Přejít na hlavní obsah
Fórum evropské občanské iniciativy

Chystáte se zorganizovat evropskou občanskou iniciativu nebo jste již některé svým podpisem vyjádřili podporu? Nebo se chcete zapojit do diskuse o možnosti zorganizovat občanskou iniciativu na nějaké konkrétní téma? 

Pak jste tu správně. Na našem fóru najdete praktické informace a pokyny pro organizátory evropských občanských iniciativ a prostor pro diskusi o nejrůznějších otázkách, které s tím souvisejí. Některé funkce fóra jsou přístupné až po registraci. Tuto platformu provozuje jménem Evropské komise a na základě smlouvy s ní Evropské středisko pro občanskou akci (ECAS).

Na internetových stránkách evropské občanské iniciativy najdete seznam již registrovaných iniciativ nebo jejich prostřednictvím můžete zaregistrovat iniciativu novou.

ECI Forum logo
Infographic (2024) | European Citizens' Initiative: Data & Figures
ECI Infographic Data & Statistics as of May 2024
Úvodní video – Fórum evropské občanské iniciativy

Nejnovější vzdělávací materiály

Online kurz: Co by měli organizátoři evropské občanské iniciativy vědět a umět

Chcete se seznámit s postupy a praktickými příklady, jak připravit evropskou občanskou iniciativu tak, aby byla úspěšná? Navštivte náš online kurz: online kurz

Online kurz se zaměřuje na praktické aspekty evropské občanské iniciativy: Ve kterých oblastech má Komise pravomoc předkládat právní předpisy a jak zvládnout fázi registrace iniciativy – Jak vést úspěšnou online a offline kampaň během koronavirové pandemie – Sběr podpisů – Požadavky na ochranu osobních údajů – Jak vytvořit celoevropskou síť podporovatelů – Získávání finančních prostředků – Jak prosazovat téma vaší iniciativy – Jak na iniciativu navázat. 

Uvítací balíček Fóra evropské občanské iniciativy

ECI Forum Welcome Package
The ECI Forum - Welcome Package

Infobalíček pro organizace občanské společnosti

Book with lightbulb
Informační balíček pro organizace občanské společnosti

Chcete-li si infobalíček o evropských občanských iniciativách pro organizace občanské společnosti zobrazit v jiném jazyce, použijte tlačítko „Jazyk“ v horní části stránky. 

Další materiály najdete na stránce Využijte naše materiály a školení 

Nejnovější úspěšná iniciativa

Picture of trophy with star in the middle
Evropa bez kožešin

Více o úspěšných iniciativách si můžete přečíst zde!

 

Nejnovější webinář

Webinar 'Unlocking Engagement: Strategies for Reaching and Activating the Unengaged for Your ECI', 2024

  • Začátek: 13/06/2024 - 12:30

 

Prezentace evropské občanské iniciativy (ECI) na sociálních médiích

Připojte se k facebookové skupině ECI a podělte se o novinky, nápady a zkušenosti týkající se evropské občanské iniciativy s ostatními. Jsme aktivní také na platformách X (dříve Twitter) a LinkedIn pomocí hashtagu #EUTakeTheInitiative.

Prohlášení o vyloučení odpovědnosti: Vyjádření uvedená na Fóru evropské občanské iniciativy odrážejí pouze názory jejich autorů a nelze je v žádném případě považovat za vyslovení postoje Evropské komise nebo Evropské unie.