Pereiti prie pagrindinio turinio
Europos piliečių iniciatyvos forumas

Internetinis seminaras „Europos piliečių iniciatyva ir pritarimo pareiškimų rinkimo būdai“, 2021 m.

Pradžios data: 07/10/2021
Pabaigos data: 07/10/2021
Esama būsena: Baigėsi
Atnaujinta: 13/10/2021

Internetinio seminaro vaizdo įrašas pateikiamas toliau.

Pranešėjai:

Flavio Grazian, dalyvaujamosios demokratijos klausimų vadovas, Europos piliečių veiksmų tarnyba

Attila Dabis, iniciatyvos „Sanglaudos politika siekiant užtikrinti lygybę tarp regionų ir išsaugoti regioninę kultūrą“ rengėjas

Helmut Burtscher-Schaden, iniciatyvos „Saugokime bites ir ūkininkus! Bitėms nekenkiantis žemės ūkis – sveika aplinka“ rengėjas

Moderatorė

Elisa Lironi, vyresnioji vadovė Europos demokratijos klausimais, Europos piliečių veiksmų tarnyba

Kalba: anglų

Jeigu praleidote internetinį seminarą, pasižiūrėkite jo vaizdo įrašą (anglų kalba), kad sužinotumėte apie įvairius Europos piliečių iniciatyvos (EPI) etapus bei pritarimo pareiškimų rinkimo būdus, ir abiejų sėkmingų iniciatyvų rengėjų bei tų sričių ekspertų pranešimus.

Dr. Attila Dabis – politologas ir visuomenės veikėjas iš Budapešto (Vengrija). Nuo 2012 m. eina Székely nacionalinės tarybos užsienio reikalų komisijos nario pareigas. Nuo 2016 m. – mažumų teisių apsaugos instituto tarptautinis koordinatorius. Nuo 2019 m. – mokslinio žurnalo „Kisebbségvédelem“ („Mažumų apsauga“) steigėjas ir vyriausiasis redaktorius. Jis prisidėjo prie šio forumo organizavimo kaip Europos piliečių iniciatyvos „Sanglaudos politika siekiant užtikrinti lygybę tarp regionų ir išsaugoti regioninę kultūrą“ pavaduojantysis atstovas (pakaitinis).

Helmut Burtscher-Schaden – biochemikas, beveik du dešimtmečius dirbantis cheminių medžiagų poveikio aplinkai ir sveikatai klausimais nevyriausybinei organizacijai „Global 2000“ („Austrijos žemės draugai“). Parašė įvairių straipsnių, kuriuose aptariami atviri klausimai dėl ES patvirtinto glifosato ir susijusios mokslinės išvados. Už šią veiklą gavo geriausio 2017 m. pranešėjo apdovanojimą, kurį kasmet teikia Austrijos viešųjų ryšių asociacija. H. Burtscher-Schaden – vienas iš Europos piliečių iniciatyvos „Glifosatui – ne“ ir vis dar vykstančios Europos piliečių iniciatyvos „Saugokime bites ir ūkininkus“ iniciatorių.

Flavio Grazian dirba Europos piliečių veiksmų tarnybai (ECAS) ir yra atsakingas už dalyvaujamosios demokratijos klausimus. Jo darbas susijęs su ES projektų rengimu ir įgyvendinimu, itin daug dėmesio skiriama Europos piliečių iniciatyvai ir dalyvaujamajai demokratijai ES lygmeniu. Jis yra Europos piliečių iniciatyvos forumo projektų koordinatorius.

Elisa Lironi yra vyresnioji vadovė Europos demokratijos klausimais, nuo 2015 m. dirbanti Europos piliečių veiksmų tarnyboje. Ji vysto Europos piliečių veiksmų tarnybos Europos demokratijos tikslinę sritį ir vadovauja įgyvendinant su skaitmenine demokratija, piliečių dalyvavimu ir populizmo samprata susijusius ES projektus ir mokslinius tyrimus. Ji buvo atsakinga už kai kurių projektų koordinavimą pagal įvairias ES programas. Šiuo metu vadovauja projektui „CODE Europe“ (visuomenės patalka renkant idėjas dėl oro kokybės naudojantis EEE dotacijomis) ir neseniai išleido savo naujausią knygą „Crowdsourcing EU Legislation: Harnessing the Power of Digital Democracy' (ECPR Press, 2021)“. Nuo 2018 m. ji yra Europos piliečių iniciatyvos ekspertė Europos piliečių iniciatyvų forume ir grupės, kuri bendradarbiauja su Europos Komisijos generaliniu sekretoriatu, plėtojančiu ir įgyvendinančiu šią internetinę bendradarbiavimo platformą, narė.

Internetinio seminaro darbotvarkė

1. Įžanga ir sveikinimo žodis, Elisa Lironi [1–6 min.]

2. Pranešimas apie Europos piliečių iniciatyvą, įvairius jos etapus ir pritarimo pareiškimų rinkimo būdus, Flavio Grazian [6–19 min.]

3. Pranešimas apie iniciatyvą „Sanglaudos politika, skirta regionų lygiateisiškumui ir regionų kultūrai išsaugoti“, Attila Dabis [19–22 min.]

4. Pranešimas apie iniciatyvą „Saugokime bites ir ūkininkus! Bitėms nekenkiantis žemės ūkis – sveika aplinka“, Helmut Burtscher-Schaden [22–25 min.]

5. Pranešimas apie įvairias sėkmingo pritarimo pareiškimų rinkimo inicijuojant piliečių iniciatyvą strategijas ir klausimus, Attila Dabis [25–37 min.]

6. Pranešimas apie asmeninę patirtį ir sėkmės veiksnius, padėjusius renkant pritarimo pareiškimus dėl dviejų piliečių iniciatyvų, Helmut Burtscher-Schaden [37–47 min.]

7. Dalyvių klausimai ir atsakymai [47–75 min.]

 

Per šį internetinį seminarą išgirsite atsakymus į šiuos klausimus:

– Kas yra Europos piliečių iniciatyva ir kaip galima surinkti pritarimo jai pareiškimus?

– Yra įvairūs Europos piliečių iniciatyvos procedūriniai etapai. Kokie jie?

– Kur galima rasti daugiau informacijos apie Europos piliečių iniciatyvą?

– Sėkmingos strategijos kaip surinkti milijoną pritarimo pareiškimų. Kokios jos?

– Su kokiais didžiausiais iššūkiais teko susidurti organizatoriams renkant pritarimo pareiškimus ir kaip juos įveikti?

Pagrindinės šio internetinio seminaro išvados

– Oficialią procedūrą galima suskirstyti į 6 etapus: 1. Pradžia 2. Europos piliečių iniciatyvos registravimas 3. Pritarimo pareiškimų rinkimo etapas 4. Tikrinimo procesas 5. Iniciatyvos pateikimas 6. Atsakas į iniciatyvą.

– Prieš imantis iniciatyvos svarbu iš anksto pasirengti. Per pritarimo pareiškimų rinkimo kampaniją bus pakilimų ir nuosmukių. Svarbu tuo metu turėti parengtus nenumatytų atvejų planus ir nesustoti siekus tikslo visos kampanijos metu.

– Svarbu įvertinti savo stipriąsias puses prieš prasidedant pritarimo pareiškimų rinkimo etapui.

– Renkant pritarimo pareiškimus svarbu išplėtoti gerą partnerių tinklą skirtingose valstybėse narėse. Svarbu pradėti plėtoti tokį tinklą dar prieš pradedant rinkti pritarimo pareiškimus.

– Svarbu pasistengti surinkti daugiau kaip milijoną pritarimo pareiškimų, nes kai kurie jų, patikrinus nacionalinėms valdžios institucijoms, bus negaliojantys.

– Pritraukti potencialius pritariančiuosius įvairiose valstybėse narėse gali padėti jiems specialiai skirtos žinutės. Be to, labai svarbu nustatyti tikslinei auditorijai tinkamiausią platformą.

– Renkant pritarimo pareiškimus visuomet svarbiausios paskutinės kampanijos dienos, todėl tuo metu reikėtų dėti daugiau pastangų. 

Webinar: 'The European Citizens’ Initiative and how to collect signatures'
Atsakomybės ribojimo pareiškimas. EPI forume pareikštos nuomonės atspindi tik jų autorių požiūrį ir jokiu būdu negali atspindėti Europos Komisijos arba Europos Sąjungos pozicijos.
Esate pasirengę užregistruoti savo iniciatyvą?

Norite paremti iniciatyvą? Norite gauti daugiau informacijos apie dabartines arba ankstesnes iniciatyvas?