Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīvas forums

Eiropas neatkarība un pastāvēšana!

Autors: Rolf Citizen |
Atjaunināšanas datums: 01/04/2022 |
Skatījumu skaits: 1130

Pašreizējā situācija

Eiropā mēs dzīvojam brīvā pasaulē ar brīvu tirgu, kas ir lielisks. 

Brīvā tirgū privāti uzņēmumi pērk produktus, kur tie var saņemt labāko cenu, kas arī ir soda nauda.

Tomēr attiecībā uz stratēģiskiem produktiem, no kuriem ir atkarīga Eiropas pastāvēšana, ir dažādi apsvērumi.

Pašlaik attiecībā uz kritiski svarīgiem produktiem, piemēram, enerģiju un svarīgām izejvielām, ES ir lielā mērā atkarīga no Krievijas un Ķīnas.  Tas ir ārkārtīgi riskanti, un, to darot, mēs riskējam ar ekonomikas sabrukumu šādu iemeslu dēļ:

Konflikts ar šādām valstīm

— Pat tad, ja konflikta nav, apšaubāmas valstis var ātri pieņemt lēmumu saglabāt kritiski svarīgus materiālus savai ekonomikai uz Eiropas rēķina, pat ja tie pārkāpj līgumu.

Nepieciešamās izmaiņas:

Eiropas valstu valdībām ir jāuzņemas daudz lielāka līdzdalība stratēģisko materiālu un enerģijas jomā, lai tos iegūtu Eiropas teritorijā (un Eiropas partneru augsnē), pat ja tās rentabilitāte ir zemāka nekā tikai pirkumi no nedemokrātiskām valstīm!

Lai gan tas ierobežo šo stratēģisko produktu tirgus brīvību, tas ir būtiski Eiropas pastāvēšanai un nākotnei.

Lūdzu, piedalieties diskusijā ar idejām un viedokļiem.

 

 

 

 

 

0
Balss

Ierakstīt komentāru

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.

Komentāri

Inactive user | 06/04/2022

ES nepiekrītu, ka mums ir brīvs Eiropas tirgus, kad mums ir sankcijas pret citām Eiropas valstīm.

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.
Rolf Citizen | 09/04/2022

Pateicas Danielam

Sadarbība ar mūsu demokrātiskajiem partneriem un kopīgas sankcijas ir spēcīgs ierocis, un jā, jūs esat pareizi, tādā gadījumā mēs novirzāmies no brīvā tirgus mehānisma.

Tomēr sankcijas ir reaģējošs, nevis proaktīvs ekonomikas risinājums.

Piemēram, tagad mūsu tirgus ir ārkārtīgi atkarīgs no vairākiem būtiskiem pamatmateriāliem no Ķīnas. Ja Ķīna militāri okupētu Taivānu, mūsu attiecības mainītos no vienas sekundes uz otru un varētu tikt piemērotas sankcijas. Tomēr mūsu atkarību nevar novērst tikai sekundāri, un tur jums ir līdzīgs sastrēgums, kāds pašlaik ir ar Krievijas gāzi.

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.
Petko GEORGIEV | 07/04/2022

ES uzskatu, ka ES tirdzniecības politika un prakse būtu stingri jāsaskaņo ar Eiropas vērtībām, ko tā augstu vērtē.

ES ierosinu pašreizējo tirdzniecības sankciju sistēmu, ko piemēro katrā atsevišķā gadījumā pret diktatūrām, ar kurām pārkāpj starptautiskās tiesības un cilvēktiesības, pārveidot par pilnvērtīgu ES mēroga tirdzniecības un ieguldījumu uzvedības kodeksu. Šis kodekss paredzētu tirdzniecības un ieguldījumu pasākumus, kas tiek veikti pret diktatūrām un agresoriem un neļautu atgriezties pie ierastās rīcības, kad karadarbība būs beigusies. ES būtu jāsadarbojas arī ar citām pasaules demokrātijām, lai pievienotos šim kodeksam un izveidotu globālu tirdzniecības sistēmu, kas garantē, ka starptautisko tiesību un cilvēktiesību ievērošana ir priekšnoteikums tiem, kuri vēlas tirgoties ar demokrātiskajām valstīm.

ES ir tirgus vara piemērot šādus noteikumus, jo īpaši, ja tā rīkojas kopā ar pārējo demokrātisko pasauli. ES kopējais IKP ir USD 17,1 triljons, kas ir tuvu ASV 20,89 triljonu USD. Demokrātiskā pasaule kopā ar citām demokrātiskām valstīm, piemēram, Japānu (5,06 triljoni USD), Apvienoto Karalisti (2,67 triljoni USD), Kanādu (1,64 triljoni USD), Austrāliju (1,32 triljoni USD), Dienvidkoreju (1,63 triljoni ASV dolāru) ir pārliecinoši lielākais tirgus pasaulē; ja tā rīkojas kopā, tā spēj nodrošināt neatkarību enerģijas un stratēģisko izejvielu piegādē un noteikt ētiskas tirdzniecības standartus visā pasaulē.  Salīdzinājumam — Krievijas IKP (pirms kara) bija niecīgs USD 1,48 triljonu apmērā. Gāzes un izejvielu pirkšanai no Krievijas uz Krievijas noteikumiem vairs nevajadzētu būt iespējai. ES ir patiesi vienota, pamatojoties uz kopīgām vērtībām, kurām ir potenciāls, un tai būtu jāatrod griba atturēt agresorus.  

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.
Rolf Citizen | 09/04/2022

Pateicas Petko. ES pilnībā piekrītu.

Mūsu reaģējošā pieeja sankcijām būtu jāpaplašina ar proaktīvāku pieeju, novirzot mūsu ekonomisko atkarību uz partneriem, kuriem ir kopīgas mūsu demokrātiskās vērtības. Un pat tad, ja iespējams, es stingri stimulētu ieguvi uz mūsu Eiropas zemes, bet vismaz mūsu būtiski svarīgais imports nāktu no uzticamiem avotiem.

Un mūsu tirgum būs jāpieņem, ka imports no demokrātiskiem partneriem ir nedaudz dārgāks, jo tam ir iemesls: demokrātiskās valstīs ir spēkā drošības noteikumi attiecībā uz nozarē strādājošajiem, tās stingri aizliedz bērnu darbu, neapspiež savus iedzīvotājus un atbalsta vārda brīvību. Tāpat kā visi kvalitātes veidi, arī demokrātijas kvalitāte rada zināmu cenu, par ko, manuprāt, ir vērts maksāt, jo mēs tagad mācāmies no Krievijas.

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.
gap selarzi | 13/07/2022

Man ir daži jautājumi, ja tas nerada pārāk lielas problēmas, es par to vadījos. Šie pieprasījumi ir parādīti zem ðajâ ðâdâ ðâdâ ðâdâðâdâ ðâdâ ðâdâ
 

https://citizens-initiative-forum.europa.eu/discuss/idea/making-calculation-codice-fiscale-easier-citizens-italy_it

Necaurlaidīga saslēgšanās vispiemērotākajai reakcijai taisni. Man šajā lietā ir pārāk lielapiedēvēšanās.

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.
Atruna: EPI forumā paustie viedokļi atspoguļo tikai to autoru uzskatus un nekādā gadījumā nav uzskatāmi par Eiropas Komisijas vai Eiropas Savienības nostāju.
Esat gatavs reģistrēt iniciatīvu?

Vēlaties atbalstīt iniciatīvu? Vēlaties uzzināt vairāk par pašreizējām vai agrākām iniciatīvām?