Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīvas forums

Eiropas Akadēmiskās farmācijas attīstības institūts

Autors: Inactive user |
Atjaunināšanas datums: 11/05/2021 |
Skatījumu skaits: 644

Koronavīrusa krīzes laikā mēs redzam, ka vakcīnas tiek izstrādātas un pārbaudītas diezgan strauji.
Bet ne tie, kas veica darbu, saņem atlīdzību.
Pētnieki saņem labu atalgojumu, bet izlaupīšana nonāk pie akcionāriem.

Iemesls, kāpēc tas notiek, ir acīmredzams: Eiropas akadēmiskais finansējums farmaceitiskai pētniecībai neguva labus rezultātus:
Pētniekiem parasti ir pagaidu līgumi, kuru pamatā ir projekti un kuru atalgojums ir zems vai mērens. Tāpēc ieguldītāji tos var viegli atņemt, tikai apsolot stabilu karjerceli.

Galu galā mēs visi zaudējam: Eiropas nodokļu maksātāji par vakcināciju maksā pārāk daudz, un nauda tiek novirzīta nevis pētniekam, bet gan akcionāriem.

Tam vajadzētu mainīties, izveidojot Eiropas farmācijas pētniecības institūtu, kurā farmaceitiskie pētnieki saņem pienācīgu atalgojumu un karjeru. Lai viņi nebēgtu uz nozari.

Runa ir ne tikai par koronavakcīnām, bet arī par vēža ārstēšanu un reto slimību ārstēšanu, kur cenas tiek noteiktas tirgū: ko valdības ir gatavas maksāt, lai ārstētu pacientus.

1
Balss

Ierakstīt komentāru

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.

Komentāri

Inactive user | 11/05/2021

ES balsoju arī par izstrādātajām, pētītajām un piegādātajām vakcīnām un medikamentiem, lai tās reģistrētu bez patentiem.

Julia Hadjikyriacou | 24/06/2021

100 % piekrītu.

Inactive user | 17/05/2021

Ir steidzami jāpalielina publiskais finansējums. Tā nav tikai koronavīrusa pandēmija. Šeit tiek aplūkotas tikai pret antibiotikām rezistentas baktērijas, kurās steidzami jāveic papildu pētījumi.

ES uzdotu jautājumu par labāku finansējumu pētniecībai, bet ne jautājumu par patentiem. Papildus ļoti nepieciešamajam valsts finansējumam un institūtiem tiek veikti pētījumi arī privātajā sektorā. Kur privāti uzņēmumi joprojām būtu jāmudina veikt pētījumus, ja patentu vairs nebūtu?

Julia Hadjikyriacou | 24/06/2021

Mans personiskais viedoklis ir tāds, ka pandēmijas vakcīnu pētniecība ir jānacionalizē, negūstot nekādu peļņu. Vai vismaz ar ļoti minimālu peļņu. Šis bads un lielo farmācijas uzņēmumu priecāšanās par miljardiem peļņas ir novedusi pie tā, ka tiek ļaunprātīgi izmantots Ārkārtas lietošanas atļauju likums. Mēs redzam, ka reciklētas zāles, kas ir pārbaudītas vairākas reizes, lai apturētu vīrusa replicēšanu, nospiešanu, dzēšanu, cenzūru un nepiedāvātu cilvēkiem, jo vakcīnu korporācijas zaudēs savu ārkārtas lietošanas atļauju. Cilvēkiem ir atļauts vienkārši ciest vai mirt, lai slauktu tirdzniecības logu, ko EUA piedāvā klīnisko izmēģinājumu vakcīnas. Nemaz nerunājot par neētisku mRNS tehnoloģijas izmantošanu cilvēku masām, kas līdz šim nekad nav pārbaudītas ar cilvēkiem. Manā valstī, kas ir ES dalībvalsts, lielākā daļa cilvēku pat nav informēti par vakcīnas klīnisko izmēģinājumu raksturu vai ES COVAX kompensācijas shēmu par kaitējumu vakcīnai. Šis ir šausminošs laiks ES vēsturē, un to nekad nedrīkst atkārtot.

Inactive user | 24/06/2021

Nav vajadzības nacionalizēt un uzlikt nulles peļņu, pietiek ar patentu atcelšanu, lai radītu konkurenci, lai mazie farmācijas uzņēmumi varētu ražot zāles vietējā mērogā bez ierobežojumiem un pienākumiem pret lieliem farmācijas uzņēmumiem.

Nav vajadzības nacionalizēt, bet tā vietā mēs varam atbalstīt Eiropas Savienības mēroga valsts iestādi vakcīnu izstrādei un ražošanai, izmantojot publiskos līdzekļus. Mums nav jāiznīcina pastāvošie uzņēmumi – ne tikai tas, ka tas ir pārāk radikāls un ārējs, tas nemaz nenāk par labu nevienam, pat patērētājiem.

Atruna: EPI forumā paustie viedokļi atspoguļo tikai to autoru uzskatus un nekādā gadījumā nav uzskatāmi par Eiropas Komisijas vai Eiropas Savienības nostāju.