Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīvas forums

Tīmekļseminārs: “Eiropas pilsoņu iniciatīva un kā vākt parakstus”, 2021. gads

Sākuma datums: 07/10/2021
Beigu datums: 07/10/2021
Pašreizējais statuss: Slēgts(-i)
Atjaunināšanas datums: 13/10/2021

Tīmekļsemināra ieraksts ir pieejams zemāk

Lektori:

Flavio Gracians, par līdzdalības demokrātijas jautājumiem atbildīgais, ECAS

Attila Dabišs, iniciatīvas “Kohēzijas politika reģionu vienlīdzībai un reģionālo kultūru ilgtspējai” organizators

Helmūts Burčers-Šādens, iniciatīvas “Glābiet bites un lauksaimniekus! Virzībā uz bitēm draudzīgu lauksaimniecību veselīgai videi” organizators

Moderatore:

Elīza Lironi, par Eiropas demokrātijas jautājumiem atbildīgā, ECAS

Valoda: angļu

Ja palaidāt garām tīmekļsemināra tiešraidi, varat to noskatīties videoierakstā (angļu valodā), lai uzzinātu vairāk par dažādiem Eiropas pilsoņu iniciatīvas (EPI) posmiem un to, kā vākt parakstus. Tīmekļseminārā piedalās divu sekmīgu iniciatīvu organizatori un eksperti šajā jomā.

Dr. Attila Dabišs, politologs un publiska personība, dzīvo Budapeštā, Ungārijā. No 2012. gada viņš ir Sekeju nacionālās padomes ārlietu komisārs. No 2016. gada viņš ir Minoritāšu tiesību aizsardzības institūta starptautiskais koordinators. No 2019. gada viņš ir zinātniskā žurnāla Kisebbségvédelem (minoritāšu aizsardzība) līdzdibinātājs un galvenais redaktors. Viņš piedalījās šajā forumā kā Eiropas pilsoņu iniciatīvas “Kohēzijas politika reģionu vienlīdzībai un reģionālo kultūru ilgtspējai” pārstāvis (aizvietotājs).

Helmūts Burčers-Šādens ir bioķīmiķis un gandrīz divas desmitgades strādā pie ķīmisko produktu ietekmes uz vidi un veselību nevalstiskajā organizācijā “Global 2000” (kas ir Austrijas locekle tīklā “Zemes draugi”). Viņš ir autors dažādām publikācijām saistībā ar pašreizējiem strīdiem attiecībā uz glifosāta apstiprinājumu no ES puses un tā zinātnisko pamatojumu. Par šo darbību viņš 2017. gadā saņēma balvu “Gada komunikators”. Šo balvu katru gadu piešķir Austrijas Sabiedrisko attiecību asociācija (PRVA). Helmūts Burčers-Šādens bija viens no Eiropas pilsoņu iniciatīvas (EPI) “Aizliegt glifozātu”, kā arī joprojām notiekošās EPI “Glābiet bites un lauksaimniekus!” iniciatoriem.

Flavio Gracians atbild par līdzdalības demokrātijas jautājumiem Eiropas Pilsoņu rīcības dienestā (ECAS — European Citizen Action Service), kur viņš izstrādā un īsteno ES projektus, īpaši pievēršoties Eiropas pilsoņu iniciatīvai un līdzdalības demokrātijai ES mērogā. Viņš ir Eiropas pilsoņu iniciatīvas foruma projektu koordinators.

Elīza Lironi ir par Eiropas demokrātijas jautājumiem atbildīgā Eiropas Pilsoņu rīcības dienestā (ECAS) kopš 2015. gada. Viņa izstrādā un vada Eiropas demokrātijas jomu ECAS, īstenojot ES projektus un pētījumus, kas saistīti ar digitālo demokrātiju, pilsonisko līdzdalību un populisma izpratni. Viņa koordinē vairākus projektus, kas attiecas uz dažādām ES programmām. Viņa pašlaik vada “CODE Europe” – projektu par to, kā vākt iedzīvotāju idejas attiecībā uz gaisa kvalitāti (projektu finansējusi Eiropas Vides aģentūra, EVA). Viņa ir sastājusi sadaļu "Crowdsourcing EU Legislation: Harnessing the Power of Digital Democracy” nesen publicētā grāmatā “Citizen Participation in Democratic Europe” (ECPR Press, 2021). Kopš 2018. gada viņa ir EPI eksperte Eiropas pilsoņu iniciatīvas forumā un strādā komandā, kas sadarbojas ar Eiropas Komisijas Ģenerālsekretariātu, lai izstrādātu un īstenotu šo tiešsaistes sadarbības platformu.

Tīmekļsemināra programma

1. Ievadruna, Elīza Lironi [1. līdz 6. minūte]

2. Flavio Graciana ziņojums par Eiropas pilsoņu iniciatīvu, tās dažādajiem posmiem un to, kā vākt parakstus [6. līdz 19. minūte]

3. Attilas Dabiša ziņojums par iniciatīvu “Kohēzijas politika reģionu vienlīdzībai un reģionālo kultūru ilgtspējai” [19.–22. minūte]

4. Helmūta Burčera-Šādena ziņojums par iniciatīvu "Glābiet bites un lauksaimniekus! Virzībā uz bitēm draudzīgu lauksaimniecību veselīgai videi” [22.–25. minūte]

5. Dažādas stratēģijas un elementi, kas liekami lietā, lai sekmīgi savāktu parakstus pilsoņu iniciatīvas atbalstam, Atilla Dabišs [25.-37. minūte]

6. Personīgā pieredze saistībā ar divām pilsoņu iniciatīvām un faktori, kas veicina parakstu vākšanu, Helmūts Burčers-Šādens [37.-47. minūte]

7. Jautājumi un atbildes [47. līdz 75. minūte]

 

Šajā tīmekļseminārā atradīsiet atbildes uz šādiem jautājumiem:

- Kas ir Eiropas pilsoņu iniciatīva un kā vākt parakstus?

- Kādi ir dažādie Eiropas pilsoņu iniciatīvas procesuālie posmi?

- Kur varu atrast vairāk informācijas par Eiropas pilsoņu iniciatīvu?

- Kādas ir stratēģijas, kas darbojas, lai savāktu vienu miljonu parakstu?

- Kādas ir galvenās problēmas, ar kurām organizatori ir saskārušies, vācot parakstus, un kā tās ir pārvarētas?

Galvenās atziņas, kas gūtas šajā tīmekļseminārā, ir šādas:

- Oficiālo procedūru var iedalīt sešos posmos: 1. sagatavošanās2. Eiropas pilsoņu iniciatīvas reģistrācija 3. parakstu vākšana 4. parakstu verifikācijas process 5. iniciatīvas iesniegšana 6. atbilde uz iniciatīvu.

- Pirms iniciatīvas uzsākšanas ir svarīgi laicīgi sagatavoties. Parakstu vākšanas laikā ir atsevišķi veiksmīgi momenti un atsevišķi ne pārāk veiksmīgi momenti. Tāpēc ir svarīgi, lai būtu izstrādāts plāns rīcībai neparedzētos apstākļos un nepadoties.

- Ir svarīgi novērtēt jūsu potenciālo atbalstu iniciatīvai pirms parakstu vākšanas posma sākuma.

- Izškiroši savarīgs ir labs partneru tīkls parakstu vākšanai dažādās dalībvalstīs. Sāciet šāda tīkla izveidi pirms parakstu vākšanas sākuma.

- Ir svarīgi mēģināt savākt vairāk nekā vienu miljonu parakstu, jo zināms skaits paziņojumu par atbalstu tiks atzīti par nederīgiem pēc verifikācijas attiecīgajās nacionālajās iestādēs.

- Individualizēti ziņojumi ir ļoti efektīvi, lai pārliecinātu potenciālos parakstītājus dažādās dalībvalstīs. Ļoti svarīgi ir arī noteikt, kura ir labākā platforma jūsu mērķauditorijas sasniegšanai.

Kampaņas pēdējās dienas vienmēr ir vissvarīgākās parakstu vākšanai, tāpēc jums jādivkāršo savas pūles šajā periodā. 

Webinar: 'The European Citizens’ Initiative and how to collect signatures'
Atruna: EPI forumā paustie viedokļi atspoguļo tikai to autoru uzskatus un nekādā gadījumā nav uzskatāmi par Eiropas Komisijas vai Eiropas Savienības nostāju.
Esat gatavs reģistrēt iniciatīvu?

Vēlaties atbalstīt iniciatīvu? Vēlaties uzzināt vairāk par pašreizējām vai agrākām iniciatīvām?