Põhisisu juurde
Euroopa kodanikualgatuse foorum

Algatus „Vähemus SafePack“ käivitab edu saavutamiseks allkirjastamisjärgse strateegia

Uuendatud: 18/12/2018

Algatus Minority SafePack (MSPI) on edukalt kogunud 1,1 miljonit allkirja. Kuid meie arvates ei ole see kaugeltki tee lõpp.

Üks asi oli selge algatuse „Minority SafePack“ (MSPI) meeskonna jaoks algusest peale: miljoni allkirja kogumine on vaid samm eduka kodanikualgatuse suunas, kuigi see on väga oluline.

Me usume, et miljon allkirja ei ole mitte ainult suur saavutus, vaid ka suur vastutus. Seepärast oleme kavandanud järgmised sammud veel enne, kui oleme kindlad, et suudame saada vajalikku toetust.

Euroopa Komisjon registreeris MSPI pärast viieaastast õigusalast võitlust Euroopa Kohtus. Lisaks edukate algatuste tulemusel võetud piiratud arvule meetmetele sai meile selgeks, et pärast kampaaniat on meil vaja tervet strateegiat.

Esimene asi, mida me soovisime teha, oli töötada välja rida seadusandlikke ettepanekuid selle kohta, kuidas meie nõudmisi ellu viia. Oktoobris korraldasime oma esimese ekspertide kohtumise, mis tähendab, et spetsialistid kogu Euroopast töötavad välja mitmeid komisjonile esitatavaid seadusandlikke ettepanekuid. Seega, isegi kui neid õigusakte ei saa ametlikult käsitada algatuse taotluse osana, soovime näidata komisjonile, et meie nõudmisi saab ellu viia.

Teiseks vajame otsust ajastuse kohta. Kuna Euroopa Parlamendi valimised lähenevad, ei olnud meie arvates õige hetk toetusavalduste esitamiseks. Komisjoni liikmed on oma ametiaja lõpus ja tundub, et neil ei ole mingit huvi võtta midagi vastu tavapärasest, eriti selles osas, mis on nii lõhestav kui vähemuste õigused.

Õnneks ei seata Euroopa kodanikualgatuse määruses selleks tähtaega: pärast seda, kui olete saanud riiklikelt ametiasutustelt tõendid kinnitatud allkirjade arvu kohta, võite algatuse igal ajal komisjonile esitada. Euroopa kampaaniat koordineeriv organisatsioon FUEN püüab koos kodanike komiteega, mis on Euroopa Liidu Liikmesriikide Liit (FUEN), ikka veel saada komisjonilt selget signaali. Kuigi Euroopa kodanikualgatuse eeskirjades ei ole seda ette nähtud, oleme palunud nendega esialgset kohtumist, kuid kui see ei õnnestu, oleme valmis ootama komisjoni uut koosseisu.

Vahepeal teeme lobitööd nii raskelt kui võimalik. Oleme teadlikud, et vähemuste õigusi ei saavutata ilma enamuse toetuseta. Seepärast teeme ettepaneku sõlmida vähemuste ja enamuse vaheline kokkulepe, et luua soodsad tingimused keeleliseks ja kultuuriliseks mitmekesisuseks, säilitada ja edendada vähemuskogukondade identiteeti, lõpetada nende assimileerimine ja muuta nad täielikult koduks territooriumil, kus nad on traditsiooniliselt elanud, et nad saaksid kaasa rääkida nende elu mõjutavates otsustes ning kasutada iseseisvalt oma kultuuri-, haridus- ja keelelisi õigusi.

Võtame ühendust poliitiliste liidritega nii Euroopa kui ka riiklikul tasandil ning Euroopa Parlamendi valimistel osalevate erakondade ja kandidaatidega. Meie eesmärk on lisada vähemuste õigused Euroopa tegevuskavasse. Usume, et eelseisvad Euroopa Parlamendi valimised on õige platvorm aruteluks autohtoonsete vähemuste õiguste üle, ning me tahame tagada, et meid toetab enamik äsja valitud Euroopa Parlamenti.

Nii kavatseme muuta Minority SafePack tõeliselt edukaks Euroopa kodanikualgatuseks.

Autorid

Lorant Vincze

Euroopa rahvusvähemuste liidu (FUEN) esimees, autohtoonsete Euroopa rahvusvähemuste ja keelerühmade katusorganisatsioon, mis koordineerib algatuse „Minority SafePack“ kampaaniat.

http://www.minority-safepack.eu/

Kommenteerige

Kommentaaride esitamiseks peate end autentima või registreerima.
Vastutuse välistamine: Euroopa kodanikualgatuse foorumil avaldatud arvamused kajastavad üksnes nende autorite seisukohta. Neid ei saa mingil juhul pidada Euroopa Komisjoni ega Euroopa Liidu seisukoha väljenduseks.