Přejít na hlavní obsah
Fórum evropské občanské iniciativy

Evropský institut pro rozvoj akademických léčivých přípravků

Autor /Autorka: Inactive user |
Datum aktualizace: 11/05/2021 |
Počet zobrazení: 644

V souvislosti s koronavirovou krizí vidíme, že očkovací látky jsou poměrně rychle vyvinuty a testovány.Odměnu
však nezískávají ti, kdo práci vykonali.
Vědečtí pracovníci jsou dobře placeni, ale lot je určen akcionářům.

Důvod, proč k tomu dochází, je zřejmý: Evropské akademické financování farmaceutického výzkumu není úspěšné:
Výzkumní pracovníci mají obvykle dočasné projektové smlouvy na nízké nebo střední mzdy. Investoři je tedy mohou snadno stáhnout pouze na základě příslibu stabilního carreerpatu.

Na konci toho všichni ztrácejíme: Evropští daňoví poplatníci platí za očkování příliš mnoho a peníze nejsou určeny výzkumnému pracovníkovi, nýbrž akcionářům.

To by se mělo změnit založením evropského farmaceutického výzkumného ústavu, kde výzkumní pracovníci ve farmaceutickém průmyslu dostávají důstojnou mzdu a profesní dráhu. A nenechají se tak tomuto odvětví lhostejně.

Nejedná se pouze o koronavakcináty, ale také o léčbu rakoviny a léčbu vzácných onemocnění, kde je stanovování cen na trhu: co jsou vlády ochotny zaplatit za léčbu pacientů.

1
Hlasování

Připojit komentář

Chcete-li vkládat připomínky, musíte provést ověření identity nebo se zaregistrovat.

Komentáře

Inactive user | 11/05/2021

Hlasoval jsem také pro vývoj, výzkum a dodání očkovacích látek a léků, které mají být veřejně registrovány bez patentů.

Julia Hadjikyriacou | 24/06/2021

I 100 % souhlasím.

Inactive user | 17/05/2021

Je naléhavě nutné navýšit veřejné financování. Nejedná se pouze o koronavirovou pandemii. Zde jsou zvažovány pouze bakterie rezistentní vůči antibiotikům, kde je naléhavě zapotřebí další výzkum.

Budu se zabývat otázkou lepšího financování výzkumu, nikoli však otázkou patentů. Kromě tolik potřebného státního financování a ústavů dochází také k výzkumu v soukromém sektoru. Kde by měly být soukromé společnosti stále povzbuzovány k provádění výzkumu, pokud by již neexistovaly patenty?

Julia Hadjikyriacou | 24/06/2021

Osobně se domnívám, že výzkum očkovacích látek proti pandemii musí být znárodněn s nulovými zisky. Nebo přinejmenším s velmi minimálním ziskem. Tento hlad, který pociťují velké farmaceutické společnosti ve výši miliard zisků, vedl ke zneužívání zákona o povolování mimořádného použití. Vidíme opakované použití léků, které byly několikrát prokázány, aby zabránily tomu, aby byl virus stlačen, smazán, cenzurován a nebyl lidem nabízen, protože společnosti zabývající se očkovacími látkami ztratí povolení k nouzovému použití. Lidé mohou jednoduše trpět nebo umírat v zájmu dojení prodejního okna, které EUA nabízí očkovací látky pro klinické hodnocení. Natož neetické praktiky používání technologie mRNA na hromadách lidí, které předtím nikdy nebyly testovány na lidech. V mé zemi, která je členem EU, není většina lidí ani informována o povaze klinického hodnocení vakcíny ani o systému EU pro odškodnění za škody způsobené očkováním COVAX. Jedná se o hrůzný čas v dějinách EU, který se nikdy nesmí opakovat.

Inactive user | 24/06/2021

Není třeba znárodňovat a vytvářet nulové zisky, stačí odstranit patenty, aby se vytvořila hospodářská soutěž, aby malé farmaceutické společnosti mohly vyrábět léky na místní úrovni bez omezení a povinností vůči velkému podnikovému lékopisu.

Není třeba znárodnit, ale místo toho můžeme podpořit veřejnou instituci v celé Evropské unii pro vývoj a výrobu očkovacích látek, a to z veřejných prostředků. Není třeba odstranit existující společnosti - nejen že je to příliš radikální a vnější realita, není to vůbec přínosné pro nikoho, ani pro spotřebitele.

Prohlášení o vyloučení odpovědnosti: Vyjádření uvedená na Fóru evropské občanské iniciativy odrážejí pouze názory jejich autorů a nelze je v žádném případě považovat za vyslovení postoje Evropské komise nebo Evropské unie.