Salvestis
Veebiseminari salvestis on kättesaadav allpool
Esinejad:
Olga Kurpisz, Euroopa Komisjoni poliitikaametnik, Euroopa kodanikualgatus
Olga Kikou, organisatsiooni „Compassion in World Farming“ ELi kontori juht
Hendrik Nahr, Euroopa Demokraatia Teavitustegevuse koordinaator, Euroopa Kodanike Teenistus (ECAS)
Keel: inglise
Veebiseminari saab järelvaadata (inglise keeles). Seminar annab teavet Euroopa kodanikualgatuse erinevate etappide kohta koos Euroopa Komisjoni Euroopa kodanikualgatuse liikmete ja korraldajate panusega sellesse.
Olga Kurpisz, Euroopa Komisjoni poliitikaametnik, Euroopa kodanikualgatus. Olga vastutab Euroopa Komisjonis Euroopa kodanikualgatuse tegevuspõhimõtete määramise ja rakendamise eest. Selle hulka kuulub näiteks registreerimise korraldamine, sealhulgas õiguslik analüüs, komisjoni otsuste koostamine ning vastuvõtmismenetluste haldamine. Tal on mitu aastat tihedat koostöökogemust Euroopa kodanikualgatusega ning ta mõistab põhjalikult selle teoreetilisi ja praktilisi külgi.
Olga Kikou, organisatsiooni „Compassion in World Farming“ ELi kontori juht. Olga on Euroopa kodanikualgatuse „Lõpp puuriajastule!“ üks organisaatoritest. „Lõpp puuriajastule!“ on Euroopa Komisjoni poolt ellu kutsutud liikumine, et lõpetada loomade ebainimlik kohtlemine põllumajanduses ja juhtida tähelepanu praegusele olukorrale, kus sajad miljonid loomad Euroopa Liidus peavad peaaegu terve elu veetma puuris, mis põhjustab neile suuri kannatusi. „Lõpp puuriajastule!“ on tänaseks üks edukamaid algatusi ja kogunud peaaegu 1,4 miljonit toetusallkirja.
Hendrik Nahr, Euroopa Demokraatia Teavitustegevuse koordinaator, Euroopa Kodanike Teenistus (ECAS). Hendrik töötab praegu mitmesuguste projektidega, mis on seotud kodanike kaasamise ja tegevusega Euroopas. Ta vastutab ka ECASe Euroopa Demokraatia sihtvaldkonna teavitus- ja levitamisstrateegia eest. Hendrikul on algatusest põhjalikud teadmised, kuna ta osaleb kodanikualgatuse foorumi juhtimises. Foorum on koht, kus kõik Euroopa kodanikud saavad praktilist infot ja nõu Euroopa kodanikualgatuse kohta.
Veebiseminari kava
1. Sissejuhatus ja tervitussõnad: Hendrik Nahr [1.-4. minut]
2. Olga Kurpiszi ettekanne: Euroopa kodanikualgatuse ametlikud menetlusetapid [4.-20. minut]
3. Hendrik Nahri ettekanne: Foorumi toetus Euroopa kodanikualgatuse ettevalmistusprotsessis [20.-28. minut]
4. Olga Kikou ettekanne: Euroopa kodanikualgatuse töö korraldaja vaatevinklist [28.-41. minut]
5. Olga Kurpiszi sõnavõtt: Euroopa kodanikualgatuse eeskirjad läbivaadatud regulatsioonide põhjal. [41.–48. minut]
6. Hendrik Nahri ettekanne: Foorumi toetus allkirjade kogumise protsessis [48.-52. minut]
7. Olga Kikou ettekanne: Läbivaadatud õigusraamistiku kohaselt kogutud allkirjade esitamine [52.-58. minut]
8. Küsimuste ja vastuste voor [58.–75. minut]
Veebiseminar annab vastused järgmistele küsimustele:
Millised on Euroopa kodanikualgatuse erinevad menetlusetapid ja kuidas uued eeskirjad kogu protsessi parendasid?
Kuidas koges eduka algatuse korraldaja erinevaid etappe?
Millistele põhiküsimustele peaksid korraldajad erinevates etappides keskenduma?
Mis on Euroopa kodanikualgatuse foorum ja milliseid tugifunktsioone see korraldajatele erinevates etappides pakub?
Veebiseminari peamised järeldused on järgmised:
Ametlik menetlus on 6-etapiline: 1. algatus 2. Euroopa kodanikualgatuse registreerimine 3. allkirjade kogumise etapp 4. tõendamisprotsess 5. algatuse esitamine 6. algatusele vastamine.
Korraldaja vaatepunktist tekib erinevates etappides erinevat tüüpi küsimusi. Enne algatuse esitamist on oluline hästi valmistuda. Allkirjade kogumisel tekib kampaania kestel kindlasti hulgaliselt takistusi. Oluline on olla loov ja omada varuplaani. Kõige tähtsam on ennetav suhtumine ja informeeritus kogu protsessi vältel.
Algatuse kõigis etappides pakuvad korraldajatele abi ja tuge eksperdid. Igati toetatakse heade töösuhete loomist Euroopa Komisjoni kodanikualgatuse töörühma ja foorumi töörühma vahel.
Euroopa kodanikualgatuse foorumi platvorm on kõigile tasuta kasutamiseks. Algatuse erinevates etappides on sellest korraldajatele palju abi. Te saate õppida veebiseminaride, juhendite, edulugude ja teiste osalejate kogemuste kaudu. Foorum võimaldab suhelda ja pidada arutelusid teiste osalejatega. Kõigil on võimalus küsida nõu ja saata õigus- ja kampaaniaekspertidele detailsemaid küsimusi ning saada just endale vajalikku nõu.