Põhisisu juurde
Euroopa kodanikualgatuse foorum

Euroopa ravimite akadeemiline arendusinstituut

Autor: Inactive user |
Uuendatud: 11/05/2021 |
Vaatamiste arv: 642

Koroonaviiruse kriisiga seoses näeme, et vaktsiinid on üsna kiiresti välja töötatud ja katsetatud.
Kuid mitte need, kes tööd tegid, ei saa seda tasu.
Teadlased on hästi tasustatud, kuid see läheb aktsionäridele.

Põhjus, miks see juhtub, on ilmne: Farmaatsiaalaste teadusuuringute akadeemiline rahastamine Euroopas ei toimi hästi:
Teadlastel on tavaliselt ajutised projektipõhised lepingud madala või mõõduka tasu eest. Seega saavad investorid neid kergesti ära võtta lihtsalt tänu lubadusele luua stabiilne karreertee.

Lõpuks kaotame kõik: Euroopa maksumaksjad maksavad vaktsineerimise eest liiga palju ning raha ei lähe mitte teadlasele, vaid aktsionäridele.

See peaks muutuma, luues Euroopa farmaatsiauuringute instituudi, kus ravimiteadlased saavad inimväärset palka ja karjääri. Nii et need ei läheks tööstusele.

Küsimus ei ole mitte ainult koronavakviinides, vaid ka vähiravis ja harvikhaiguste ravis, kus hinnad määratakse turule: mida vulkaanid on valmis maksma, et patsiente ravida.

1
Hääletage

Kommenteerige

Kommentaaride esitamiseks peate end autentima või registreerima.

Kommentaarid

Inactive user | 11/05/2021

Ma hääletasin ka välja töötatud, uuritud ja avalikuks kasutamiseks mõeldud vaktsiinide ja ravimite üle, millel ei ole patente.

Kommentaaride esitamiseks peate end autentima või registreerima.
Julia Hadjikyriacou | 24/06/2021

Olen 100 % nõus.

Kommentaaride esitamiseks peate end autentima või registreerima.
Inactive user | 17/05/2021

Kiiresti on vaja suurendada avaliku sektori poolset rahastamist. See ei ole üksnes koroonaviiruse pandeemia. Siin võetakse arvesse ainult antibiootikumiresistentseid baktereid, mille puhul on hädasti vaja rohkem uuringuid.

Ma käsitleksin teadusuuringute parema rahastamise küsimust, kuid mitte patentide küsimust. Lisaks hädavajalikule riiklikule rahastamisele ja instituutidele tehakse teadusuuringuid ka erasektoris. Kus tuleks eraettevõtteid jätkuvalt julgustada tegema teadusuuringuid, kui patente enam ei ole?

Kommentaaride esitamiseks peate end autentima või registreerima.
Julia Hadjikyriacou | 24/06/2021

Minu isiklik arvamus on, et pandeemiavaktsiini uuringud tuleb natsionaliseerida nullkasumiga. Või vähemalt väga väikese kasumiga. See nälg, mida suured ravimitootjad on nõudnud miljardite eurode eest, on toonud kaasa erakorralise kasutusloa seaduse kuritarvitamise. Me näeme ümbersuunatud ravimeid, mida on korduvalt tõestatud, et takistada viiruse replikatsiooni mahasurumist, kustutamist ja tsenseerimist ning mida inimestele ei pakuta, sest vaktsiiniettevõtted kaotavad oma erakorralise kasutamise loa. Inimestel lubatakse lihtsalt kannatada või surra, et lüpsta müügiaega, mida Euroopa Liidu Agentuur pakub kliiniliste uuringute vaktsiinidena. Rääkimata ebaeetilisest tavast kasutada mRNA tehnoloogiat inimeste massidel, keda ei ole varem kunagi inimestega katsetatud. Minu riigis, mis on ELi liikmesriik Küpros, ei teavitata enamikku inimesi isegi vaktsiini kliinilisest uuringust ega vaktsiinikahjude hüvitamise ELi süsteemist COVAX. See on ELi ajaloos kohutav aeg, mida ei tohi kunagi enam kunagi korrata.

Kommentaaride esitamiseks peate end autentima või registreerima.
Inactive user | 24/06/2021

Ei ole vaja riigistada ja kehtestada nullkasumit, piisab sellest, kui tühistatakse patendid, et luua konkurents, nii et väikesed farmaatsiaettevõtted saaksid toota ravimeid kohalikul tasandil ilma piirangute ja kohustusteta suurfarmaatsiaettevõtjate suhtes.

Ei ole vaja riigistada, selle asemel saame avaliku sektori vahenditega toetada kogu Euroopa Liitu hõlmavat vaktsiinide väljatöötamise ja tootmise avalikku institutsiooni. Me ei pea kõrvaldama olemasolevaid ettevõtteid – mitte ainult seda, et see on liiga radikaalne ja väline tegelikkus, see ei ole üldse kasulik mitte kellelegi, mitte isegi tarbijatele.

Kommentaaride esitamiseks peate end autentima või registreerima.
Vastutuse välistamine: Euroopa kodanikualgatuse foorumil avaldatud arvamused kajastavad üksnes nende autorite seisukohta. Neid ei saa mingil juhul pidada Euroopa Komisjoni ega Euroopa Liidu seisukoha väljenduseks.
Kas olete valmis oma algatuse registreerima?

Kas soovite algatust toetada? Kas soovite lisateavet praeguste või varasemate algatuste kohta?