Pereiti prie pagrindinio turinio
Europos piliečių iniciatyvos forumas

Europos nepriklausomumas ir egzistavimas!

Autorius: Rolf Citizen |
Atnaujinta: 01/04/2022 |
Peržiūrų skaičius: 1130

Dabartinė padėtis

Europoje gyvename laisvame pasaulyje su laisva rinka, kuri yra didelė. 

Laisvojoje rinkoje privačios įmonės pirks produktus ten, kur gali gauti geriausią kainą, o tai taip pat yra bauda.

Tačiau kalbant apie strateginius produktus, nuo kurių priklauso Europos egzistavimas, reikia atsižvelgti į skirtingus aspektus.

Dabar ES yra labai priklausoma nuo Rusijos ir Kinijos ypatingos svarbos produktų, pvz., energijos ir svarbiausių žaliavų.  Tai labai rizikinga, todėl kyla pavojus, kad ekonomika žlugs dėl:

Konfliktas su tokiomis šalimis

– Net jei konflikto nėra, abejotinos šalys gali netikėtai nuspręsti saugoti savo ekonomikai svarbias medžiagas Europos sąskaita, net jei jos pažeidžia sutartį.

Būtinas pakeitimas:

Europos vyriausybėms reikia daug daugiau dėmesio skirti strateginėms medžiagoms ir energijai, kad jos būtų išgaunamos pačios Europos (ir Europos partnerių) dirvožemyje, net jei jos pelningumas yra mažesnis nei vien pirkimas iš nedemokratinių šalių!

Nors tai riboja šių strateginių produktų rinkos laisvę, tai labai svarbu Europos egzistavimui ir ateičiai.

Kviečiame dalyvauti diskusijoje su idėjomis ir nuomonėmis.

 

 

 

 

 

0
Balsavimas

Pateikite komentarą

Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.

Pastabos

Inactive user | 06/04/2022

Nesutinku, kad turime laisvą Europos rinką, kai taikome sankcijas kitoms Europos šalims.

Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.
Rolf Citizen | 09/04/2022

Dėkojame Danieliui

Bendradarbiavimas su mūsų demokratiniais partneriais ir bendros sankcijos yra galingas ginklas. Taip, jūs esate teisus, jei nukryptume nuo laisvosios rinkos mechanizmo.

Tačiau sankcijos yra ne iniciatyvus, o reaktyvus ekonominis atsakas.

Pavyzdžiui: dabar mūsų rinka tapo labai priklausoma nuo daugelio svarbiausių pagrindinių medžiagų iš Kinijos. Jei Kinija kovotų su Taivanu, mūsų santykiai pasikeistų iš sekundės į kitą ir galėtų būti pradėtos taikyti sankcijos. Tačiau mūsų priklausomybė negali būti pašalinta tik per sekundę, o jums kyla panašių kliūčių, kaip dabar susiduriame su rusiškomis dujomis.

Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.
Petko GEORGIEV | 07/04/2022

Manau, kad ES prekybos politika ir praktika turėtų būti tvirtai suderintos su Europos vertybėmis, kurias ji brangina.

Siūlyčiau sukurti dabartinę prekybos sankcijų, taikomų kiekvienu konkrečiu atveju prieš tarptautinę teisę ir žmogaus teises pažeidžiančius diktatūrus, sistemą į visavertį ES prekybos ir investicijų elgesio kodeksą. Šiame kodekse būtų nustatytos prekybos ir investavimo priemonės, kurių imamasi prieš diktatūras ir agresorius, o pasibaigus karo veiksmams nebus galima grįžti prie įprastos veiklos. ES taip pat turėtų bendradarbiauti su kitomis pasaulio demokratinėmis valstybėmis, kad prisijungtų prie šio kodekso ir sukurtų pasaulinę prekybos sistemą, kuri užtikrintų, kad tarptautinės teisės ir žmogaus teisių laikymasis yra būtina sąlyga tiems, kurie nori prekiauti su demokratinėmis šalimis.

ES turi rinkos galią nustatyti tokias taisykles, ypač jei ji veikia kartu su likusiu demokratiniu pasauliu. Bendras ES BVP yra 17,1 $ Trillion, t. y. artimas Jungtinių Amerikos Valstijų 20,89 trln. USD BVP. Kartu su kitomis demokratinėmis valstybėmis, pavyzdžiui, Japonija (5,56 trln. USD), JK (2,67 trln. USD), Kanada (1,64 trln. USD), Australija (1,32 trln. USD), Pietų Korėja (1,63 trln. USD), demokratinis pasaulis yra didžiausia rinka pasaulyje; jei ji veikia kartu, ji gali užtikrinti savo nepriklausomybę energijos ir strateginių žaliavų tiekimo srityje ir nustatyti etiškos prekybos standartus visame pasaulyje.  Palyginimui, Rusijos BVP (iki karo) buvo nedidelis (1,48 trln. USD). Dujų ir žaliavų pirkimas iš Rusijos Rusijos sąlygomis nebeturėtų būti galimybė. Iš tiesų vieninga už bendras vertybes ES turi potencialo ir turėtų rasti norą atgrasyti agresorius.  

Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.
Rolf Citizen | 09/04/2022

Dėkojame Petko. Visiškai sutinku.

Mūsų reaktyvus požiūris į sankcijas turėtų būti išplėstas taikant iniciatyvesnį požiūrį – mūsų ekonominę priklausomybę reikėtų nukreipti partneriams, kurie puoselėja mūsų demokratines vertybes. Net ir tada, kai įmanoma, labai skatinsiu gavybą mūsų pačios Europos teritorijoje, tačiau bent jau labai svarbus importas būtų vykdomas iš patikimų šaltinių.

O mūsų rinka turės sutikti, kad importas iš demokratinių partnerių yra šiek tiek brangesnis, nes yra priežastis, dėl kurios: demokratinės šalys yra nustačiusios savo darbuotojų saugos taisykles šiame sektoriuje, griežtai draudžia vaikų darbą, neverčia savo žmonių ir remia žodžio laisvę. Kaip ir visų formų kokybė, demokratijos kokybė taip pat yra tam tikra kaina, už kurią, mano nuomone, vertėtų mokėti, nes dabar mes mokosi iš Rusijos.

Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.
gap selarzi | 13/07/2022

Aš turiu keletą užklausų, jei tai nėra pernelyg sunku. Šios užklausos rodomostoliau:
 

https://citizens-initiative-forum.europa.eu/discuss/idea/making-calculation-codice-fiscale-easier-citizens-italy_it

Pastaba. Tinklus įtempimas tinkamiausiam atsakui tiesia kryptimi. Šiuo atveju labainesutinku.

Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.
Atsakomybės ribojimo pareiškimas. EPI forume pareikštos nuomonės atspindi tik jų autorių požiūrį ir jokiu būdu negali atspindėti Europos Komisijos arba Europos Sąjungos pozicijos.
Esate pasirengę užregistruoti savo iniciatyvą?

Norite paremti iniciatyvą? Norite gauti daugiau informacijos apie dabartines arba ankstesnes iniciatyvas?