Pereiti prie pagrindinio turinio
Europos piliečių iniciatyvos forumas

Rekomendacijos dėl „Saugaus mažumų“ paketo vykdomose iniciatyvose: prisitaikyti prie naujos aplinkos

Atnaujinta: 05/05/2020

Rekomendacijos dėl „Saugaus mažumų“ paketo vykdomose iniciatyvose: prisitaikyti prie naujos aplinkos

Kad Europos piliečių iniciatyva būtų sėkminga, jums reikia tvirtos priežasties, aiškių pranešimų, išmintingos strategijos, gero planavimo, atsidavusių žmonių, didelio visos Europos tinklo, finansinių išteklių, matomumo internete ir realiame gyvenime. Šiais ypatingais laikais tai bus sunkiau arba neįmanoma.

Prieš dvejus metus šis metų kartas buvo mūsų Europos piliečių iniciatyvos pabaigoje: „SafePack“ – milijonas parašų už įvairovę Europoje. Tai iniciatyva, kuria prašoma ES apsaugoti ir propaguoti autochtonines Europos tautines mažumas ir kalbų grupes. Vykdant Europos kampaniją, kurią koordinavo Federalinė Europos tautybių sąjunga (FUEN), buvo panaudoti ne tik jos žmogiškieji ištekliai, bet ir kampanijos komanda, suburta būtent šiai kampanijai, taip pat FUEN organizacijų narių ir naujų partnerių, prisijungusių prie mūsų, ištekliai.

Iniciatyva „Minority SafePack“ (MSPI) nėra įprasta Europos piliečių iniciatyva: užuot susitelkusi į vieną klausimą, ji turėjo atsižvelgti į daugybę problemų, su kuriomis susiduria tradicinės mažumos skirtingose valstybėse narėse, ir stengtis rasti visapusiškus šių problemų sprendimus. Jame pateikti devyni pasiūlymai, pradedant Europos kalbų centru mažoms kalboms ir baigiant audiovizualinio turinio prieinamumu. Kadangi mūsų pagrindinės tikslinės grupės buvo mažumų bendruomenėms priklausantys piliečiai, o mūsų iniciatyva daugiausia dėmesio skyrė kalbinėms teisėms, dėjome daug pastangų, kad su jais bendrautume savo gimtąja kalba. Siekdami tai padaryti, daugiausia dėmesio skyrėme konkrečiai grupei aktualiausiems klausimams. Galiausiai bendravome daugiau kaip 30 kalbų, daugiausia regioninėmis kalbomis, kurios nėra oficialios ES kalbos. Atminkite: be 24 oficialiųjų ES kalbų, iki 50 mln. ES piliečių kalba viena iš 60 regioninių ar mažumų kalbų. Todėl parengėme šimtus pranešimų, pritaikytų skirtingoms tikslinėms grupėms. Šie pranešimai geriau sutapo su tiksline auditorija dėl kalbos: įsivaizduokite, kad tai vienas iš 41 tūkst. Ladin kalbėtojų Šiaurės Italijoje ir pamatysite pranešimą Ladine jūsų socialinės žiniasklaidos svetainėje!

Pastarosiomis savaitėmis buvo netikėta: dirbome daugiau nei bet kada anksčiau ir jų skaičius toliau didėjo, nes vis daugiau valstybių narių pasiekė nacionalinę ribą. Jie visi baigėsi 2018 m. balandžio 3 d.: 1 320 246 pritarimo pareiškimai (iš kurių 1 128 385 buvo patvirtinti nacionalinių institucijų) ir 11 valstybių narių, kuriose mums pavyko pasiekti ribą. Paskutinę rinkimo savaitę galėjome pridėti dar 250 000 parašų, kurie turėtų būti saugioje pusėje, jei ne visi parašai galioja. Jie niekuomet negalioja.

Minority

Ar tai būtų įmanoma dabar? Atsakymas yra kategoriškas NE.

Neturiu pasakyti, kiek per pastarąsias kelias savaites pasikeitė Europa ir visas pasaulis. Dabar tai atrodo prioritetinis ES piliečių klausimų sąrašas:

  1. Koronavirusas

Ir tai, ir tai. Nėra dviejų skaitmenų. Žmonėms nerimą kelia. Jie nenori užsikrėsti, nenori užsikrėsti kitais, nerimauja dėl savo tėvų, senelių, darbo, nerimauja dėl kitos dienos ir ateities.

Tokiomis aplinkybėmis, net pasibaigus pirmajam izoliavimo etapui, vis dar sunku pabandyti parengti kitokią darbotvarkę. COVID-19 klausimas yra toks svarbus, kad bet koks kitas su juo susijęs klausimas atrodo sąlyginis. Kadangi jūsų tikslas tikriausiai nesusijęs su šia tema, dabar tai nėra aktualiausia teisė milijonams Europos piliečių. Vis dėlto atrodo, kad blogiausia COVID-19 problema bus laipsniškai nutraukta, o šiuo metu vykdomos iniciatyvos turės būti pritaikytos prie naujų aplinkybių.

Mūsų patirtis rodo, kad geriausi rezultatai pasiekiami įvairiais kanalais, kuriuos reikia pritaikyti naujomis aplinkybėmis. Dalyvavimas internete, nušvietimas žiniasklaidoje, vietos rėmėjai ir savanoriai kartu atlieka geriausią derinį. Žinoma, parašų rinkimas gatvėse arba „nuo durų iki durų“ vis dar nėra aktualus, nes niekas nenorėtų rizikuoti savo savanorių ar sirgalių sveikata. Tai taip pat nėra pats geriausias laikas įtikinti vietos rėmėjus: jiems gali būti sunku dalyvauti kampanijoje, kuria bandoma pavogti visą svarbią koronaviruso problemą. Vis dar gali būti įmanoma nušviesti žiniasklaidą, pamėginkite susiaurinti savo temą, nes žiniasklaidos priemonės pradės ieškoti kitų temų nei koronavirusas, ir tas pats būtų taikoma ir internetiniams skelbimams.

Kaip apie prarastą laiką? Esu įsitikinęs, kad Europos Komisija pasiūlys sprendimą pratęsti pritarimo šiuo metu vykdomoms Europos piliečių iniciatyvoms pareiškimų rinkimo laikotarpį.

Žinoma, šių papildomų mėnesių finansavimas taip pat gali būti nelengvas, tačiau jūsų finansiniai rėmėjai tikriausiai bus lankstūs. Atminkite, kad jūs ne vieninteliai susiduriate su šiomis problemomis, o kuo didesnis problemos mastas, tuo didesnis poreikis rasti tinkamus sprendimus.

Nors parašų rinkimas baigėsi, „Minority SafePack“ taip pat susiduria su tam tikromis rimtomis problemomis: po sėkmingo susitikimo su Europos Komisija, kuriame pateikėme savo pasiūlymus dėl teisėkūros procedūra priimamų aktų, kovo 23 d. numatytas viešasis klausymas Europos Parlamente buvo atidėtas, taip pat plenarinės sesijos diskusija Europos Parlamente, kurią iš pradžių buvo numatyta surengti balandžio 22 d. Pagal EPI reglamentą Europos Komisija turėtų iki liepos 10 d. viešai paskelbti savo poziciją dėl MSPI. Kaip matote, taip pat susiduriame su netikrumu, tačiau esame pasirengę laukti, kol reikės tinkamų sprendimų, ir tikimės, kad Komisija ras geriausią sprendimą visoms susijusioms šalims. Piliečių komiteto vardu mes jau informavome EK, kad, atsižvelgdami į ypatingas aplinkybes, sutinkame su EK atsakymo termino pratęsimu iki 2020 m. rugsėjo mėn., o vėliau – iki 2020 m. rugsėjo mėn. Tą patį reikėtų padaryti ir užtikrinti, kad savo pusėje būtumėte lankstus ir suprastųte.

Per tą laiką taip pat galite įvertinti savo darbą ir rezultatus, išanalizuoti, kas pasiteisino, o kas ne, patobulinti savo strategiją ir pabandyti suprasti, kas jūsų priežastis būtų svarbi pasibaigus šiam laikotarpiui. Taip pat turėtumėte pradėti rengti strategiją po pasirašymo; kai gausite patvirtinimo pažymėjimus, jūsų darbas neatliekamas. Turėtumėte apžvelgti tolesnius veiksmus ir rengti savo lobistų strategiją. Per šią krizę žmonės įgis naujos patirties, kuri netgi gali padėti jiems geriau atsižvelgti į jūsų priežastį. Taip pat galite įrodyti savo socialinę atsakomybę bendraudami su sirgaliais ir auditorija, kad jų sveikata ir saugumas jums yra patys svarbiausi. Jie palankiai vertins šį gestą.

Ir paskutinis patarimas: nepraraskite optimizmo. Šie laikai mums visiems yra sunkūs, tačiau mes visi esame kartu ir kartu su jais susidursime, o mes įveiksime šią problemą.

Lorant

Autoriai

Lorįnt Vincze, Federalinės Europos tautybių sąjungos (FUEN) pirmininkas

Lorįnt Vincze yra Europos tautybių federalinės sąjungos (FUEN) – organizacijos „Minority SafePack“ – penktosios sėkmingos Europos piliečių iniciatyvos ES istorijoje, pirmininkas. 2017–2018 m. Lorįnt buvo visos Europos kampanijos „Minority SafePack“ koordinatorius. Sėkmingai pasibaigus parašų rinkimo etapui, 2019 m. jis buvo išrinktas Europos Parlamento nariu vengrų demokratinio aljanso vardu Rumunijoje.

Categories
Parašų rinkimas

Pateikite komentarą

Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.
Atsakomybės ribojimo pareiškimas. EPI forume pareikštos nuomonės atspindi tik jų autorių požiūrį ir jokiu būdu negali atspindėti Europos Komisijos arba Europos Sąjungos pozicijos.