Põhisisu juurde
Euroopa kodanikualgatuse foorum

Mida otsivad rahastajad Euroopa kodanikualgatustest ja kuidas tagada nende toetus

Uuendatud: 12 December 2024

Korralik rahaline toetus, millega toetate oma Euroopa kodanikualgatust, võib aidata teie algatusel kampaaniat jõuliselt alustada! Konsultatsioonid rahastajatega, kes on rahaliselt toetanud varasemaid Euroopa kodanikualgatusi, annavad hulgaliselt andmeid selle kohta, mida rahastajad prioriseerivad, millised küsimused neile kõige rohkem korda lähevad ja millised on tõhusa kaasamise strateegiad. Kaevame sisse. 

Sukeldumine rahastamismaastikku

Et teada saada, mis aitab korraldajatel rahalist toetust saada, konsulteeris Democracy International 23 varasema ja võimaliku Euroopa kodanikualgatuse rahastajaga 13 riigist ja geograafilisest piirkonnast. Nende hulka kuulusid sihtasutused, valitsusvälised organisatsioonid, katusorganisatsioonid ja teadusasutused. Eesmärk oli mõista rahastajate otsuseid mõjutavaid tegureid ja teha kindlaks parimad tavad nendega tegelemiseks. 

Doonorid rõhutasid järjepidevalt algatuse teema ja ulatuse tähtsust (keskmiselt 4,18 punkti 5st). Väga oluline roll oli kaüksikasjalikel eelarvekavadel, mille tähtsuse hinnang oli 4 punkti 5st, samas kui varasemale rahastamisele omistati vähem kaalu, mis viitab sellele, et algatused, millel puudub tugev olemasolev toetus, võivad siiski toetust saada, kui need on hästi ette valmistatud. 

Mida doonorid otsivad?

Konsultatsiooni käigus rõhutati, et rahastajad toetavad kõige tõenäolisemalt algatusi, mis käsitlevad küsimusi, mis teenivad nende enda missiooni ja kuuluvad nende enda tegevusvaldkondadesse. Nad hindavad ettepanekuid, mis näitavad selgelt, et nad mõistavad oma tööd ja seda, kuidas algatus täiendab nende missiooni ja väärtusi. 

Rahastajate peamiste tegevusvaldkondadena on loetletud kodanikuaktiivsus, loomade heaolu, põllumajandus, demokraatia, regionaalareng, laste õigused, põllumajandus, energeetika, abi ja areng, keskkond ja kliima, kultuur ja meedia, haridus, noored, õigus ja põhiõigused, ränne ja varjupaik, transport, tööhõive ja sotsiaalküsimused, ettevõtlus ja majandus ning tarbijad ja tervishoid. See näitab, et on olemas potentsiaalne rahastamisvõimalus väga erinevate teemade jaoks. Teisisõnu: teemad, millega rahastajad tegelevad, on ulatuslikud ja mitmekesised!

Näiteks algatus „Lõpppuuriajastule!“,mida toetab muu hulgas World Animal Protection Denmark, näitab, kuidas selgetele, täpsetele ja mõjusatele eesmärkidele keskenduvad algatused saavad olla edukalt kooskõlas rahastajate prioriteetidega, käesoleval juhul loomade heaoluga.

Põhimõtteliselt on oluline teha kindlaks rahastajad, kelle väärtused ja missioonid on kooskõlas teie algatuse eesmärkidega. Potentsiaalse rahastaja poole pöördudes näidake, kuidas teie konkreetsel Euroopa kodanikualgatusel võib olla mõtestatud ja mõõdetav mõju. Boonuspunktide saamiseks näidake üksikasjalikku eelarvekava! 

Hea kommunikatsioonistrateegia: Üks edu võtmeid 

Tulemuste korduvaks teemaks oli kommunikatsiooni strateegilise käsitluse olulisus. Doonorid rõhutasid järjekindlalt vajadust selge, kokkuvõtliku ja läbipaistva teabevahetuse järele, et suurendada usaldust. Paljud rahastajad juhtisid tähelepanu mõnele Euroopa kodanikualgatuse korraldajate tehtud tavalisele veale, sealhulgas nende algatusele antavate allkirjade arvu ülehindamisele, rahvusvaheliste/Euroopa partnerite kaasamata jätmisele ja hästi koostatud teabevahetuskava puudumisele. Lisaks märgiti, et esialgses teavitustegevuses ei olnud piisavalt üksikasju ega täpsust. Need eksimused võivad tekitada kahtlusi algatuse elujõulisuses või professionaalsuses, mis võib lõpuks potentsiaalse toetuse eemale peletada. 

Selleks et ettepanek eristuks, peaksite lisama hästi määratletud ülevaate algatuse eesmärkidest, selle eeldatavast mõjust ja üksikasjaliku teabevahetuskava, mis on kohandatud konkreetsele rahastajale. Leidsime, et kõige tõhusam viis rahastajatega suhtlemiseks olid individuaalsed teavitusstrateegiad. Nad reageerisid paremini kohandatud e-kirjadele ja otsekontaktidele professionaalsete võrgustike kaudu. Üldised või ebaisikulised lähenemisviisid seevastu viivad vähem tõenäoliselt positiivsete tulemusteni. 

Teie edusammudejälgimine: viis usalduse loomiseks rahastajatega 

Veel üks oluline järeldus Euroopa kodanikualgatuse rahastajatega peetud konsultatsioonidest on see, kui oluline on jälgida ja hinnata Teie Euroopa kodanikualgatuse mõju, et säilitada suhted rahastajatega. On selge, et rahastajad seavad esikohale algatused, millel on tugevad järelevalve- ja hindamismehhanismid ning mis väärtustavad aruandluse läbipaistvust ja mõõdetavat mõju. Sellised vahendid nagu mõjuhinnangud, meediakajastuse analüüs ja vahe-eesmärkide korrapärane ajakohastamine aitavad näidata, et algatus saavutab oma eesmärgi. 

Doonorid soovivad teada, et nende investeeringud muudavad olukorda, ning protsessi läbipaistvus on väga oluline. Esitades korrapäraselt aruandeid tulemuste, probleemide ja algatuse arengu kohta, saab teie Euroopa kodanikualgatus suurendada usaldust oma rahastajate vastu. Selline korrapärane teabevahetus annab rahastajatele kindluse, et nende toetust kasutatakse tõhusalt, mis aitab teil tugevdada pikaajalisi suhteid. 

Edasiliikumine

Varsti leiate ajakohastatud suunisest lisateavet vahendite suurendamise kohta. Seni saavad Euroopa kodanikualgatuse korraldajad hakata oma lähenemisviisi viimistlema, seades esikohale kooskõla rahastajate temaatiliste huvide ja väärtustega, töötades välja üksikasjalikud ja läbipaistvad eelarvekavad ning tugevad kommunikatsiooni- ja teavitusstrateegiad ning töötades välja mehhanismid edusammude jälgimiseks, et näidata rahastajatele, et Euroopa kodanikualgatusse tasub investeerida ja et vahendite kasutamine on läbipaistev. 

Neid teadmisi ja strateegiaid otse rahastajatelt vastu võttes saavad Euroopa kodanikualgatuse korraldajad paremini kujundada oma rahastamisettepanekuid, tugevdada oma rahakogumispüüdlusi ja luua püsivaid partnerlusi, tagades, et nende algatusel on vahendid sisulise mõju saavutamiseks. 

 

Asjakohased lingid: 

Autorid

Mélina Garnier

Mélina Garnier on organisatsiooni Democracy International (Saksamaal asuv valitsusväline organisatsioon, mille eesmärk on suurendada kodanike osalemist poliitiliste otsuste tegemises) Euroopa programmiametnik, kellel on alates vahendi loomisest kogemusi Euroopa kodanikualgatusega.  Praegu omandab ta magistrikraadi majandusõiguses Sciences Pos. Mélina on varem omandanud bakalaureusekraadi Sciences Po Paris's, spetsialiseerudes politoloogiale ja valitsemisele, keskendudes eelkõige Euroopa sfäärile ning Prantsusmaa ja Saksamaa partnerlusele.

Kategooriad

Kommenteerige

Kommentaaride esitamiseks peate end autentima või registreerima.