Pereiti prie pagrindinio turinio
Europos piliečių iniciatyvos forumas

Dujų krizės nagrinėjimas ir sprendimų aptarimas

Autorius: Rolf Citizen |
Atnaujinta: 01/09/2022 |
Peržiūrų skaičius: 1167

Įvadas

Jei Rusija sumažins dujų srautą iki penktadalio, o kaina nukrenta dešimtadalį, paprastas matematinis matematinis matematinis matematinis matematinis matematinis matematinis matematinis matematinis matematinis matematinis matematinis matematinis matematinis matematinis matematinis matematinis matematinis matematinis matematinis matematinis matematinis matematinis matematinis

Tai keista, nes bet kuris verslininkas žino, kad, parduodamas vis daugiau ir skurdžiau, jis tampa turtingesnis, kai parduoda mažiau. 

Problema susijusi su monopolizmu. Jei esate monopolistas ir parduodate tai, kas labai reikalinga, gausite daugiau, jei parduodate mažiau. Rusija tai žino ir „Opec“ tai žino. 

Tačiau naujas sudėtingas šios dujų krizės aspektas yra tas, kad tai daugiausia Europos problema, nes šiuo metu JAV dujos yra dešimt kartų pigesnės nei ES. Tai sudaro sąlygas mūsų pramonei nesąžiningai konkuruoti su likusiu gamybos pasauliu, kuris skiriasi nuo koronaviruso krizės, kai nukentėjo visos šalys.

 

Norėčiau pateikti pasiūlymų dėl sprendimų ir pakviesti visus dalyvauti.


1 Mūsų dujų tinklas

mūsų Europos dujų tinklas tiekia energiją į kiekvieną gatvę, kiekvieną šeimą mieste ir kiekvieną gamyklą. Jai sukurti reikia trilijonų investicijų.

Kaip pavyzdį iš Nyderlandų matome, kad jų dujų tinklas transportuoja maždaug 5 kartus daugiau energijos nei elektros tinklas. Kitaip tariant, siekiant pakeisti dujų tinklą, mūsų Europos elektros tinklas turi būti išplėstas daugybiniu tinklu. Tai turi būti padaryta greitai, tačiau man prireiks ne mažiau kaip dešimties metų. Taigi kol kas mums vis dar reikia vertingo dujų tinklo, kad galėtume išgyventi.

Vandenilis jau veikia. Tačiau vandenilis yra daug plonesnis nei gamtinės dujos ir kiltų nuotėkio ir sprogimo pavojus, jei per mūsų dujų tinklą būtų pumpuojamas grynas. Todėl turėsime „stingti“ vandenilį arba paversti jį dujomis, kurios būtų labiau suderinamos su mūsų dujų tinklu. Kviečiu visus Europos universitetus ir mokslinių tyrimų centrus dirbti šioje srityje, nes tai labai svarbu norint greitai pereiti prie žaliosios ekonomikos!

Be to, būtina iš esmės paspartinti biodujų gamybą ir užtikrinti, kad jas būtų galima įleisti į mūsų dujų tinklą! Tam reikalingas bendradarbiavimas su mūsų ūkininkais ir paskatos.

 

2 Dujos Šiaurės jūroje.

Dujų telkiniai Šiaurės jūroje gali labai padėti mums ateiti per ateinančius metus. Tačiau nematou visur augančių Europos gręžimo platformų. Žinau, kad aplinkosaugos judėjimas, kuriam iš esmės pritariu, kelia susirūpinimą. Tačiau mano atsakymas yra toks: Kad galėtume pereiti prie žaliosios ekonomikos, mums reikia energijos! Mums reikia energijos, kad galėtume sukurti infrastruktūrą, kuri mums privers ekologišką ekonomiką. Kad galėtume pereiti prie žaliosios ekonomikos, taip pat turime importuoti tam tikras medžiagas, o tai galime padaryti tik tuo atveju, jei Europoje pagaminsime pakankamai produktų, kad išlaikytume savo stiprų eurą, kad galėtume sau leisti importuoti tokius produktus. Taigi mūsų našumas yra labai svarbus pereinant prie žaliosios ekonomikos, kuriai mums reikia energijos.

 

3 Branduolinė

Negaliu tikėtis, kad klausiu, ką sakau, tačiau negalime sau leisti kalbėti apie branduolinę energiją. Tačiau turime ir toliau elgtis atsakingai.  Mūsų atominių elektrinių techninė priežiūra ir inovacijos nebuvo vykdomos pagal ilgalaikę viziją, nes, mūsų nuomone, bet kuriuo atveju buvo laipsniškai atsisakyta branduolinių elektrinių. Ilgainiui kyla pavojus saugai. Tikrai turime į tai sutelkti visą dėmesį!

 

4 Vamzdynai

dujotiekių plėtra į kitas dujas gaminančias šalis Europoje jau plačiai traktuojama, todėl man nereikia komentuoti.

 

5 Didesnis valstybės susidomėjimas energija!

Nuostabu, kad laisvoji rinka turi laisvąją ekonomiką. Tačiau energija su skirstomuoju tinklu dėl savo pobūdžio turi monopolinių aspektų. Ji taip pat remia strateginius šalies interesus. Visko privatizavimas šiuo atveju nėra išeitis.  Vėlgi kaip pavyzdį nurodysiu Nyderlandus, kur Gasunie priklauso valstybei. Mums tikrai reikia aktyvesnio valstybių dalyvavimo energetikos srityje, kad galėtume įveikti dujų krizę ir apginti savo strateginius interesus.

 

6 Didesnis taktikos slaptumas

Taktiniai veiksmai, kurių Europa imsis, kad išspręstų Rusijos energijos mažinimo problemą, galėtų būti slaptesni. Tokie planai gali tapti sabotažuoti, jei čiaupas dar labiau nukristų.

Pavyzdžiui, Vokietijos dujų atsargų planavimas nėra dalykas, kurį turėtų žinoti visas pasaulis. Pripažįstu, kad atvirumas žmonėms yra vertingas mūsų laisvos demokratijos turtas, tačiau, jei vyksta karas, ne visada įmanoma atiduoti savo taktiką.  

 

Dalyvaukite diskusijoje su savo nuomone ir labai laukiame papildomų idėjų.

0
Balsavimas

Pateikite komentarą

Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.
Atsakomybės ribojimo pareiškimas. EPI forume pareikštos nuomonės atspindi tik jų autorių požiūrį ir jokiu būdu negali atspindėti Europos Komisijos arba Europos Sąjungos pozicijos.