Pastarojo meto dujų krizė Europoje atskleidė probleminį monopolijų pobūdį. Nors dauguma įmonių, parduodančių daugiau prekių, turtingesnės, būtinas prekes parduodančios monopolijos gali būti turtingesnės, nes parduoda mažiau. Rusija ir OPEC apie tai žino, o jų veiksmai mažinant dujų srautą ir didinant kainas yra to įrodymas.
Dujų krizė iš esmės yra Europos problema, nes dujų kainos JAV yra dešimt kartų mažesnės nei Europoje, todėl Europos pramonė patiria nesąžiningą konkurenciją. Šią problemą reikia skubiai išspręsti, todėl norėčiau pasiūlyti keletą pasiūlymų.
Pirma, turime investuoti į savo dujų tinklą, kuris kainuoja trilijonus energijos gamybos ir transportavimo penkis kartus daugiau nei elektros tinklas. Nors vandenilis yra perspektyvi alternatyva, jis dar nėra suderinamas su mūsų dujų tinklu ir turi būti paverstas tinkamiausiomis dujomis. Europos universitetai ir mokslinių tyrimų centrai turėtų sutelkti dėmesį į tokių dujų plėtrą. Be to, turime paspartinti biodujų gamybą ir užtikrinti, kad jos būtų suderinamos su mūsų dujų tinklu.
Antra, dujų telkiniai Šiaurės jūroje gali mums padėti ateinančiais metais, tačiau turime gaminti daugiau Europoje, kad išlaikytume euro stiprumą, kad galėtume sau leisti importuoti būtiniausius produktus. Negalime sau leisti gerai sakyti apie branduolinę energiją, tačiau, siekdami sumažinti saugos riziką, turime sutelkti dėmesį į techninę priežiūrą ir inovacijas.
Trečia, mūsų strateginiams interesams ginti reikia, kad valstybė labiau domisi energija. Energetika turi monopolinių aspektų, todėl laisvai rinkai sunku ją veiksmingai reguliuoti.
Galiausiai mums reikia daugiau informacijos apie taktiką, kad galėtume susidoroti su Rusijos energijos taupymu. Planai gali tapti sabotažuoti, o karo atveju ne visada įmanomas atvirumas. Kviečiu visus dalyvauti diskusijoje ir pasidalyti savo nuomonėmis ir idėjomis šiuo neatidėliotinu klausimu.
- Kategorijos
Pateikite komentarą
Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.Pastabos