Pereiti prie pagrindinio turinio
Europos piliečių iniciatyvos forumas

Ispanijos vietos kampanijos sudaro sąlygas Europos piliečių iniciatyvai, kuria siekiama mažinti skaitmeninę atskirtį Europoje

Atnaujinta: 06/01/2021

Įvairios Ispanijos vietos iniciatyvos paskatino piliečius rasti skaitmeninio atotrūkio sprendimus, kurie yra bendruomenės problemų pagrindas. Jose rašoma apie moterų, migrantų, pagyvenusių žmonių ir neįgaliųjų skaitmeninę įtrauktį. Jie atkreipia vietos valdžios institucijų ir kaimyninių šalių dėmesį į būtinybę panaikinti šią spragą. Tačiau pagrindinių skaitmeninių įgūdžių ir prieigos prie interneto trūkumas tam tikru mastu vis dar neišspręstas ne tik Ispanijoje, bet ir Europos mastu. Vietos piliečių iniciatyvos yra pirmasis žingsnis įgyvendinant didesnę priemonę, pagal kurią reikalaujama geresnės prieigos ir žinių, kad būtų galima naudotis skaitmeninėmis paslaugomis.

ANA2

Remiantis naujausiais vertinimais, skaitmeninė atskirtis Europoje tebėra didelė: 2020 m. pagrindinius skaitmeninius įgūdžius turintys ES piliečiai vis dar sudaro tik 58 proc. gyventojų. Be to, vidutiniškai 9,5 proc. ES piliečių niekada neturėjo prieigos prie interneto. 54 proc. iš jų yra neįgalieji, t. y. vienas iš trijų iš jų. Tačiau Šiaurės Europos šalys labai skiriasi nuo Rytų ir Pietų Europos šalių. Švedijoje, Danijoje, Nyderlanduose ir Liuksemburge skaitmeninis neraštingumas tebėra mažesnis nei trys procentai gyventojų. Tačiau Bulgarijoje, Graikijoje, Portugalijoje ir Kroatijoje jis svyruoja nuo 18 % iki 24 %. Ispanijoje ši dalis vidutiniškai yra 8 %.

Ispanijoje įvairios savivaldybės parengė populiarias iniciatyvas, susijusias su socialinio dalyvavimo programomis, projektais ir praktiniais seminarais. Patys žmonės susibūrė ieškodami sprendimų, kaip įveikti skaitmeninę atskirtį, kurią jie laiko viena iš aktualiausių savo bendruomenių problemų. Pavyzdžiui, Alkobendas (į šiaurę nuo Madrido) įsikūrusi kaimynų bendruomenė dalyvavo miesto tarybos remiamame projekte „Train, Organization and Act“. Atsižvelgdami į tai, jie parengė „telematinių paslaugų stiprinimo manifestą“, kad mieste būtų reikalaujama geresnių skaitmeninių paslaugų. Jos ketina skatinti visus piliečius bendradarbiauti siekiant šių tikslų.

 Tuo tarpu Valensijoje, kurioje gyvena beveik du milijonai gyventojų, 30 NVO grupė suvienijo iniciatyvą „Internetas yra teisė“. Jie parengė „skaitmeninės įtraukties manifestą“, kuriame prašo imtis priemonių skaitmeninei atskirčiai panaikinti ir lyčių nelygybės problemai spręsti prieigos prie skaitmeninių paslaugų ir naudojimosi jomis srityse.

Akivaizdu, kad šiomis vietos iniciatyvomis didinamas informuotumas apie skaitmeninės atskirties svarbą žmogaus socialinei raidai, įtraukumui ir skaitmeninių gebėjimų gerinimui. Šie manifestai susiję su ta pačia problema, nors juos spontaniškai siūlė du skirtingi visuomenės sektoriai.

Tokie manifestai skatina didesnį sąmoningumą, tačiau trūksta konkrečių veiksmų, kuriuos vyriausybės turėtų įgyvendinti, o tai būtų galima veiksmingai pasiekti Europos piliečių iniciatyva. Skaitmeninio atotrūkio aspektas regione gali būti proga parengti išsamesnį pasiūlymą, atsižvelgiant į tai, kad skaitmeninių teisių taikymo sritis ir mastas peržengia nacionalines sienas ir apima europinį skaitmeninį tinklą. Be to, dabartinėmis aplinkybėmis tikslas sukurti labiau skaitmeninę ir įtraukią visuomenę, kuris yra Europos socialinių teisių ramsčio pagrindas, rodo, kad ekonomikos gaivinimo po krizės plano darbotvarkėje būtina teikti pirmenybę strategijų, kuriomis siekiama panaikinti skaitmeninę atskirtį, rengimui.

ANA 3

Be to, Europos Komisijos teisinė kompetencija siūlyti konkrečias priemones, pavyzdžiui, sukurti specialius fondus ar subsidijas prieigai prie skaitmeninių paslaugų ir jų naudojimui, yra motyvacija susieti šias vietos iniciatyvas su piliečių poreikiais grindžiama Europos priemone, pavyzdžiui, Europos piliečių iniciatyva.

Galiausiai piliečiai iš tam tikros Europos teritorijos vietovės (miesto, miesto ar valstybės) gali imtis Europos masto veiksmų, grindžiamų prieigos prie interneto ir jo naudojimo teisėmis. Todėl palankiai vertinamos pastabos dėl Europos piliečių iniciatyvos pasiūlymo dėl skaitmeninės subsidijos, kuri turi būti integruota į kiekvienos valstybės narės socialinės apsaugos sistemą (ypač tiems, kurie patiria socialinę atskirtį arba kuriems gresia skurdas).

ana bio

Autoriai

Ana Milena Carranza Carranza

Ana Milena Carranza Carranza yra teisininkė. Ji turi teisinės valstybės ir pasaulinio valdymo daktaro laipsnį ir Salamankos universiteto teisės ir viešosios politikos ekonominės analizės magistro laipsnį. Ji yra savanorė Asociacijoje „Amigos MIRA España“ įvairiais klausimais, susijusiais su žmogaus teisių garantijomis, skaitmenine įtrauktimi ir migrantų studijomis.

Pateikite komentarą

Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.

Pastabos

Inactive user | 16/02/2021

La pandemia ha acelerado la transformación digital en medio de la sociedad actual. Esto acentúa las desigualdades sociales existentes y amplia los factores de vulnerabilidad a los que expuestas las familias con menos recursos. Es necesario crear medidas para fomentar el acceso y aprovechamiento de internet por parte de toda la sociedad, sin dejar a nadie atrás

Inactive user | 16/02/2021

Hoy más que nunca es de suma importancia terminar con la desigualdad entre las personas que pueden tener acceso o conocimiento en relación a las nuevas tecnologías y las que no. Este tipo de iniciativas aportan realmente al avance y crecimiento de la comunicación entre grupos sociales.

Inactive user | 18/02/2021

„Ar norite studijuoti? Puiku! Užsiprenumeruoti virtualius kursus, šiandien tai labai lengva, visi gali tai padaryti. Tačiau negaliu, kad neturiu interneto",... mes kasdien susiduriame su šiuo klausimu. Žmonės, kuriems gresia socialinė atskirtis, yra tie, kuriems labiausiai reikia mūsų paramos ir kurie dėl skaitmeninės atskirties gali bent jau išsivaduoti iš savo padėties. Kurdami iniciatyvas galime padėti jiems iš tiesų įgyti kokybišką išsilavinimą.

Inactive user | 13/03/2021

Tai toks įdomus skaitymas. Manau, kad šiuo metu gyvename skaitmeninėje revoliucijoje, kurioje internetas pamažu tampa žmogaus teise. Džiaugiamės, kad dedama daug pastangų, kad būtų sutelktos įvairios pastangos ir kad jos patektų į Europos Komisiją.

Linkiu, kad ši iniciatyva apimtų ir anonimiškumo užtikrinimą prisijungus prie viešųjų tinklų. Pastebėjau, kad daugeliui Wifi galinių taškų prieigai suteikti reikia naudotojo duomenų, pvz., telefono numerio, tačiau ne visi naudotojai turi telefono numerį!Interneto prieiga turėtų būti suteikiama be jokių kliūčių ar apribojimų.

Dėl jūsų apžvalgos man kyla klausimas dėl skaitmeninės atskirties kitose šalyse, kurios yra kur kas mažiau išsivysčiusios nei Europa, ir tikiuosi, kad žmonės pradės realizuoti, kad internetas tampavienintele platforma naudotis mūsų viešąja erdve.

Ana Milena puikus darbas, susijęs su tokiu išsamiu tyrimu šia tema ir už tai, kad visuomenė apie tai sužinotų. Ame dėkojame už šio darbo rėmimą.  

Inactive user | 18/03/2021

Nelygybė turi daug aspektų, o greita pandemija yra viena iš jų: SKAITMENINĖS; Iš jo matyti daug kasdienės piliečių raidos skirtumų. Raginu vietos komandas, subjektus ir kaimynus remti tokias iniciatyvas ir nė vieno nepalikti nuošalyje.
Dabar labiau nei bet kada būtina skubiai... panaikinti skaitmeninę atskirtį.
 

Atsakomybės ribojimo pareiškimas. EPI forume pareikštos nuomonės atspindi tik jų autorių požiūrį ir jokiu būdu negali atspindėti Europos Komisijos arba Europos Sąjungos pozicijos.