Prejsť na hlavný obsah
Fórum európskej iniciatívy občanov

Plánujete európsku iniciatívu občanov alebo práve nejakú podporujete? Prípadne chcete len diskutovať o potenciálnej iniciatíve občanov? 

Toto fórum predstavuje priestor na získanie praktických informácií a rád týkajúcich sa európskej iniciatívy občanov a na diskusiu o témach, ktoré s ňou súvisia. Niektoré funkcie sú prístupné až po registrácii. Túto platformu prevádzkuje v mene Európskej komisie a na základe zmluvy s ňou Európsky útvar pre občiansku činnosť (ECAS).

Ak si chcete prezrieť zoznam európskych iniciatív občanov alebo zaregistrovať novú iniciatívu, navštívte webové sídlo európskej iniciatívy občanov.

ECI Forum logo
Infographic (2024) | European Citizens' Initiative: Data & Figures
ECI Infographic Data & Statistics as of May 2024
Úvodné video – Fórum európskej iniciatívy občanov

Najnovšie vzdelávacie materiály

Online kurz: Základné zručnosti pre organizátorov európskej iniciatívy občanov

Chcete sa naučiť niečo nové o procese a praxi tvorby úspešnej európskej iniciatívy občanov? Navštívte náš online kurz: online kurz

Online kurz sa zameriava na praktické aspekty európskej iniciatívy občanov, ako sú: – Pochopenie oblastí právomocí Komisie a riadenie procesu registrácie – Úspešná online a offline kampaň v čase pandémie ochorenia COVID-19 – Zber podpisov – Požiadavky na ochranu údajov – Budovanie celoeurópskych podporných sietí – Získavanie finančných prostriedkov – Zastupovanie záujmov – Následné opatrenia. 

Uvítací balík fóra EIO

ECI Forum Welcome Package
The ECI Forum - Welcome Package

Informačný balík EIO pre organizácie občianskej spoločnosti

Book with lightbulb
Informačný balík EIO pre organizácie občianskej spoločnosti

Na zobrazenie informačného balíka EIO pre organizácie občianskej spoločnosti v rôznych jazykoch použite tlačidlo na výber jazyka v hornej časti stránky. 

Viac materiálov nájdete na stránke ZDROJE INFORMÁCIÍ 

Najnovšie úspešné projekty

Picture of trophy with star in the middle
Európa bez kožušín

O ďalších úspešných projektoch si môžete prečítať tu.

 

Najnovší webinár

Webinar 'Unlocking Engagement: Strategies for Reaching and Activating the Unengaged for Your ECI', 2024

  • Dátum začiatku: 13/06/2024 - 12:30

 

Sledujte EIO na sociálnych médiách

Zapojte sa do skupiny EIO na Facebooku, ktorá je priestorom pre šírenie noviniek, nápadov a poznatkov z praxe v oblasti EIO medzi jej členmi. Nájdete nás aj na platformách X (pôvodne Twitter) a LinkedIn pod hashtagom #EUTakeTheInitiative.

Vyhlásenie o vylúčení zodpovednosti: Názory vyjadrené na Fóre európskej iniciatívy občanov odrážajú výlučne stanovisko ich autorov a v žiadnom prípade ich nemožno považovať za názory odrážajúce stanovisko Európskej komisie alebo Európskej únie.