Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīvas forums

Tīmekļseminārs “Parakstu vākšana pilsoņu iniciatīvai”, 2021. gads

Sākuma datums: 30/03/2021
Beigu datums: 30/03/2021
Pašreizējais statuss: Slēgts(-i)
Atjaunināšanas datums: 14/04/2021

Tīmekļsemināra ieraksts pieejams zemāk lapā.

Uzaicinātie runātāji:

Julie Steendam (Eiropas pilsoņu iniciatīvas organizatore, “Tiesības uz atveseļošanos”)

Ella Jakubowska (Eiropas pilsoņu iniciatīvas organizatore, Reclaim Your Face — pilsoniskās sabiedrības iniciatīva nolūkā aizliegt biometriskās masveida novērošanas praksi)

Daniela Vancic (Eiropas programmu vadītāja, Democracy International)

Vadītājs: Flavio Grazian, līdzdalības demokrātijas vadītājs, Eiropas Pilsoņu rīcības dienests

Valodas: EN

Ja nepiedalījāties tīmekļseminārā, noskatieties videoierakstu (pieejams angļu valodā), lai mācītos no notiekošo iniciatīvu organizatoru un ekspertu pieredzes, kā savākt vienu miljonu parakstu un sasniegt dažādās robežvērtības dalībvalstīs. Dalībnieki arī dalās ar savu pieredzi parakstu vākšanā Covid-19 laikā un stāsta, kā nodrošināt kampaņu elastīgumu esošo ierobežojumu apstākļos. Ekspertu diskusijā arī tiek pētīts, cik svarīgi ir sagatavot un vadīt stratēģiskas kampaņas gan tiešsaistē, gan klātienē, lai veiksmīgi savāktu parakstus.

Julie Steendam ir Eiropas pilsoņu tiesību iniciatīvas “Tiesības uz atveseļošanos — pandēmija nav peļņas avots” koordinatore. Minētā kampaņa tika sākta 2020. gada novembrī un šobrīd ir kļuvusi par koalīciju, kurā ir vairāk nekā 300 Eiropas organizāciju. Ir izvirzīts ambiciozs mērķis — savākt vienu miljonu parakstu, lai Eiropas Komisijā iesniegtu tiesību akta priekšlikumu, ar kuru vēlas panākt, ka vakcīnas un ārstēšana no Covid-19 kļūst par sabiedriskiem labumiem.

Ella Jakubowska ir politikas un kampaņu speciāliste digitālo tiesību tīklā “Eiropas digitālās tiesības (EDRi)”. Agrāk viņa strādāja inženierijas un tehnoloģiju uzņēmumā un tad veltīja laiku tam, lai izpētītu cilvēktiesību, tehnoloģiju un sabiedrības mijiedarbību no feministiskās socioloģijas viedokļa. Ella ir dzimusi Apvienotajā Karalistē, bet tagad dzīvo Briselē, kur viņa iestājas par cilvēku digitālo tiesību aizstāvību ES.

Daniela Vancic ir Eiropas programmu vadītāja NVO Democracy International, kas veicina pilsoņu ciešāku iesaistīšanos politisko lēmumu pieņemšanā, un viņai ir pieredze Eiropas pilsoņu iniciatīvā kopš šā rīka pirmsākumiem. Danielai ir četru gadu pieredze kampaņu rīkošanā un tīklu veidošanā, un pēdējos trīs gadus viņa īsteno Democracy International Eiropas kampaņas. Daniela aktīvi darbojusies Eiropas pilsoņu iniciatīvā, sākot no konsultāciju sniegšanas organizatoriem par kampaņu veikšanu un līdzekļu piesaistīšanu un beidzot ar atbalstu šā rīka regulējuma stingrākā īstenošanā un tā popularitātes veicināšanā iedzīvotāju vidū.  

Flavio Grazian ir līdzdalības demokrātijas vadītājs Eiropas Pilsoņu rīcības dienestā (ECAS), kur viņš izstrādā un īsteno ES projektus, īpaši pievēršoties Eiropas pilsoņu iniciatīvai un līdzdalības demokrātijai ES līmenī. Viņš ir Eiropas pilsoņu iniciatīvas foruma projektu koordinators.

Tīmekļsemināra programma

1. Ievaduzruna, Flavio Grazian (0. līdz 4. minūte)

2. Vispārīga informācija par Eiropas pilsoņu iniciatīvu, Flavio Grazian (4. līdz 15. minūte)

3. Paneļdiskusija ar Julie Steendam, Ella Jakubowska un Daniela Vancic (15. līdz 56. minūte)

4. Jautājumi un atbildes ar Julie Steendam, Ella Jakubowska un Daniela Vancic (56. minūte līdz 1. stunda 12. minūte)

Šajā tīmekļseminārā radīsiet atbildes uz šādiem jautājumiem:

– Kādi ir galvenie ierosinājumi efektīvas parakstu vākšanas stratēģijas sagatavošanai, un kā gūt atbalstu jūsu iniciatīvai?

– Kā parakstu vākšana Eiropas pilsoņu iniciatīvai notiek praktiskā līmenī (kādas valodas, platformas un kanālus izmantot un kā)?

– Kā veiksmīgi savākt parakstus Covid-19 ierobežojumu laikā?

Šajā tīmekļseminārā gūtās galvenās atziņas ir šādas:

– Vācot parakstus, svarīga nozīme ir personīgajiem kontaktiem. Organizatori var sagatavot vēstījumus (visu veidu platformām, tostarp tūlītējai ziņapmaiņai), ko atbalstītāji tad var kopīgot savā tīklā, lai veicinātu informētību par savu iniciatīvu.

– Ir iespējams veiksmīgi vākt parakstus, ievērojot Covid-19 ierobežojumus. Organizatori var pat pievērsties personīgu kontaktu nodibināšanai, izmantojot telefonzvanus. Viņiem būtu jānodrošina, ka tiek sniegta viegli saprotama informācija kopīgošanai tiešsaistē, un jābūt radošiem attiecībā uz simboliskiem izpausmes veidiem, kur viena persona, kas pārstāv vēstījumu, var piesaistīt plašsaziņas līdzekļu uzmanību. 

– Organizatoriem būtu rūpīgi jāplāno sava komunikācijas stratēģija — tiem būtu jānosaka mērķauditorija un jāpielāgo savs vēstījums, izmantojot dažādus kanālus (sociālos plašsaziņas līdzekļus, video, rakstus, telefonzvanus, informatīvus biļetenus) un valodas (ES oficiālās valodas un pat mazākumtautību valodas). Lai iesaistīšanās būtu viegla, tiem savu vēstījumu vajadzētu vienkāršot.

– Svarīga nozīme ir aktīvai informēšanai un alianšu veidošanai. Organizatoriem būtu jānodrošina, ka tie sazinās ar pilsoniskās sabiedrības organizācijām, lai izmantotu arī to tīklus, un jānodrošina, ka to iniciatīvas temats ir svarīgs un saprotams plašai sabiedrībai.

– Būtu jāvēršas pie ietekmīgām ieinteresētajām personām, lai veicinātu sabiedrības izpratni par attiecīgajiem jautājumiem un iekļautu izskatāmo tematu publiskajā darba kārtībā neatkarīgi no parakstu vākšanas rezultāta.

Webinar Collecting Signatures
Categories
Parakstu vākšana
Atruna: EPI forumā paustie viedokļi atspoguļo tikai to autoru uzskatus un nekādā gadījumā nav uzskatāmi par Eiropas Komisijas vai Eiropas Savienības nostāju.
Esat gatavs reģistrēt iniciatīvu?

Vēlaties atbalstīt iniciatīvu? Vēlaties uzzināt vairāk par pašreizējām vai agrākām iniciatīvām?