Ugrás a fő tartalomra
Az európai polgári kezdeményezés fóruma

A gázválság feltárása és a megoldások megvitatása

Szerző: Rolf Citizen |
Frissítés dátuma: 01/09/2022 |
Megtekintések száma: 1164

Bevezetés

Ha Oroszország egyötödre csökkenti a gázáramlást, miközben az ár tízszeresére esik, akkor az egyszerű matematika megtanítja bennünket, hogy Oroszország kétszer annyi pénzt termel.

Ez furcsa, mivel minden üzletember tudja, hogy gazdagabb, ha többet, kevesebbet értékesít. 

A probléma itt a monopolizmusban rejlik. Ha monopolhelyzetben van, és elad valamit, amire nagy szükség van, akkor kevesebb értékesítéssel gazdagodni fog. Oroszország tudja, Opec pedig tudja. 

Ennek a gázválságnak azonban az az új, kényes aspektusa, hogy főként európai probléma, mivel az Egyesült Államokban a gáz tízszer olcsóbb, mint az EU-ban. Ez tisztességtelen versenyt teremt az iparunk számára a termelő világ többi részével szemben, ami eltér a koronavírus-válságtól, amely minden országot sújtott.

 

Megoldást javasolok, és mindenkit meghívok a részvételre


1 Gázhálónk

az európai gázhálózat minden utcára, városban minden családra és gyárra energiát ad. Megépítéséhez több ezer milliárd beruházásba kerül.

Hollandia példáját tekintve úgy látjuk, hogy gázhálózatuk mintegy ötször annyi energiát szállít, mint az elektromos hálózat. Más szóval, az európai elektromos hálónkat ki kell terjeszteni egy többszörösre, hogy a gázhálót lecseréljük. Ezt gyorsan meg kell tenni, de én is legalább tíz évet veszek igénybe. Ezért egyelőre még mindig szükségünk van értékes gázhálónkra a túléléshez.

A hidrogén már üzemel. A hidrogén azonban sokkal vékonyabb, mint a földgáz, és a gázhálón keresztül történő tiszta szivattyúzás esetén szivárgás és robbanás kockázatával járna. Ezért a hidrogént „sűríteni” kell, vagy olyan gázlá kell átalakítanunk, amely jobban összeegyeztethető a gázhálónkkal. Felkérek minden európai egyetemet és kutatóközpontot, hogy dolgozzanak ezen, mivel ez rendkívül fontos a zöldre való gyors átálláshoz!

Emellett drasztikusan fel kell gyorsítani a biogáztermelést és a gázhálóba történő befecskendezéshez való kompatibilitását! Ehhez együtt kell működnünk a mezőgazdasági termelőkkel, és ösztönözni kell őket.

 

2 Gáz az Északi-tengeren.

Az északi-tengeri gázmezők nagyban segíthetnek abban, hogy eljussunk az elkövetkező évekbe. Úgy látom azonban, hogy az európai fúrótornyok nem mindenhol jelennek meg. Tisztában vagyok azzal a környezetvédelmi mozgalommal kapcsolatos aggodalmakkal, amelyet jórészt támogatok. A válaszom azonban a következő: A zöld átálláshoz energiára van szükségünk! Energiára van szükségünk ahhoz, hogy olyan infrastruktúrát hozzunk létre, amely elvezet minket a zöld gazdasághoz. A zöld átálláshoz bizonyos anyagokat is importálnunk kell, amelyeket csak akkor tehetünk meg, ha elegendő mennyiségben termelünk Európában ahhoz, hogy az euró erős maradjon, és így megengedhessük, hogy behozzuk ezeket a termékeket. Ezért termelékenységünk elengedhetetlen a zöld átálláshoz, amelyhez energiára van szükségünk.

 

3 Nukleáris

Nem hiszem, hogy ezt mondom magamnak, de nem engedhetjük meg magunknak, hogy jó bájtot mondjak az atomenergiának. De továbbra is felelősségteljesen kell folytatnunk.  Atomerőműveink karbantartása és innovációja nem volt hosszú távú elképzelésünk, mivel úgy gondoltuk, hogy az atomenergiát egyébként is fokozatosan megszüntetjük. Ez hosszabb távon biztonsági kockázatokkal jár. Valóban teljes mértékben erre kell összpontosítanunk!

 

4 Csípővezetékek

a csővezetékek más gáztermelő országokra való kiterjesztésével Európában már széles körben foglalkoznak, ezért nem kell hozzáfűznem.

 

5 Az állam nagyobb szerepet vállal az energiában!

A szabad gazdasággal rendelkező szabad piac csodálatos. Az energia és az elosztási háló azonban jellegénél fogva monopolhelyzetben van. Támogatja továbbá az ország stratégiai érdekeit is. Ebben az esetben nem minden privatizálása a megoldás.  Ismét Hollandiára hivatkozom példaként, ahol a Gasunie állami tulajdonban van. Ahhoz, hogy kilábaljunk a gázválságból, és megvédjük stratégiai érdekeinket, valóban szükségünk van az államok nagyobb mértékű bevonására az energiába.

 

6 További titoktartás a taktikával kapcsolatban

Az orosz energiacsökkentések kezelése érdekében Európa által tett taktikai lépések titkossága fokozódhat. Az ilyen tervek a csap további leforgatásával megszűnhetnek.

Például Németország gáztartalék-tervezése nem olyan, amit az egész világnak tudnia kellene. Elismerem, hogy az emberek iránti nyitottság értékes érték a szabad demokráciánkban, de ha háborúról van szó, nem mindig lehet lemondani a taktikákról.  

 

Kérjük, vegyen részt a vitában az Ön véleményével együtt, és további ötleteket is szívesen fogadunk.

0
Szavazás

Szóljon hozzá!

Észrevételek beírásához kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon.
Felelősségkizáró nyilatkozat: Az európai polgári kezdeményezés fórumán megosztott vélemények kizárólag a véleménynyilvánító személy álláspontját tükrözik, és semmiképp sem tekinthetők sem az Európai Bizottság, sem az Európai Unió hivatalos álláspontjának.
Készen áll egy kezdeményezés regisztrálására?

Támogatni szeretné valamelyik kezdeményezést? Bővebb információra van szüksége jelenlegi vagy korábbi kezdeményezésekről?