Přejít na hlavní obsah
Fórum evropské občanské iniciativy
European Citizens’ Initiative Official Group

Vítejte na Fóru evropské občanské iniciativy!

Chystáte se zorganizovat evropskou občanskou iniciativu nebo jste již některé svým podpisem vyjádřili podporu? Nebo se chcete zapojit do diskuse o možnosti zorganizovat občanskou iniciativu na nějaké konkrétní téma? 

Pak jste tu správně. Na našem fóru najdete praktické informace a pokyny pro organizátory evropských občanských iniciativ a prostor pro diskusi o nejrůznějších otázkách, které s tím souvisejí. Některé funkce fóra jsou přístupné až poregistraci. Tuto platformu provozuje jménem Evropské komise a na základě smlouvy s ní Evropské středisko pro občanskou akci (ECAS).

Na internetových stránkách evropské občanské iniciativy najdete seznam již registrovaných iniciativ nebo jejich prostřednictvím můžete zaregistrovat iniciativu novou.

Infographic (2023) | European Citizens' Initiative: Data & Figures
ECI Infographic Data & Statistics as of May 2023
European Citizens' Initiative Forum logo on a white background with a red textbox reading "European Citizens' Initiative: Data & Figures May 2023 Data''
angličtina
(960.35 KB - PDF)
Stáhnout
ECI Forum is available in all EU official languages
Úvodní video – Fórum evropské občanské iniciativy

Nejnovější vzdělávací materiály

Online kurz: Co by měli organizátoři evropské občanské iniciativy vědět a umět

Chcete se seznámit s postupy a praktickými příklady, jak připravit evropskou občanskou iniciativu tak, aby byla úspěšná? Navštivte náš online kurz: online kurz

Online kurz se zaměřuje na praktické aspekty evropské občanské iniciativy: Ve kterých oblastech má Komise pravomoc předkládat právní předpisy a jak zvládnout fázi registrace iniciativy – Jak vést úspěšnou online a offline kampaň během koronavirové pandemie – Sběr podpisů – Požadavky na ochranu osobních údajů – Jak vytvořit celoevropskou síť podporovatelů – Získávání finančních prostředků – Jak prosazovat téma vaší iniciativy – Jak na iniciativu navázat. 

Uvítací balíček Fóra evropské občanské iniciativy

The ECI Forum - Welcome Package
ECI Forum Welcome Package
angličtina
(1.22 MB - PDF)
Stáhnout

Infobalíček pro organizace občanské společnosti

Informační balíček pro organizace občanské společnosti
Book with lightbulb
čeština
(698.36 KB - PDF)
Stáhnout

Chcete-li si infobalíček o evropských občanských iniciativách pro organizace občanské společnosti zobrazit v jiném jazyce, použijte tlačítko „Jazyk“ v horní části stránky. 

Další materiály najdete na stránce Využijte naše materiály a školení 

Nejnovější úspěšná iniciativa

Zastavme odstraňování žraločích ploutví – zastavme obchodování s nimi
Picture of trophy with star in the middle
čeština
(904.24 KB - PDF)
Stáhnout

Více o úspěšných iniciativách si můžete přečíst zde!

 

 

Prezentace evropské občanské iniciativy (ECI) na sociálních médiích

Připojte se k facebookové skupině ECI a podělte se o novinky, nápady a zkušenosti týkající se evropské občanské iniciativy s ostatními. Jsme aktivní také na platformách X (dříve Twitter) a LinkedIn pomocí hashtagu #EUTakeTheInitiative.

Prohlášení o vyloučení odpovědnosti: Vyjádření uvedená na Fóru evropské občanské iniciativy odrážejí pouze názory jejich autorů a nelze je v žádném případě považovat za vyslovení postoje Evropské komise nebo Evropské unie.
Jste připraveni zaregistrovat vlastní iniciativu? Chcete některou z iniciativ podpořit? Potřebujete více informací o probíhajících nebo uzavřených iniciativách?