Nesenā gāzes krīze Eiropā ir atklājusi monopolu problemātisko raksturu. Lai gan lielākā daļa uzņēmumu, pārdodot vairāk, iegūst bagātību, monopoli, kas pārdod nepieciešamās preces, var kļūt bagātāki, pārdodot mazāk. Krievija un OPEC apzinās šo faktu, un to apliecina to rīcība gāzes plūsmas samazināšanā un cenu paaugstināšanā.
Gāzes krīze galvenokārt ir Eiropas problēma, jo gāzes cenas ASV ir desmit reizes zemākas nekā Eiropā, radot negodīgu konkurenci Eiropas rūpniecībai. Šai problēmai ir steidzami jārod risinājumi, un es vēlētos ierosināt dažus ierosinājumus.
Pirmkārt, mums ir jāiegulda mūsu gāzes tīklā, kura izmaksas ir triljoni, lai būvētu un transportētu enerģiju piecas reizes vairāk nekā elektrotīkls. Lai gan ūdeņradis ir daudzsološa alternatīva, tas vēl nav savienojams ar mūsu gāzes tīklu un ir jāpārvērš piemērotākā gāzē. Universitātēm un pētniecības centriem Eiropā būtu jākoncentrējas uz šādas gāzes izstrādi. Turklāt mums ir jāpaātrina biogāzes ražošana un jāpadara tā saderīga ar mūsu gāzes tīklu.
Otrkārt, gāzes atradnes Ziemeļjūrā var mums palīdzēt turpmākajos gados, taču mums Eiropā ir jāražo vairāk, lai saglabātu savu eiro stiprumu, un mēs varam atļauties importēt pirmās nepieciešamības preces. Mēs nevaram atļauties pateikt kodolenerģijai, bet mums jākoncentrējas uz uzturēšanu un inovāciju, lai samazinātu drošības riskus.
Treškārt, mums ir vajadzīga lielāka valsts līdzdalība enerģētikā, lai aizstāvētu savas stratēģiskās intereses. Enerģētikai ir monopola aspekti, tāpēc brīvam tirgum ir grūti to efektīvi regulēt.
Visbeidzot, mums ir vajadzīga lielāka taktikas slepenība, lai tiktu galā ar Krievijas enerģijas samazinājumiem. Plāni varētu kļūt sabotāžai, un atklātība ne vienmēr ir iespējama karadarbības laikā. Aicinu ikvienu piedalīties diskusijā un dalīties viedokļos un idejās par šo aktuālo jautājumu.
- Kategorijas
Ierakstīt komentāru
Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.Komentāri