Preskoči na glavno vsebino
Forum evropske državljanske pobude

Neodvisnost in obstoj Evrope!

Avtor: Rolf Citizen |
Spremenjeno dne: 01/04/2022 |
Število ogledov: 1130

Trenutno stanje

V Evropi živimo v svobodnem svetu s prostim trgom, ki je odličen. 

Na prostem trgu bodo zasebna podjetja kupovala proizvode, kjer lahko dobijo najboljšo ceno, kar je tudi globa.

Pri strateških izdelkih, od katerih je odvisen obstoj Evrope, pa obstajajo različni premisleki.

EU je zdaj pri kritičnih izdelkih, kot so energija in ključne surovine, v veliki meri odvisna od Rusije in Kitajske.  To je izjemno tvegano in pri tem tvegamo gospodarski zlom zaradi:

Spor s temi državami

Tudi če ne pride do konflikta, se lahko dvomljive države nenadoma odločijo, da bodo kritične materiale za svoje gospodarstvo obdržale na račun evropskega gospodarstva, tudi če so za to storile kršitev pogodbe.

Zahtevana sprememba:

Evropske vlade morajo veliko več pozornosti nameniti strateškim materialom in energiji, da bi jih pridobivali na evropskih tleh (in na tleh evropskih partnerjev), čeprav je njihova donosnost nižja kot zgolj nakup iz nedemokratičnih držav!

Čeprav to omejuje svobodo trga za te strateške proizvode, je to bistvenega pomena za obstoj in prihodnost Evrope.

V razpravi lahko sodelujete z zamislimi in mnenji.

 

 

 

 

 

0
Glas

Komentiraj

Za dodajanje komentarjev se morate avtenticirati ali registrirati.

Komentarji

Inactive user | 06/04/2022

Ne strinjam se, da imamo prost evropski trg, saj imamo sankcije proti drugim državam v Evropi.

Za dodajanje komentarjev se morate avtenticirati ali registrirati.
Rolf Citizen | 09/04/2022

Zahvala, Daniel

Sodelovanje z našimi demokratičnimi partnerji in skupnimi sankcijami je močno orožje in da, ste prav, v tem primeru odstopamo od mehanizma prostega trga.

Vendar so sankcije odziven gospodarski odziv in ne proaktiven odziv.

Na primer: zdaj se je naš trg izkazal za izjemno odvisnega od številnih ključnih osnovnih materialov iz Kitajske. Če bi Kitajska vojaško zasedla Tajvan, bi se naš odnos spremenil iz ene sekunde v drugega in bi se lahko uvedle sankcije. Vendar naše odvisnosti ni mogoče odpraviti le v eni sekundi in tam greš, podobno ozko grlo, kot ga imamo zdaj z ruskim plinom.

Za dodajanje komentarjev se morate avtenticirati ali registrirati.
Petko GEORGIEV | 07/04/2022

Menim, da bi morala biti trgovinska politika in praksa EU trdno usklajena z evropskimi vrednotami, ki jih ceni.

Predlagam, da se sedanji sistem trgovinskih sankcij, uvedenih za vsak primer posebej proti diktaturam, ki kršijo mednarodno pravo in človekove pravice, razvije v celovit vseevropski kodeks ravnanja za trgovino in naložbe. Ta kodeks bi določal trgovinske in naložbene ukrepe, ki se sprejmejo proti diktaturam in napadalcem, in ne bo omogočal vrnitve k običajnemu poslovanju po koncu sovražnosti. EU bi morala sodelovati tudi z drugimi svetovnimi demokracijami, da bi se pridružile temu kodeksu in vzpostavile svetovni trgovinski sistem, ki zagotavlja, da je spoštovanje mednarodnega prava in človekovih pravic predpogoj za tiste, ki želijo trgovati z demokratičnimi državami.

EU ima tržno moč, da uvede taka pravila, zlasti če deluje skupaj s preostalim demokratičnim svetom. Skupni BDP EU znaša 17,1 milijarde USD, kar je blizu Združenim državam Amerike v višini 20,89 bilijona USD. Skupaj z drugimi demokracijami, kot so Japonska (5,06 bilijona USD), Združeno kraljestvo (2,67 bilijona USD), Kanada (1,64 bilijona USD), Avstralija (1,32 bilijona USD), Južna Koreja (1,63 bilijona USD), je demokratični svet daleč največji trg na svetu; če deluje skupaj, lahko zagotovi svojo neodvisnost pri oskrbi z energijo in strateškimi surovinami ter uvede standarde etične trgovine na svetovni ravni.  Za primerjavo, ruski BDP (pred vojno) je znašal približno 1,48 bilijona USD. Nakup plina in surovin iz Rusije pod ruskimi pogoji ne bi smel biti več možnost. EU, ki je resnično združena za skupnimi vrednotami, ima potencial in bi morala poiskati voljo, da odvrne napadalce.  

Za dodajanje komentarjev se morate avtenticirati ali registrirati.
Rolf Citizen | 09/04/2022

Hvala, Petko. Popolnoma se strinjam.

Naš odzivni pristop k sankcijam bi bilo treba razširiti z bolj proaktivnim pristopom, tako da bi našo ekonomsko odvisnost preusmerili na partnerje, ki delijo naše demokratične vrednote. Celo takrat bi močno spodbujal pridobivanje na naših evropskih tleh, kjer je to mogoče, vendar bi vsaj naš ključni uvoz prihajal iz zanesljivih virov.

Naš trg bo moral sprejeti, da je uvoz iz demokratičnih partnerjev nekoliko dražji, ker obstaja razlog za to: demokratične države imajo varnostna pravila za svoje delavce v industriji, strogo prepovedujejo delo otrok, ne zatirajo svojega prebivalstva in podpirajo svobodo govora. Tako kot vse oblike kakovosti je tudi kakovost demokracije povezana z določeno ceno, kar je po mojem mnenju dobro vredno plačati, saj se že zdaj učimo iz Rusije.

Za dodajanje komentarjev se morate avtenticirati ali registrirati.
gap selarzi | 13/07/2022

V zvezi s tem imam nekaj vprašanj,če ni preveč težav. Te poizvedbe so prikazanespodaj:
 

https://citizens-initiative-forum.europa.eu/discuss/idea/making-calculation-codice-fiscale-easier-citizens-italy_it

Prilagoditi je treba najustreznejše odzive takoj. V tem primeru sem prevečneutemeljena.

Za dodajanje komentarjev se morate avtenticirati ali registrirati.
Izjava o omejitvi odgovornosti: Mnenja, izražena na forumu o evropski državljanski pobudi, odražajo izključno mnenja avtorjev in nikakor ne odražajo stališč Evropske komisije ali Evropske unije.
Želite prijaviti pobudo?

Želite podpreti pobudo? Želite vedeti več o trenutnih in preteklih pobudah?