Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīvas forums

Iniciatīva “Minca SafePack” sāk īstenot stratēģiju pēc parakstīšanas, lai gūtu panākumus

Atjaunināšanas datums: 18/12/2018

Iniciatīva “Minority SafePack” (MSPI) ir sekmīgi apkopojusi 1,1 miljonu parakstu. Taču mēs uzskatām, ka tas nav ceļa beigas.

Viena lieta jau no paša sākuma bija skaidra Minority SafePack iniciatīvas (MSPI) komandai: viena miljona parakstu vākšana ir tikai solis ceļā uz sekmīgu pilsoņu iniciatīvu, lai gan tas ir ļoti svarīgs.

Mēs uzskatām, ka viens miljons parakstu ir ne tikai liels sasniegums, bet arī liela atbildība. Tāpēc mēs esam ieplānojuši nākamos soļus pat pirms tam, kad būsim pārliecināti, ka mēs spēsim iegūt vajadzīgo atbalstu.

MSPI Eiropas Komisija reģistrēja pēc piecu gadu ilgas tiesiskās cīņas Eiropas Savienības Tiesā. Papildus tam, ka līdz šim sekmīgo iniciatīvu rezultātā veikto pasākumu skaits bija neliels, mums kļuva skaidrs, ka pēc kampaņas mums ir vajadzīga visa stratēģija.

Vispirms mēs bijām pārliecināti, ka vēlamies izstrādāt virkni tiesību aktu priekšlikumu par to, kā mūsu prasības īstenot praksē. Oktobrī mēs sarīkojām pirmo ekspertu sanāksmi, kas nozīmē, ka speciālisti no visas Eiropas strādā pie vairākiem tiesību aktu priekšlikumiem, kas jāiesniedz Komisijai. Tādējādi, pat ja šos tiesību aktus nevar oficiāli uzskatīt par daļu no iniciatīvas pieprasījuma, mēs vēlamies pierādīt Komisijai, ka mūsu prasības var īstenot praksē.

Otrā lieta, kas mums bija vajadzīga, bija lēmums par laika grafiku. Tā kā Eiropas Parlamenta vēlēšanas tuvojas, mēs uzskatījām, ka tas nav īstais brīdis, lai iesniegtu paziņojumus par atbalstu. Komisijas locekļu pilnvaru termiņš tuvojas beigām, un šķiet, ka viņi nav ieinteresēti pieņemt neko no parastā, jo īpaši jautājumā, kas ir tik dalāms kā minoritāšu tiesības.

Par laimi regulā par Eiropas pilsoņu iniciatīvu nav noteikts termiņš: pēc tam, kad ir saņemti sertifikāti no valsts iestādēm, kuros norādīts apstiprināto parakstu skaits, iniciatīvu varat jebkurā laikā iesniegt Komisijai. Organizācija, kas koordinēja Eiropas kampaņu, kopā ar Pilsoņu komiteju, Federālo Eiropas valstu savienību (FUEN) joprojām cenšas iegūt skaidru signālu no Komisijas. Lai gan Eiropas pilsoņu iniciatīvas noteikumos tas nav paredzēts, mēs esam pieprasījuši iepriekšēju tikšanos ar tiem, bet, ja tas nenotiks, mēs sliecamies gaidīt jauno Komisiju.

Tikmēr mēs lobāmies tik smagi, cik vien tas ir iespējams. Mēs apzināmies, ka minoritāšu tiesības netiks īstenotas bez vairākuma atbalsta. Tāpēc mēs ierosinām noslēgt paktu starp minoritātēm un vairākumu, lai radītu labvēlīgus apstākļus valodu un kultūru daudzveidības uzplaukumam, saglabātu un veicinātu minoritāšu kopienu identitāti, pārtrauktu to asimilāciju un liktu tām pilnībā justies mājās teritorijā, kurā tās tradicionāli dzīvo, lai varētu ietekmēt viņu dzīvi ietekmējošos lēmumus un autonomi īstenotu savas kultūras, izglītības un valodas tiesības.

Mēs sazināmies ar politiskajiem līderiem gan Eiropas, gan valstu līmenī, partijām un kandidātiem, kas piedalās Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Mūsu mērķis ir iekļaut minoritāšu tiesības Eiropas darba kārtībā. Mēs uzskatām, ka gaidāmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas nodrošina pareizo platformu debatēm par autohtonajām minoritāšu tiesībām, un mēs vēlamies nodrošināt, ka mēs saņemsim vairākuma jaunievēlētā Eiropas Parlamenta atbalstu.

Mēs plānojam padarīt Minority SafePack par patiesi sekmīgu Eiropas pilsoņu iniciatīvu.

Autori

Lorant Vincze

Eiropas tautību federālās savienības (FUEN) — autohtonu Eiropas nacionālo minoritāšu un valodu grupu jumta organizācijas — priekšsēdētājs, kas koordinē iniciatīvas “Minority SafePack” kampaņu.

http://www.minority-safepack.eu/

Ierakstīt komentāru

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.
Atruna: EPI forumā paustie viedokļi atspoguļo tikai to autoru uzskatus un nekādā gadījumā nav uzskatāmi par Eiropas Komisijas vai Eiropas Savienības nostāju.