Pereiti prie pagrindinio turinio
Europos piliečių iniciatyvos forumas

Iniciatyva „Saugus mažumų dokumentų rinkinys“ pradeda sėkmingai įgyvendinti strategiją po pasirašymo

Atnaujinta: 18/12/2018

Iniciatyva „Minority SafePack“ (MSPI) sėkmingai surinkta 1,1 mln. parašų. Tačiau, mūsų nuomone, tai nėra kelio pabaiga.

„Minority SafePack“ iniciatyvos (MSPI) grupei buvo aišku nuo pat pradžių: 1 mln. parašų rinkimas yra tik žingsnis, nors ir labai svarbus, siekiant sėkmingos piliečių iniciatyvos.

Manome, kad 1 mln. parašų yra ne tik didelis laimėjimas, bet ir didelė atsakomybė. Todėl suplanavome tolesnius veiksmus dar prieš užtikrindami, kad mums pavyks surinkti reikiamą paramą.

VNPI Europos Komisija užregistravo po penkerių metų teisinės kovos Europos Teisingumo Teisme. Tai papildė ribotą veiksmų, kurių iki šiol imtasi dėl sėkmingų iniciatyvų, skaičių, todėl mums tapo aišku, kad po kampanijos mums reikia visos strategijos.

Pirmiausia, mes įsitikinome, kad norėjome parengti keletą teisinių pasiūlymų, kaip praktiškai įgyvendinti mūsų reikalavimus. Spalio mėn. surengėme pirmąjį ekspertų susitikimą, o tai reiškia, kad specialistai iš visos Europos rengia keletą teisinių pasiūlymų, kurie turi būti pateikti Komisijai. Tokiu būdu, net jei šių teisės aktų negalima oficialiai laikyti prašymo imtis iniciatyvos dalimi, norime parodyti Komisijai, kad mūsų reikalavimai gali būti įgyvendinti praktiškai.

Antras dalykas, kurio mums reikėjo, buvo sprendimas dėl laiko. Artėjant Europos Parlamento rinkimams, manome, kad tai nėra tinkamas metas pateikti pritarimo pareiškimus. Komisijos nariai baigia kadenciją ir atrodo, kad jie nėra suinteresuoti priimti kokį nors neįprastą sprendimą, ypač kai tai susiję su dalykiniu klausimu kaip mažumų teisėmis.

Laimei, Reglamente dėl Europos piliečių iniciatyvos tam nenustatytas terminas: gavę nacionalinių institucijų sertifikatus, kuriuose nurodytas patvirtintų parašų skaičius, iniciatyvą galite pateikti Komisijai bet kuriuo metu. Kartu su Piliečių komitetu Europos kampaniją koordinavusi organizacija FUEN vis dar stengiasi gauti aiškų Komisijos signalą. Nors tai nenumatyta Europos piliečių iniciatyvos taisyklėse, paprašėme su jomis surengti preliminarų susitikimą, tačiau, jei tai neįvyks, esame linkę palaukti naujos Komisijos.

Kol kas lobistinė veikla yra tokia pat sunki, kaip galime. Suprantame, kad mažumų teisės nebus užtikrintos be daugumos pritarimo. Todėl siūlome sudaryti mažumų ir daugumos atstovų paktą, kad būtų sudarytos palankios sąlygos kalbų ir kultūrų įvairovei klestėti, kad būtų išsaugota ir skatinama mažumų bendruomenių tapatybė, nutrauktas jų asimiliavimas ir užtikrinta, kad jie jaustųsi tik savo šalyje toje teritorijoje, kurioje jie tradiciškai gyveno, kad jie galėtų pareikšti nuomonę priimant sprendimus, turinčius įtakos jų gyvenimui, ir savarankiškai naudotis savo kultūrinėmis, švietimo ir kalbinėmis teisėmis.

Susisiekiame su Europos ir nacionalinio lygmens politiniais lyderiais, partijomis ir kandidatais, dalyvaujančiais Europos Parlamento rinkimuose. Mūsų tikslas – įtraukti mažumų teises į Europos darbotvarkę. Manome, kad artėjantys Europos Parlamento rinkimai yra tinkama platforma diskusijoms dėl vietinių mažumų teisių, ir norime užtikrinti, kad mums pritartų dauguma naujai išrinkto Europos Parlamento narių.

Būtent taip planuojame užtikrinti, kad „Minority SafePack“ būtų tikrai sėkminga Europos piliečių iniciatyva.

Autoriai

Lorant Vincze

Federalinės Europos tautybių sąjungos (FUEN), skėtinės vietos Europos tautinių mažumų ir kalbų grupių organizacijos, koordinuojančios iniciatyvos „Minority SafePack“ kampaniją, pirmininkas.

http://www.minority-safepack.eu/

Pateikite komentarą

Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.
Atsakomybės ribojimo pareiškimas. EPI forume pareikštos nuomonės atspindi tik jų autorių požiūrį ir jokiu būdu negali atspindėti Europos Komisijos arba Europos Sąjungos pozicijos.