Pereiti prie pagrindinio turinio
Europos piliečių iniciatyvos forumas

Vietos ir (arba) nacionalinių piliečių iniciatyvų, kuriomis gali būti remiamos Europos piliečių iniciatyvos, patirtis

Autorius: Daniela Vancic |
Atnaujinta: 03/04/2020 |
Peržiūrų skaičius: 2641

Ko pasimokyta iš vietos ir (arba) nacionalinių piliečių dalyvaujamosios demokratijos iniciatyvos, kuri gali informuoti, padėti ir remti Europos piliečių iniciatyvos organizatorius žinių, įgūdžių ir tinklų kūrimo srityse?

1
Balsavimas

Pateikite komentarą

Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.

Pastabos

Inactive user | 06/04/2020

Manau, kad būtina pradėti nuo pamatų. Pirmasis žingsnis – didinti pasitikėjimą demokratija vietos ir nacionaliniu lygmeniu. Politinės socializacijos procesas vyksta nacionaliniu lygmeniu. Šioje srityje svarbus vaidmuo tenka pilietiniam ugdymui vidurinėse mokyklose. Tuo remiantis didinamas informuotumas apie aktyvų pilietiškumą. Aktyviam pilietiškumui reikia laiko, išteklių ir dalyvavimo. Daugelis žmonių negali sau leisti aktyvaus pilietiškumo. Reikia suteikti daugiau galių asmeniui – piliečiui. Kitas svarbus lygmuo – pilietinė visuomenė/NVO. Reikia stiprinti NVO plėtrą ir profesionalumą Slovėnijoje. Skatinti integraciją į Europos tinklus ir gebėjimų stiprinimą siekiant tapti Europos koalicijų, renkančių parašus piliečių iniciatyvoms, dalimi. Taip Slovėnijoje bus sukurti pajėgumai ir Europos piliečių iniciatyvos poreikis.

Inactive user | 16/04/2020

Visame pasaulyje 34 iš 107 rinkimų demokratijų, įtrauktų į Direct-Democracy-Navigator duomenų bazę, žino, kokia dalyvavimo priemonė yra Darbotvarkės iniciatyva nacionaliniu lygmeniu.
Darbotvarkės iniciatyva, kaip Europos piliečių iniciatyva, piliečiai raginami siūlyti parlamentui arba kompetentingai institucijai teisės aktus arba priemones tam tikrais klausimais. Paprastai teisės aktuose nustatytas minimalus parašų, kuriuos reikia surinkti per tam tikrą laikotarpį, skaičius ir kitos oficialios taisyklės, kurių reikia laikytis, kol valdžios institucijoms bus pateikta sėkminga darbotvarkės iniciatyva.

Vienas iš svarbiausių šio teisinio modelio klausimų yra tai, kad vis dar sprendimą dėl pasiūlymo priima tik teisės aktų leidėjas.

Pavyzdžiui, 2019–1983 m. Ispanijos gyventojai pateikė daugiau kaip 170 darbotvarkės iniciatyvų. Tačiau parlamentas galiausiai priėmė tik vieną pasiūlymą.

Ispanijos pavyzdys labai aiškiai parodo silpną darbotvarkės iniciatyvos nustatymo aspektą. Atrodo, kad Europos piliečių iniciatyvos atvejai nesiskiria nuo kitų šalių atvejų. Ilgainiui ši patirtis gali sukelti žmonių nusivylimą ir kartumą.

Kita vertus, būtų alternatyva: Piliečių iniciatyva, pagal kurią piliečiai siūlo tam tikrą priemonę ir galiausiai gali dėl jos priimti sprendimą. Ryškiausias pavyzdys – Šveicarija. 1996–2016 m. Šveicarijos rinkėjai 86 kartus balsavo dėl piliečių inicijuotų pasiūlymų. Ne visi tapo galutiniu įstatymu. Tačiau žmonės galėjo apsispręsti.

Patirtis visame pasaulyje rodo:

Jai reikia

– pakankamai laiko piliečiams įvykdyti tiesioginės demokratijos priemonės teisinio modelio reikalavimus (pvz., parašų rinkimas)

Lengva prieiga prie priemonės (preliminarūs, formalūs reikalavimai ir t. t.)

Ir svarbiausia: aktyviai dalyvauti ir galutiniame sprendimų priėmimo procese.

Kalbant apie Europos piliečių iniciatyvą, tai gali reikšti, kad

Pratęsti parašų rinkimo laiką arba net susilaikyti nuo termino

Po to, kai Europos piliečių iniciatyva buvo pateikta sėkmingai: suteikti daugiau galimybių žmonėms dalyvauti sprendimų priėmimo procese, pvz., suburti piliečių vertinimo komisijas ir (arba) suteikti žmonėms galimybę pateikti savo prašymą Europos Vadovų Tarybai.

Inactive user | 10/02/2021

Sveiki! Tai nėra brukalas, nieko daryti nereikia, tačiau jei dalijasite savo socialiniuose tinkluose, tai tikrai yra pliusas. Aš padedau asmeniui ir paprašau Jūsų to paties dalyko. Niekas neverčia nieko ką daryti, ką tik pažiūrėti, galite jį skelbti, kuo daugiau žmonių žino, tuo geriau. Saite nėra virusų ir jums nereikia nieko atsisiųsti.https://gogetfunding.com/neuroblastoma-of-the-left-adrenal-gland/

Atsakomybės ribojimo pareiškimas. EPI forume pareikštos nuomonės atspindi tik jų autorių požiūrį ir jokiu būdu negali atspindėti Europos Komisijos arba Europos Sąjungos pozicijos.