Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīvas forums

Mazākuma SafePack ieteikumi pašreizējām iniciatīvām: pielāgoties jaunajai situācijai

Atjaunināšanas datums: 05/05/2020

Mazākuma SafePack ieteikumi pašreizējām iniciatīvām: pielāgoties jaunajai situācijai

Lai Eiropas pilsoņu iniciatīva būtu sekmīga, jums ir vajadzīgs spēcīgs cēlonis, skaidrs vēstījums, pārdomāta stratēģija, laba plānošana, apņēmīgi cilvēki, liels Eiropas mēroga tīkls, finanšu resursi, redzamība tiešsaistē un bezsaistē. Šajos ārkārtas laikos jums būs grūtāk vai neiespējami tos sasniegt.

Pirms diviem gadiem, šogad mēs bijām mūsu Eiropas pilsoņu iniciatīvas beigu posmā: Minoritāte SafePack — viens miljons parakstu daudzveidībai Eiropā. Tā ir iniciatīva, kuras mērķis ir aizsargāt un veicināt Eiropas autohtonās mazākumtautības un valodu grupas. Eiropas kampaņā, ko koordinē Federālā Eiropas valstu savienība (FUEN), tika izmantoti ne tikai tās cilvēkresursi, bet arī kampaņas komanda, kas īpaši izveidota šai kampaņai, kā arī FUEN dalīborganizāciju un jauno partneru resursi, kas mums pievienojās.

Iniciatīva “Minority SafePack” (MSPI) nav regulāra EPI: tā vietā, lai koncentrētos uz vienu jautājumu, tai bija jāņem vērā daudzās problēmas, ar kurām jāsaskaras tradicionālajām minoritātēm dažādās dalībvalstīs, un jācenšas rast visaptverošus risinājumus šīm problēmām. Tajā bija ietverti deviņi priekšlikumi, sākot ar Eiropas valodu centru mazām valodām un beidzot ar audiovizuālā satura pieejamību. Tā kā mūsu galvenās mērķgrupas bija minoritāšu kopienu iedzīvotāji un mūsu iniciatīva bija vērsta uz valodu tiesībām, mēs pielikām lielas pūles, lai ar viņiem sazinātos viņu dzimtajā valodā. Lai to izdarītu, mēs koncentrējāmies uz konkrētajai grupai vissvarīgākajiem jautājumiem. Mēs sazinājāmies vairāk nekā 30 valodās, galvenokārt reģionālajās valodās, kas nav ES oficiālās valodas. Atcerieties: papildus 24 oficiālajām ES valodām līdz pat 50 miljoniem ES iedzīvotāju runā vienā no 60 reģionālajām vai minoritāšu valodām. Lai to panāktu, mēs izstrādājām simtiem vēstījumu, kas pielāgoti dažādām mērķgrupām. Šie vēstījumi labāk rezonēja mērķauditorijā valodas dēļ: iedomājieties būt viens no 41 tūkstošā ladinas runātāju Ziemeļitālijā un skatiet ierakstu Ladinā sociālajos plašsaziņas līdzekļos!

Pēdējās nedēļas bija frenētiskās: mēs strādājām smagāk nekā jebkad agrāk, un to skaits turpināja pieaugt, sasniedzot valsts slieksni arvien lielākā skaitā dalībvalstu. Tie visi beidzās 2018. gada 3. aprīlī ar 1320 249 paziņojumiem par atbalstu (no kuriem 1 128 385 bija validējušas valstu iestādes) un 11 dalībvalstīm, kurās mums izdevās pārsniegt robežvērtību. Kolekcijas pēdējā nedēļā mēs varējām pievienot vēl 250 000 parakstu, lai tie būtu drošā pusē, ja ne visi paraksti ir derīgi. Tie visi nekad nav derīgi.

Minority

Vai tas būtu iespējams tagad? Atbilde ir kategoriska NO.

Man nav jums jāpasaka, cik lielā mērā Eiropa un visa pasaule pēdējo nedēļu laikā ir mainījusies. Šobrīd ES pilsoņu prioritāro jautājumu saraksts izskatās šādi:

  1. Koronavīruss

Un tas tā ir. Nav divu ciparu. Cilvēki ir nobažījušies. Viņi nevēlas inficēties, nevēlas inficēt citus, viņus satrauc viņu vecāki, vecvecāki, par darbu, viņi ir nobažījušies par nākamo dienu un nākotni.

Šajā situācijā, pat beidzoties pārvietošanās ierobežojumu pirmajam posmam, joprojām ir grūti izstrādāt citu programmu. Covid-19 jautājums ir tik svarīgs, ka attiecībā uz to šķiet, ka viss cits ir saistīts ar to. Tā kā jūsu mērķis, iespējams, nav saistīts ar šo tematu, tas pašlaik nav vissvarīgākais risinājums miljoniem Eiropas iedzīvotāju. Tomēr Covid-19 vissmagākais, šķiet, pakāpeniski izbeidzas, un pašreizējās iniciatīvas būs jāpielāgo jaunajai videi.

Mūsu pieredze liecina, ka vislabākie rezultāti tiek sasniegti, izmantojot dažādus kanālus, kas jāpielāgo jaunajiem apstākļiem. Klātbūtne tiešsaistē, atspoguļojums plašsaziņas līdzekļos, vietējie atbalstītāji un brīvprātīgie kopā veido labāko kombināciju. Parakstu vākšana uz ielas vai došanās mājās, protams, joprojām nav atrisināta, jo neviens nevēlas apdraudēt savu brīvprātīgo vai līdzjutēju veselību. Šis nav arī labākais laiks, lai pārliecinātu vietējos līdzjutējus: viņiem varētu būt grūti stāties pretī kampaņai, kuras mērķis ir nozagt uzmanību no ārkārtīgi svarīgā koronavīrusa jautājuma. Atspoguļojums plašsaziņas līdzekļos joprojām var būt iespējams, mēģiniet saspiesties savā tematā, jo plašsaziņas līdzekļi sāks meklēt citus tematus, kas nav korona, un tas pats attiecas uz tiešsaistes reklāmām.

Kā ar zaudēto laiku? Esmu pārliecināts, ka Eiropas Komisija nāks klajā ar risinājumu, lai pagarinātu termiņu paziņojumu par atbalstu pašreizējām EPI vākšanai.

Protams, finansējums var būt sarežģīts arī attiecībā uz šiem papildu mēnešiem, bet jūsu finansiālā atbalstītāji, iespējams, būs elastīgi. Atcerieties, ka jūs neesat vienīgais, kas saskaras ar šīm problēmām, un, jo lielāks ir problēmas mērogs, jo lielāka ir vajadzība rast pienācīgus risinājumus.

Lai gan parakstu vākšana ir beigusies, Minority SafePack saskaras arī ar dažām nopietnām problēmām: pēc sekmīgas tikšanās ar Eiropas Komisiju, kurā mēs iepazīstinājām ar tiesību aktu priekšlikumiem, atklātā uzklausīšana Eiropas Parlamentā, kas bija paredzēta 23. martā, kā arī plenārsēdes debates Eiropas Parlamentā, kas sākotnēji bija plānotas 22. aprīlī, tika atliktas. Saskaņā ar EPI regulu Eiropas Komisijai sava nostāja attiecībā uz MSPI būtu jāpublisko līdz 10. jūlijam. Kā redzat, mēs arī saskaramies ar neskaidrībām, bet mēs vēlamies gaidīt tik ilgi, cik tas ir nepieciešams pareizajiem risinājumiem, un mēs ticam, ka Komisija atradīs labāko risinājumu visām iesaistītajām pusēm. Pilsoņu komitejas vārdā mēs jau informējām Eiropas Komisiju, ka, ņemot vērā ārkārtējos apstākļus, mēs piekrītam EK atbildes sniegšanas termiņa pagarināšanai līdz 2020. gada septembrim un vēlāk. Tas pats jādara, pārliecinieties, ka no savas puses ir izrādījies elastīgs un sapratīgs.

Pa šo laiku varat arī novērtēt jūsu darbu un līdz šim gūtos rezultātus, analizēt, kas bija labi un kas ne, pilnveidot savu stratēģiju un mēģināt noskaidrot, kāds būtu jūsu mērķis, kad šis periods būs beidzies. Jums būtu arī jāsāk sagatavot savu stratēģiju pēc parakstīšanas; jūsu darbs netiek veikts, tiklīdz esat saņēmis validācijas sertifikātus. Jums ir jāapskata nākamie soļi un jāstrādā pie savas lobēšanas stratēģijas. Šīs krīzes laikā cilvēki iegūs jaunu pieredzi, kas varētu pat palīdzēt viņiem labāk sasaistīties ar tavu mērķi. Jūs varat arī pierādīt savu sociālo atbildību, sazinoties ar saviem līdzjutējiem un auditoriju, informējot viņus, ka viņu veselība un drošība jums ir vissvarīgākā. Viņi šo žestu vērtēs atzinīgi.

Un pēdējais ieteikums: nezaudējiet savu optimismu. Tas ir grūts laiks mums visiem, bet mēs visi esam kopā, un kopā mēs ar to saskaramies, un mēs to pārvarēsim.

Lorant

Autori

Loránt Vincze, Federālās Eiropas pilsonības savienības (FUEN) priekšsēdētājs

Loránt Vincze ir Federālās Eiropas valstu savienības (FUEN) priekšsēdētājs — organizācija, kas uzsāka 5. veiksmīgo Eiropas pilsoņu iniciatīvu “Minority SafePack” ES vēsturē. 2017.–2018. gadā Loránt bija Eiropas Minority SafePack kampaņas koordinators. Pēc sekmīgas parakstu vākšanas posma pabeigšanas 2019. gadā viņš tika ievēlēts par Eiropas Parlamenta deputātu Rumānijas ungāru demokrātiskās alianses vārdā.

Categories
Parakstu vākšana

Ierakstīt komentāru

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.
Atruna: EPI forumā paustie viedokļi atspoguļo tikai to autoru uzskatus un nekādā gadījumā nav uzskatāmi par Eiropas Komisijas vai Eiropas Savienības nostāju.