atbalstītu kampaņu, organizējot pasākumus, pēkšņus mobus un citus vietējus pasākumus.
  • Atrast attiecīgus partnerus, piemēram, NVO vai starptautiskas organizācijas, kas jau no paša sākuma var iesaistīties iniciatīvas popularizēšanā. Tie varētu palīdzēt piesaistīt naudu, izplatīt vēstījumu un paplašināt brīvprātīgo bāzi (piemēram, Transparency International ir viens no iniciatīvas “Izbeigt krāpšanu” partneriem).

Kā visā kampaņas laikā saglabāt augstu partneru motivāciju?

Svarīgs elements, kas tika apspriests starp dalībniekiem, bija uzdevums saglabāt augstu motivācijas līmeni visu partneru vidū kampaņas gadā. Sabiedrība un mērķis bija divi atslēgvārdi, ko ierosināja iniciatīvas organizatori, lai saglabātu motivāciju.

Motivācijas saglabāšana partneriem rodas, iedvesmojot viņus ar spēcīgu kopienas izjūtu un atgādinot, ka jums visiem ir viens mērķis. Organizatori ierosināja bieži organizēt klātienes sanāksmes un debess zvanus ar visiem iniciatīvā iesaistītajiem partneriem.

Turklāt kampaņai ir jābūt vērstai uz efektīvu mērķi. Denes András Nagy teica, ka viņu tehnika ir vērsta uz to, lai izvirzītu augstāku mērķi nekā faktiski nepieciešams, lai izvairītos no tā, ka kompetentā iestāde jebkādus sliktus pārsteigumus, piemēram, parakstus, uzskata par nederīgiem. Šajā sakarā partnerus var mudināt apņemties savākt noteiktu skaitu parakstu, jo tas var būt spēcīgs viņu apņemšanās virzītājspēks.

 


Finansējuma saņemšana un kampaņas laika atrašana: grūts, bet īstenojams!

Dalībnieki norādīja, ka viens miljons parakstu ir grūts mērķis, kas jāsasniedz, un ir divas galvenās problēmas: atrast līdzekļus un atvēlēt pietiekami daudz laika, lai rīkotu kampaņas. Organizatori ierosināja vairākas finansēšanas iespējas, kas būtu jāizpēta, piemēram, tiešsaistes kolektīvā finansēšana, sponsorēšana un ziedojumi.

Laika ziņā viņi atgādināja dalībniekiem, ka viņu rīcībā ir vairāk nekā 500 miljoni ES pilsoņu un ka viņiem ir jākoncentrējas uz saistību veidošanu. Kampaņai ir vajadzīga noteikta komanda, kas projektā strādā pilnu slodzi, tomēr uz laiku to var atbalstīt liels skaits brīvprātīgo un partneru, un šo resursu kopumu nevajadzētu novērtēt par zemu.

Sekmīgai Eiropas pilsoņu iniciatīvai jābalstās uz spēcīgu stāstījumu

Pieredzējušie iniciatīvas organizatori sniedza dalībniekiem daudzus noderīgus padomus, norādot, ka viņi ir galvenie efektīva stāstījuma faktori:

  • Ir ļoti svarīgi izvēlēties galvenos vēstījumus, lai risinātu jūsu mērķauditorijas galvenās problēmas un gūtu tās atbalstu.
  • Īss, punšīgs un viegli iztulkots jūsu iniciatīvas nosaukums (piemēram, “Aizliegt glifosātu”) un skaidri un kodolīgi rakstīts visos plašsaziņas līdzekļu kanālos un materiālos noteikti atvieglos auditorijas izpratni un saikni ar jūsu mērķi.
  • Jūsu stāsta pielāgošanai jūsu mērķvalstu valodai un kultūras izcelsmei ir izšķiroša nozīme jūsu vēstījuma pārraidīšanā. Šajā sakarā ir arī ieteicams efektīvi tulkot iniciatīvas nosaukumu, mēģinot atrast līdzvērtīgu izteicienu attiecīgajā valodā, lai gan tas neatbilst burtiskajam tulkojumam.

Noslēgumā dalībnieki uzsvēra, ka iniciatīvas panākumi ir cieši saistīti ar efektīvu un mērķtiecīgu komunikācijas kampaņu, kuras pamatā ir ne tikai speciālās zināšanas, bet arī stingra apņemšanās un komandas darbs.

Ierakstīt komentāru

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.