Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīvas forums

Ko līdzekļu devēji meklē Eiropas pilsoņu iniciatīvās un kā nodrošināt viņu atbalstu

Atjaunināšanas datums: 12 December 2024

Pienācīgs finansiālais atbalsts jūsu Eiropas pilsoņu iniciatīvai var palīdzēt jūsu iniciatīvai uzsākt kampaņu jau no paša sākuma! Apspriedes ar līdzekļu devējiem, kuri ir finansiāli atbalstījuši iepriekšējās EPI, sniedz bagātīgus datus par to, kādas ir finansētāju prioritātes, par jautājumiem, kas ar tiem visvairāk saistīti, un par efektīvas iesaistes stratēģijām. Iedziļināsimies. 

Ieskats finansējuma ainā

Lai uzzinātu, kas var palīdzēt organizatoriem saņemt finansiālu atbalstu, organizācija Democracy International apspriedās ar 23 bijušajiem un potenciālajiem EPI līdzekļu devējiem 13 valstīs un ģeogrāfiskajos apgabalos. To vidū bija fondi, NVO, jumta organizācijas un pētniecības iestādes. Mērķis bija izprast faktorus, kas ietekmē finansētāju lēmumus, un apzināt paraugpraksi, kā tos risināt. 

Līdzekļu devēji konsekventi uzsvēra iniciatīvas temata un darbības jomas nozīmi (vidējais nozīmīguma vērtējums ir 4,18 punkti no 5. Būtiska nozīme bija arīsīki izstrādātiem budžeta plāniem, kuru nozīmīgums bija 4 no 5, savukārt iepriekšējam finansējumam tika piešķirta mazāka nozīme, kas liecina, ka iniciatīvas bez spēcīga esošā atbalsta joprojām var piesaistīt atbalstu, ja tās ir labi sagatavotas. 

Ko meklē donori?

Apspriešanā tika uzsvērts, ka finansētāji, visticamāk, atbalstīs iniciatīvas, kas risina jautājumus, kuri kalpo viņu pašu uzdevumam un ietilpst viņu pašu darbības jomās. Viņi novērtē priekšlikumus, kas skaidri parāda izpratni par viņu veikto darbu un to, kā iniciatīva papildina viņu misiju un vērtības. 

Finansētāju galvenās darbības jomas ietver aktīvu pilsoniskumu, dzīvnieku labturību, lauksaimniecību, demokrātiju, reģionālo attīstību, bērnu tiesības, lauksaimniecību, enerģētiku, palīdzību un attīstību, vidi un klimatu, kultūru un plašsaziņas līdzekļus, izglītību, jaunatni, tiesiskumu un pamattiesības, migrāciju un patvērumu, transportu, nodarbinātību un sociālās lietas, uzņēmējdarbību un ekonomiku, kā arī patērētājus un veselību. Tas liecina, ka pastāv potenciālas finansēšanas iespējas plašam tematu klāstam. Citiem vārdiem sakot: šīs tēmas, pie kurām līdzekļu devēji strādā, ir plašas un daudzveidīgas!

Piemēram, iniciatīva “Endthe Cage Age” (Izbeigt sprostu laikmetu),ko cita starpā atbalsta Dānijas Pasaules dzīvnieku aizsardzības organizācija, parāda, kā iniciatīvas, kas vērstas uz skaidriem, precīziem un ietekmīgiem mērķiem, var sekmīgi saskaņot ar finansētāju prioritātēm — šajā gadījumā dzīvnieku labturību.

Būtībā ir svarīgi apzināt līdzekļu devējus, kuru vērtības un uzdevumi atbilst jūsu iniciatīvas mērķiem. Pievēršoties potenciālajam līdzekļu devējam, parādiet, kā jūsu konkrētajai EPI var būt jēgpilna un izmērāma ietekme. Par bonusa punktiem, parādās ar detalizētu budžeta plānu! 

Laba komunikācijas stratēģija: viena no panākumu atslēgām 

Konstatējumos vairākkārt tika uzsvērts, cik svarīga ir stratēģiska pieeja komunikācijai. Līdzekļu devēji konsekventi uzsvēra, ka ir vajadzīga skaidra, kodolīga un pārredzama komunikācija, lai veidotu uzticēšanos. Daudzi līdzekļu devēji norādīja uz dažām izplatītām kļūdām, ko pieļāvuši EPI organizatori, tostarp uz to parakstu skaita pārvērtēšanu, kurus viņu iniciatīva varētu piesaistīt, starptautisko/Eiropas partneru neiesaistīšanu un labi izstrādāta komunikācijas plāna trūkumu. Turklāt tika minēta nepietiekama detalizētība vai precizitāte to sākotnējā informēšanā. Šīs kļūdas var radīt šaubas par iniciatīvas dzīvotspēju vai profesionalitāti, kas galu galā var mazināt iespējamo atbalstu. 

Tāpēc, lai priekšlikums izceltos, jums būtu jāiekļauj skaidri definēts iniciatīvas mērķu izklāsts, tās paredzamā ietekme un detalizēts komunikācijas plāns, kas pielāgots konkrētajam līdzekļu devējam. Mēs konstatējām, ka personalizētas informēšanas stratēģijas bija visefektīvākais veids, kā sadarboties ar finansētājiem. Viņi labāk reaģēja uz pielāgotiem e-pastiem un tiešu saziņu, izmantojot profesionālus tīklus. No otras puses, ir mazāka iespēja, ka vispārējas vai bezpersoniskas pieejas dos pozitīvus rezultātus. 

Jūsu progresa uzraudzība: veids, kā veidot uzticēšanos ar finansētājiem 

Vēl viena svarīga atziņa, kas gūta, apspriežoties ar EPI līdzekļu devējiem, ir tas, cik svarīgi ir uzraudzīt un novērtēt jūsu EPI ietekmi, lai saglabātu attiecības ar līdzekļu devējiem. Ir skaidrs, ka līdzekļu devēji piešķir prioritāti iniciatīvām ar stingriem uzraudzības un novērtēšanas mehānismiem un novērtē pārredzamību ziņošanā un izmērāmu ietekmi. Tādi instrumenti kā ietekmes novērtējumi, analīze par atspoguļojumu plašsaziņas līdzekļos un regulāri atjaunināta informācija par atskaites punktiem palīdz pierādīt, ka iniciatīva sasniedz savu mērķi. 

Līdzekļu devēji vēlas zināt, ka viņu ieguldījumi rada pārmaiņas, un procesa pārredzamība ir būtiska. Regulāri ziņojot par rezultātiem, problēmām un to, kā iniciatīva attīstās, jūsu EPI var veidot uzticēšanos tās finansētājiem. Šī regulārā saziņa dos līdzekļu devējiem pārliecību, ka viņu atbalsts tiek izmantots efektīvi, kas palīdzēs jums stiprināt ilgtermiņa attiecības. 

Virzība uz priekšu

Drīz jūs varēsiet atrast sīkāku informāciju par to, kā piesaistīt līdzekļus atjauninātajos norādījumos. Līdz tam EPI organizatori var sākt uzlabot savu pieeju, prioritāti piešķirot saskaņošanai ar līdzekļu devēju tematiskajām interesēm un vērtībām, izstrādājot detalizētus un pārredzamus budžeta plānus un spēcīgas komunikācijas un informēšanas stratēģijas, kā arī izstrādājot mehānismus progresa izsekošanai, lai līdzekļu devējiem pierādītu, ka EPI ir vērts ieguldīt un ka līdzekļu izmantošana būs pārredzama. 

Pieņemot šīs atziņas un stratēģijas tieši no pašiem finansētājiem, EPI organizatori var labāk veidot savus finansējuma priekšlikumus, stiprināt savus līdzekļu vākšanas centienus un veidot ilgstošas partnerības, nodrošinot, ka viņu iniciatīvai ir resursi jēgpilnas ietekmes panākšanai. 

 

Attiecīgās saites: 

Autori

Melina Garnjē

Mélina Garnier ir Eiropas programmu speciāliste Vācijā bāzētā NVO Democracy International, kuras mērķis ir stiprināt pilsoņu līdzdalību politisko lēmumu pieņemšanā un kurai ir pieredze Eiropas pilsoņu iniciatīvā kopš instrumenta izveides.  Šobrīd viņa ir ieguvusi maģistra grādu ekonomikas tiesībās Sciences Po. Mélina iepriekš ieguva bakalaura grādu Sciences Po Paris, specializējoties politikas zinātnē un valdībā, īpašu uzmanību pievēršot Eiropas jomai un Francijas un Vācijas partnerībai.

Kategorijas

Ierakstīt komentāru

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.