Preskoči na glavno vsebino
Forum evropske državljanske pobude

Evropski akademski inštitut za razvoj farmacevtskih izdelkov

Avtor: Inactive user |
Spremenjeno dne: 11/05/2021 |
Število ogledov: 644

S koronavirusno krizo vidimo, da se cepiva precej hitro razvijajo in testirajo.
Vendar pa nagrada ni namenjena tistim, ki so delo opravili.
Raziskovalci so dobro plačani, vendar so za to prikrajšani delničarji.

Razlog za to je očiten: Evropsko akademsko financiranje farmacevtskih raziskav ni dobro:
Raziskovalci imajo običajno začasne projektne pogodbe za nizke ali zmerne plače. Tako jih lahko vlagatelji enostavno izvlečejo samo z obljubo stabilne kariere.

Na koncu nas vsi izgubimo: Evropski davkoplačevalci za cepljenje plačujejo veliko preveč, denar pa ni namenjen raziskovalcu, temveč delničarjem.

To bi se moralo spremeniti z ustanovitvijo evropskega farmacevtskega raziskovalnega inštituta, v katerem bi farmacevtski raziskovalci dobili dostojno plačilo in poklicno pot. Da se ne bi znašli v industriji.

Ne gre le za koronavakine, temveč tudi za zdravljenje raka in zdravljenje redkih bolezni, kjer se cene določijo na trgu: kaj so pripravljeni plačati za zdravljenje bolnikov.

1
Glas

Komentiraj

Za dodajanje komentarjev se morate avtenticirati ali registrirati.

Komentarji

Inactive user | 11/05/2021

Glasoval sem tudi o cepivih in zdravilih, ki so bili razviti, raziskani in dobavljeni za javno uporabo brez patentov.

Julia Hadjikyriacou | 24/06/2021

Strinjam se s 100 %.

Inactive user | 17/05/2021

Nujno je treba povečati javno financiranje. To ni le pandemija koronavirusa. Pri tem se upoštevajo samo bakterije, odporne na antibiotike, kjer bi bilo nujno potrebnih več raziskav.

Postavil bi vprašanje boljšega financiranja raziskav, ne pa vprašanja patentov. Poleg prepotrebnega državnega financiranja in ustanov se izvajajo tudi raziskave v zasebnem sektorju. Kje bi bilo treba zasebna podjetja še naprej spodbujati k izvajanju raziskav, če ne bi bilo več patentov?

Julia Hadjikyriacou | 24/06/2021

Moje osebno mnenje je, da je treba raziskave v zvezi s pandemičnim cepivom nacionalizirati brez dobička. Ali vsaj z zelo majhnim dobičkom. Ta lakota, ki so jo velika farmacevtska podjetja pohvalila z milijardami dobička, je povzročila zlorabo zakona o odobritvi v nujnih primerih. Opazujemo nova namenska zdravila, ki so se izkazala večkrat, da bi preprečili, da bi se virus zatrel, izbrisal, cenzuriral in se ljudem ne bi ponujal, ker bodo korporacije za cepljenje izgubile dovoljenje za nujno uporabo. Ljudje lahko preprosto trpijo ali umrejo zaradi molže prodajnega okna, ki ga EUA ponuja s cepivi za klinične preskuse. Kaj šele neetična praksa uporabe tehnologije mRNK pri množicah ljudi, ki še nikoli niso bili preizkušeni na ljudeh. V moji državi, ki je članica EU Ciper, večina ljudi sploh ni obveščena o naravi kliničnega preskušanja cepiva ali o odškodninski shemi EU COVAX za škodo zaradi cepljenja. To je grozljiv čas v zgodovini EU, ki se nikoli ne sme ponoviti.

Inactive user | 24/06/2021

Ni potrebe po nacionalizaciji in nalaganju ničelnih dobičkov, dovolj je, da se patenti odstranijo, da se ustvari konkurenca, tako da lahko mala farmacevtska podjetja proizvajajo zdravila lokalno brez omejitev in obveznosti do velikih lekarniških podjetij.

Ni potrebe po nacionalizaciji, temveč lahko z javnimi sredstvi podpremo javno institucijo na ravni Evropske unije za razvoj in proizvodnjo cepiv. Ni nam treba izkoreniniti obstoječih podjetij, ne samo, da so preveč radikalna in zunajsodna resničnost, to pa ni koristno za nikogar, niti za potrošnike.

Izjava o omejitvi odgovornosti: Mnenja, izražena na forumu o evropski državljanski pobudi, odražajo izključno mnenja avtorjev in nikakor ne odražajo stališč Evropske komisije ali Evropske unije.