Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīvas forums

Sākt agri un veidot uzticību: Democracy International padomi par Eiropas pilsoņu iniciatīvas finansēšanu

Atjaunināšanas datums: 03 December 2024

Anna Hārta ( Anne Hardt) ir organizācijas Democracy International līdzekļu vākšanas un kampaņu vadītāja . Viņa ir viena no ekspertiem, kas sniedz padomus Eiropas pilsoņu iniciatīvas organizatoriem par līdzekļu piesaistīšanu un kampaņu organizēšanu viņu iniciatīvām. 

A person with long hair in a bun is standing in front of a blue background with text and an illustration of hands holding plants. They are wearing a black top and have a small microphone clipped to their shirt.

Paraksts: Anne Hardt, “Demokrātija International” līdzekļu vākšanas un kampaņu vadītāja un līdzekļu vākšanas eksperte. 

J: Sveika, Anna! Sāksim ar ievadu. Vai jūs varētu pastāstīt par sevi un par to, kādus pakalpojumus Eiropas pilsoņu iniciatīvas forums sniedz tiem, kas vēlas veidot savu līdzekļu vākšanas stratēģiju?

Anna Hārta: Mani sauc Anna Hārta, un pēdējos sešus ar pusi gadus esmu strādājusi par “Demokrātijas International” līdzekļu vākšanas un kampaņu vadītāju. Daļa no maniem pienākumiem ir līdzekļu vākšanas konsultāciju sniegšana pašreizējiem un potenciālajiem Eiropas pilsoņu iniciatīvu organizatoriem EPI forumā. Forums piedāvā virkni paraugprakses piemēru, ko esam apkopojuši no iepriekšējām sekmīgām EPI, un mūsu mērķis ir dalīties ar noderīgiem padomiem ar nākamajiem organizatoriem.

J: Kad jūs sakāt "finansējuma piesaistes konsultācijas", ko tieši tas nozīmē?

Anna Hārta: Forums piedāvā divas galvenās konsultāciju iespējas. Pirmkārt, ir sadaļa, kurā piedāvāti resursi, kā piesaistīt līdzekļus EPI. Otrkārt, mēs piedāvājam organizatoriem iespēju lūgt ekspertu padomu, kur organizatori var saņemt pielāgotus padomus, kas atbilst viņu kampaņas vajadzībām. Mēs atbildam uz jautājumiem astoņu darba dienu laikā, un pieteikumus var iesniegt jebkurā ES oficiālajā valodā. 

"Nav universālas pieejas"

Mēs uzsveram, ka nav universālas pieejas, bet var izmantot daudzus pārbaudītus instrumentus un metodes no iepriekšējām EPI.

J: Kādus galvenos padomus jūs sniegtu EPI organizatoriem?

"Svarīgākais padoms, ko varu sniegt, ir sākt agri."

Anna Hārta: Vissvarīgākais padoms, ko varu dot, ir sākt agri. Ir ļoti svarīgi, lai būtu izveidota veselīga finansējuma bāze, pirms sākat parakstu vākšanu. Ir svarīgi izveidot stabilu līdzekļu vākšanas stratēģiju un tīklu neatkarīgi no tā, vai tas sasniedz finansētājus vietējā, reģionālā, valsts vai Eiropas līmenī. Kad esat reģistrējis savu EPI, jums ir jābūt finansiāli sagatavotam, lai atbalstītu savus centienus visā procesā.

Aplūkojot Stop Vivisection, privāti sponsorēta TV kampaņa bija izšķiroša, lai viņu iniciatīva būtu veiksmīga. “Izbeigt vivisekciju” bija ļoti liela arī sociālajos medijos, kas bija būtiska viņu EPI panākumu daļa. Kad mēs runājam par sociālajiem medijiem, lūdzu, atcerieties iekļaut sociālo mediju reklāmu izmaksas katras valsts budžetā.

J: Vai ir kādas aplēses par to, cik daudz EPI organizatoram ir jāpaaugstina, lai tas būtu veiksmīgs?

Anna Hārta: Ir grūti precīzi noteikt precīzu summu. Piemēram, EPI “Pārtraukt haizivju spuru atdalīšanu” savāca aptuveni 17 000 EUR, savukārt “Kosmētikas līdzekļi bez nežēlības” piesaistīja vairāk nekā 2 miljonus EUR. Tādējādi diapazons ir diezgan plašs. Jūs varat gūt panākumus ar mazākiem līdzekļiem, bet tas bieži nozīmē paļaušanos uz citiem atbalsta veidiem, piemēram, brīvprātīgo darbu, bezmaksas darbu vai ieguldījumiem natūrā.

“Veiksmīga stratēģija sākas ar plānošanu.”

Veiksmīga stratēģija sākas ar rūpīgu plānošanu. Iesaku sākt vismaz 12 mēnešus pirms jūsu iniciatīvas reģistrēšanas. Apzināt un kartēt potenciālās līdzekļu piesaistes iespējas vietējā, valsts un Eiropas līmenī, apsverot, ko katrs no tiem var sniegt. Izvairieties no iespēju sašaurināšanas pārāk ātri - izveidojiet plašu tīklu, lai izpētītu visus iespējamos finansējuma avotus.

Būtiski ir arī centralizēt līdzekļu pārvaldību, pat ja līdzekļu vākšana ir decentralizēta starp dažādiem partneriem dažādās valstīs. Tas nodrošina pārredzamību un koordināciju.

“Uzticēšanās ir atslēga. Finansētājiem ir jātic, ka jūs atbildīgi pārvaldīsiet savu naudu un izmantosiet to apsolītajam mērķim.”

Šīs uzticības nodibināšana var notikt, izmantojot personiskas sapulces, tālruņa zvanus vai e-pasta apmaiņu. Arī izpētīt, ko (else) konkrēti fondi vai filantropi ir finansējuši pagātnē, un pielāgot savu stāstījumu, lai saskaņotu ar saviem mērķiem.

J: Vai jūs varētu dalīties ar dažiem veiksmīgu līdzekļu vākšanas stratēģiju piemēriem no iepriekšējām EPI?

Anna Hārta: Protams, aplūkosim pirmo sekmīgo EPI “Tiesības uz ūdeni”. Viņi sāka plānot trīs gadus iepriekš, veidojot spēcīgu tīklu un savlaicīgi nodrošinot finansējumu. Vēl viens piemērs ir “Stop Vivisection”, kurā tās atbalstīja vairāk nekā 250 NVO, zinātniskās organizācijas un uzņēmumi, nodrošinot gan finanšu resursus, gan informatīvus pasākumus.

Daudzas EPI veiksmīgi iesaista arī ievērojamas personas vai ietekmētājus. Piemēram, “End the Cage Age” saņēma starptautisku atbalstu no tādām zvaigznēm kā Pamela Anderson, un “Stop Finning” sadarbojās ar 16 slavenībām un vairāk nekā 100 organizācijām, lai veicinātu savu kampaņu.

J: Kā ir ar ziņošanas prasībām? Cik pārredzamai ir jābūt EPI ar tās finansēm?

Anna Hārta: Tiesību aktos ir noteikts, ka EPI ir jāziņo par ziedojumiem EUR 500 apmērā vai vairāk, tostarp par ieguldījumiem natūrā. Šī informācija ir regulāri jāiesniedz Eiropas Komisijai publicēšanai, tāpēc ir svarīgi jau no paša sākuma ieviest labu ziņošanas praksi.

Un vēl viens padoms:

“Koncentrējieties ne tikai uz Eiropas ietekmi, bet arī uz vietējo ietekmi. Un atcerieties, ka ikviens potenciālais parakstītājs var būt arī potenciālais līdzekļu devējs.”

Izmantojiet EPI forumu, lai padziļinātu izpratni par EPI procesu un uzzinātu vērtīgus padomus par līdzekļu vākšanu. Nevilcinieties sazināties ar iepriekšējām sekmīgām EPI, lai mācītos no savām līdzekļu vākšanas stratēģijām. Atcerieties, ka galvenais ir finansējums — nauda liek pasaulei kustēties, un tas pats attiecas uz Eiropas pilsoņu iniciatīvām!

 

Uzziniet vairāk par līdzekļu vākšanu, izmantojot citus emuāra ierakstus, videoklipus un tīmekļseminārus:

Kategorijas

Ierakstīt komentāru

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.