Ugrás a fő tartalomra
Az európai polgári kezdeményezés fóruma

Európa függetlensége és létezése!

Szerző: Rolf Citizen |
Frissítés dátuma: 01/04/2022 |
Megtekintések száma: 1130

A jelenlegi helyzet

Európában szabad világunkban élünk, ahol a szabad piac hatalmas. 

A szabad piacon a magánvállalkozások ott vásárolnak termékeket, ahol a legjobb árat kapják meg, ami szintén finom.

Az olyan stratégiai termékek esetében azonban, amelyektől Európa léte függ, különböző szempontok érvényesülnek.

Jelenleg az olyan kritikus termékek esetében, mint az energia és a kulcsfontosságú nyersanyagok, az EU nagymértékben függ Oroszországtól és Kínától.  Ez rendkívül kockázatos, és ennek során fennáll a gazdasági összeomlás veszélye a következők miatt:

Konfliktus az ilyen országokkal

Még ha nem is áll fenn konfliktus, a kétes országok hirtelen dönthetnek úgy, hogy a saját gazdaságuk számára kritikus fontosságú anyagokat Európa kárára tartják, még akkor is, ha szerződésszegést követnek el.

Előírt módosítás:

Az európai kormányoknak sokkal nagyobb szerepet kell vállalniuk a stratégiai anyagok és az energia terén, hogy kitermeljék azokat Európa saját területén (és Európa partnereinek talaján), még akkor is, ha azok jövedelmezősége alacsonyabb, mint a nem demokratikus országokból történő vásárlás!

Bár ez korlátozza e stratégiai termékek piacának szabadságát, alapvető fontosságú Európa léte és jövője szempontjából.

Kérjük, vegyen részt a vitában ötletekkel és véleményekkel.

 

 

 

 

 

0
Szavazás

Szóljon hozzá!

Észrevételek beírásához kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon.

Hozzászólások

Inactive user | 06/04/2022

Nem értek egyet azzal, hogy van egy szabad európai piacunk, amikor más európai országokkal szemben szankciókat alkalmazunk.

Észrevételek beírásához kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon.
Rolf Citizen | 09/04/2022

Köszönjük Daniel!

A demokratikus partnereinkkel való együttműködés és a közös szankciók erőteljes fegyvert jelentenek, és igen, Ön helyes, ebben az esetben eltérünk a szabadpiaci mechanizmustól.

A szankciók azonban reaktív, nem pedig proaktív gazdasági választ jelentenek.

Például: piacunk jelenleg rendkívüli mértékben függ számos, Kínából származó alapvető alapanyagtól. Amennyiben Kína katonai úton elfoglalja Tajvant, kapcsolatunk egy másodpercről a másikra változik, és szankciók bevezetésére kerülhet sor. Függőségünk azonban nem szüntethető meg csupán egy másodperc alatt, és ott is hasonló szűk keresztmetszetet jelent, mint az orosz gáz esetében.

Észrevételek beírásához kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon.
Petko GEORGIEV | 07/04/2022

Úgy vélem, hogy az EU kereskedelempolitikáját és kereskedelmi gyakorlatát szorosan össze kell hangolni az általa képviselt európai értékekkel.

Azt javaslom, hogy a nemzetközi jogot és az emberi jogokat sértő diktatúrákkal szemben eseti alapon kiszabott kereskedelmi szankciók jelenlegi rendszerét egy teljes jogú, az egész EU-ra kiterjedő kereskedelmi és befektetési magatartási kódexté alakítsák át. Ez a kódex meghatározná a diktatúrák és agresszorok ellen hozott kereskedelmi és beruházási intézkedéseket, és nem teszi lehetővé a „szokásos ügymenethez” való visszatérést, amint az ellenségeskedések véget érnek. Az EU-nak együtt kell működnie a világ többi demokráciájával is annak érdekében, hogy csatlakozzon ehhez a kódexhez, és olyan globális kereskedelmi rendszert hozzon létre, amely garantálja, hogy a nemzetközi jog és az emberi jogok tiszteletben tartása előfeltétele azoknak, akik a demokratikus országokkal kívánnak kereskedni.

Az EU piaci erővel rendelkezik ahhoz, hogy ilyen szabályokat írjon elő, különösen akkor, ha a demokratikus világ többi részével együtt jár el. Az EU együttes GDP-je 17,1 Trillion, amely közel áll az Egyesült Államok 20,89 billió dollárhoz. Más demokráciákkal, például Japánnal (5,06 billió dollár), az Egyesült Királysággal (2,67 billió dollár), Kanadával (1,64 billió dollár), Ausztráliával (1,32 billió dollár) és Dél-Koreával (1,63 billió dollár) együtt a demokratikus világ messze a világ legnagyobb piaca; ha pedig együttesen lép fel, akkor biztosítani tudja függetlenségét az energia- és stratégiai nyersanyagellátás terén, és globális szinten etikus kereskedelmi normákat írhat elő.  Összehasonlításképpen, Oroszország GDP-je (a háború előtt) mindössze 1,48 billió dollár volt. Az Oroszországból történő gáz- és nyersanyagvásárlás Oroszország feltételei mellett már nem jöhet szóba. Valóban egyesítve az EU-ban rejlő lehetőségeket, és meg kell találnia azt a szándékot, hogy visszatartsa az agresszorokat.  

Észrevételek beírásához kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon.
Rolf Citizen | 09/04/2022

Köszönjük Petkonak. Teljes mértékben egyetértek vele.

A szankciókkal kapcsolatos reaktív megközelítést proaktívabb megközelítéssel kell kibővítenünk azáltal, hogy gazdasági függőségünket olyan partnerekre irányítjuk át, amelyek osztoznak demokratikus értékeinkben. Még akkor is erőteljesen ösztönözném a kitermelést a saját európai talajunkon, ahol csak lehetséges, de legalább a legfontosabb importunk megbízható forrásokból származna.

És piacunknak el kell fogadnia, hogy a demokratikus partnerektől származó behozatal valamivel drágább, mivel ennek oka van: a demokratikus országok biztonsági szabályokat írnak elő az iparban dolgozó munkavállalóik számára, szigorúan tiltják a gyermekmunkát, nem nyomják el az embereket, és támogatják a szólásszabadságot. Mint a minőség minden formája, a demokrácia minősége is bizonyos árral jár, ami véleményem szerint kifizetődő, mivel most már Oroszországból tanulunk.

Észrevételek beírásához kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon.
gap selarzi | 13/07/2022

Van néhány kérdésem, ha ez nem túl sok probléma,és eligazítást adok ezzel kapcsolatban. Ezek a megkeresések az alábbi linkenláthatók:
 

megjegyzés

: A lehető legcélszerűbb válaszhoz szorosan kell kapcsolódnia. A jelen ügyben túlságosan megalapozottnakvagyok.

Észrevételek beírásához kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon.
Felelősségkizáró nyilatkozat: Az európai polgári kezdeményezés fórumán megosztott vélemények kizárólag a véleménynyilvánító személy álláspontját tükrözik, és semmiképp sem tekinthetők sem az Európai Bizottság, sem az Európai Unió hivatalos álláspontjának.
Készen áll egy kezdeményezés regisztrálására?

Támogatni szeretné valamelyik kezdeményezést? Bővebb információra van szüksége jelenlegi vagy korábbi kezdeményezésekről?