Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīvas forums

Izpētīt gāzes krīzi un apspriest risinājumus

Autors: Rolf Citizen |
Atjaunināšanas datums: 01/09/2022 |
Skatījumu skaits: 1167

Ievads

Ja Krievija samazina gāzes plūsmu līdz vienai piektdaļai, bet cena desmitkārtīgi, tad vienkārša matemātika mums māca, ka Krievija velta divreiz vairāk naudas.

Šī skaņa ir dīvaina, jo ikviens uzņēmējs zina, ka viņš kļūst bagātāks, pārdodot vairāk un nabadzīgāk, pārdodot mazāk. 

Problēma šeit ir saistīta ar monopolizmu. Ja esat monopolists un pārdodat kaut ko, kas ir ļoti nepieciešams, jūs kļūsiet bagātāks, pārdodot mazāk. Krievija to zina, un Opec to zina. 

Tomēr šīs gāzes krīzes jaunais sarežģītais aspekts ir tas, ka tā galvenokārt ir Eiropas problēma, jo pašlaik gāze ASV ir desmit reizes lētāka nekā ES. Tas rada mūsu rūpniecībai negodīgu konkurenci pret pārējo ražošanas pasauli, kas atšķiras no koronavīrusa krīzes, kurā cieta visas valstis.

 

ES vēlētos ierosināt risinājumu priekšlikumus un aicināt piedalīties visus


1 Mūsu gāzes tīkls

mūsu Eiropas gāzes tīkls piegādā enerģiju katrai ielai, ikvienai ģimenei pilsētā un katrai rūpnīcai. Tam ir triljoni ieguldījumu, lai to būvētu.

Kā piemēru minot Nīderlandi, mēs uzskatām, ka to gāzes neto transports ir aptuveni piecas reizes lielāks nekā elektrotīkls. Citiem vārdiem sakot, mūsu Eiropas elektriskais tīkls ir jāpaplašina ar daudzkārtni, lai aizstātu gāzes tīklu. Tas ir jādara ātri, bet mans uzdevums ir tas, ka vēl būs vajadzīgi vismaz desmit gadi. Tāpēc pagaidām mums joprojām ir vajadzīgs mūsu vērtīgais gāzes tīkls, lai izdzīvotu.

Ūdeņradis jau ir ciklā. Tomēr ūdeņradis ir daudz plānāks nekā dabasgāze un varētu radīt noplūdes un eksplozijas risku, ja to sūknētu tīrā veidā caur mūsu gāzes tīklu. Tāpēc mums būs “biežāks” ūdeņradis vai jāpārvērš gāze, kas ir labāk savienojama ar mūsu gāzes tīklu. Aicinu visus universitātes un pētniecības centrus Eiropā strādāt pie šā jautājuma, jo tas ir ļoti svarīgi ātrai pārejai uz zaļu!

Turklāt radikāli jāpaātrina biogāzes ražošana un tās saderība ievadīšanai mūsu gāzes tīklā! Lai to panāktu, ir jāsadarbojas ar mūsu lauksaimniekiem un jāstimulē.

 

Gāze Ziemeļjūrā.

Gāzes atradnes Ziemeļjūrā var ievērojami palīdzēt mums iet tuvākajos gados. Tomēr es neredzu Eiropas urbšanas urbšanas platformas, kas izplešas visur. ES zinu bažas par vides kustību, ko es lielā mērā atbalstīju. Taču mana atbilde ir šāda: Lai īstenotu zaļo pārkārtošanos, mums ir vajadzīga enerģija! Mums ir vajadzīga enerģija, lai ražotu infrastruktūru, kas mūs virzīs uz zaļo ekonomiku. Lai īstenotu zaļo pārkārtošanos, mums ir arī jāimportē noteikti materiāli, kurus mēs varam darīt tikai tad, ja Eiropā ražojam pietiekami daudz, lai saglabātu savu euro stiprumu, lai mēs varētu atļauties importēt šādus produktus. Tāpēc mūsu ražīgums ir būtisks zaļās pārkārtošanās procesam, kurā mums ir vajadzīga enerģija.

 

3 Kodolmateriāli

Nevaru ticēt, ka es pats to dzirdu, bet mēs nevaram atļauties pateikties par kodolenerģiju. Taču mums arī turpmāk ir jārīkojas atbildīgi.  Mūsu kodolspēkstaciju uzturēšana un inovācija netika veikta ar ilgtermiņa redzējumu, jo mēs domājām jebkurā gadījumā pakāpeniski atteikties no kodolspēkstacijām. Tas ir saistīts ar drošības riskiem ilgākā laika posmā. Mums patiešām ir jāpārorientējas uz šo jautājumu!

 

4 cauruļvadi

cauruļvadu paplašināšana uz citām gāzes ražotājvalstīm Eiropā jau ir plaši apstrādāta, tāpēc man nav vajadzības to komentēt.

 

5 Vairāks valsts enerģijas īpatsvars!

Brīvais tirgus ar brīvu ekonomiku ir brīnišķīgs. Tomēr enerģijai ar tās sadales tīklu ir monopola aspekti, ņemot vērā tās raksturu. Tā arī atbalsta valsts stratēģiskās intereses. Šajā gadījumā visa privatizācija nav risinājums.  Atkal kā piemēru minu Nīderlandi, kur Gasunie pieder valstij. Mums patiešām ir vajadzīga lielāka valstu iesaiste enerģētikā, lai mēs izkļūtu no gāzes krīzes un aizstāvētu mūsu stratēģiskās intereses.

 

6 Vairāk slepenības attiecībā uz taktiku

Varētu būt lielāka slepenība par taktiskajiem pasākumiem, ko Eiropa veiks, lai risinātu problēmas saistībā ar Krievijas enerģijas patēriņa samazināšanu. Šādus plānus var sabotēt, pagriežot krānu tālāk.

Piemēram, Vācijas gāzes rezervju plānošana nav nekas, kas būtu jāzina visai pasaulei. ES atzīstu, ka atvērtība tautai ir vērtīga vērtība mūsu brīvajā demokrātijā, bet, ja ir iesaistīts karš, ne vienmēr ir iespējams atņemt savu taktiku.  

 

Lūdzu, piedalieties diskusijā ar savu viedokli, un papildu idejas ir ļoti apsveicamas.

0
Balss

Ierakstīt komentāru

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.
Atruna: EPI forumā paustie viedokļi atspoguļo tikai to autoru uzskatus un nekādā gadījumā nav uzskatāmi par Eiropas Komisijas vai Eiropas Savienības nostāju.
Esat gatavs reģistrēt iniciatīvu?

Vēlaties atbalstīt iniciatīvu? Vēlaties uzzināt vairāk par pašreizējām vai agrākām iniciatīvām?