Prejsť na hlavný obsah
Fórum európskej iniciatívy občanov
European Citizens’ Initiative Official Group

Vitajte/Welcome/Bienvenue/Willkommen na fóre EIO!

Plánujete európsku iniciatívu občanov alebo práve nejakú podporujete? Prípadne chcete len diskutovať o potenciálnej iniciatíve občanov? 

Toto fórum predstavuje priestor na získanie praktických informácií a rád týkajúcich sa európskej iniciatívy občanov a na diskusiu o témach, ktoré s ňou súvisia. Niektoré funkcie sú prístupné až po registrácii. Túto platformu prevádzkuje v mene Európskej komisie a na základe zmluvy s ňou Európsky útvar pre občiansku činnosť (ECAS).

Ak si chcete prezrieť zoznam európskych iniciatív občanov alebo zaregistrovať novú iniciatívu, navštívte webové sídlo európskej iniciatívy občanov.

Infographic (2023) | European Citizens' Initiative: Data & Figures
ECI Infographic Data & Statistics as of May 2023
European Citizens' Initiative Forum logo on a white background with a red textbox reading "European Citizens' Initiative: Data & Figures May 2023 Data''
angličtina
(960.35 KB - PDF)
Stiahnuť
ECI Forum is available in all EU official languages
Úvodné video – Fórum európskej iniciatívy občanov

Najnovšie vzdelávacie materiály

Online kurz: Základné zručnosti pre organizátorov európskej iniciatívy občanov

Chcete sa naučiť niečo nové o procese a praxi tvorby úspešnej európskej iniciatívy občanov? Navštívte náš online kurz: online kurz

Online kurz sa zameriava na praktické aspekty európskej iniciatívy občanov, ako sú: – Pochopenie oblastí právomocí Komisie a riadenie procesu registrácie – Úspešná online a offline kampaň v čase pandémie ochorenia COVID-19 – Zber podpisov – Požiadavky na ochranu údajov – Budovanie celoeurópskych podporných sietí – Získavanie finančných prostriedkov – Zastupovanie záujmov – Následné opatrenia. 

Uvítací balík fóra EIO

The ECI Forum - Welcome Package
ECI Forum Welcome Package
angličtina
(1.22 MB - PDF)
Stiahnuť

Informačný balík EIO pre organizácie občianskej spoločnosti

Informačný balík EIO pre organizácie občianskej spoločnosti
Book with lightbulb
slovenčina
(721.52 KB - PDF)
Stiahnuť

Na zobrazenie informačného balíka EIO pre organizácie občianskej spoločnosti v rôznych jazykoch použite tlačidlo na výber jazyka v hornej časti stránky. 

Viac materiálov nájdete na stránke ZDROJE INFORMÁCIÍ 

Najnovšie úspešné projekty

Zastavte odstraňovanie plutiev – zastavte obchod
Picture of trophy with star in the middle
slovenčina
(920.61 KB - PDF)
Stiahnuť

O ďalších úspešných projektoch si môžete prečítať tu.

 

 

Sledujte EIO na sociálnych médiách

Zapojte sa do skupiny EIO na Facebooku, ktorá je priestorom pre šírenie noviniek, nápadov a poznatkov z praxe v oblasti EIO medzi jej členmi. Nájdete nás aj na platformách X (pôvodne Twitter) a LinkedIn pod hashtagom #EUTakeTheInitiative.

Vyhlásenie o vylúčení zodpovednosti: Názory vyjadrené na Fóre európskej iniciatívy občanov odrážajú výlučne stanovisko ich autorov a v žiadnom prípade ich nemožno považovať za názory odrážajúce stanovisko Európskej komisie alebo Európskej únie.
Ste pripravení zaregistrovať svoju iniciatívu? Chcete niektorú z iniciatív podporiť? Potrebujete viac informácií o súčasných alebo minulých iniciatívach?