Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīvas forums

Covid kampaņas un pandēmijas plānošana: ieteikumi Eiropas pilsoņu iniciatīvas organizatoriem

Atjaunināšanas datums: 23/10/2020

Covid-19 krīze ir ietekmējusi gandrīz visus mūsu ikdienas dzīves aspektus, un tas attiecas arī uz pilsoņu iniciatīvu organizatoriem, kuri pašlaik īsteno vai tikai sāk starptautisku kampaņu, ir nācies radikāli mainīt stratēģijas un struktūras. Fiziskās distancēšanās un klātienes pasākumu ierobežojumu dēļ kampaņas iespējas, ko sniedz ļoti digitāls rīks, piemēram, Eiropas pilsoņu iniciatīva, iegūst papildu nozīmi, jo tam nav vajadzīga tikai kampaņa uz vietas. Lielākā daļa iniciatīvu parakstu jau tiek vākti tiešsaistē rīka transnacionālā rakstura dēļ, taču mēs varam sagaidīt, ka pēc šā gada vēl vairāk palielināsies parakstu izmantošana tiešsaistē. Tiešsaistes kampaņas par Eiropas pilsoņu iniciatīvu ir pilnībā iespējamas, bet gandrīz pilnīgai tiešsaistes kampaņai būs jāpievērš uzmanība konkrētiem elementiem. Šajā rakstā mēs apkopojam padomus, ko snieguši Mehr Demokratie, OpenPetition un Campact tiešsaistes kampaņas eksperti, kuri ir izvērtējuši to, ko īpaši ņemt vērā tiešsaistes kampaņā.

cc3

Foto: Chris Grodotzki/Campact

Eiropas pilsoņu iniciatīvai ir vajadzīga stratēģija, kas atšķiras no kampaņas rīkošanas, piemēram, valsts līmenī. Tomēr veiksmīgas politiskās kampaņas būtiskie aspekti ir vieni un tie paši valsts vai Eiropas līmenī. Tai jau no paša sākuma ir vajadzīga politiska stratēģija, līdzekļu vākšanas koncepcija, mobilizācijas un informēšanas stratēģijas, kā arī sabiedriskās attiecības, piemēram, darbs ar presi, sociālie plašsaziņas līdzekļi un sabiedriskas darbības. Tie ir jāizskata un jāpārskata, ņemot vērā pašreizējo Covid-19 situāciju, ņemot vērā iespējamās izmaiņas politiskajā situācijā saistībā ar kādu jautājumu, līdzekļu vākšanas traucējumus, piemēram, pašreizējo nenoteiktību fondu fondos, un to, kā sabiedriskās attiecības ir jāpielāgo, lai konkurētu ar Covid-19 ziņām.

Ļoti svarīgi ir pēc iespējas labāk izmantot sabiedriskās attiecības, tostarp sociālos un tradicionālos plašsaziņas līdzekļus. Organizatoriem būtu jāapsver uz vērtībām balstīta vai emocionāla pieeja, kurā vēstījums ir par kampaņas emocionālo raksturu. Video, attēlu un mūzikas izmantošana jo īpaši var iegūt vēstījumu tā, lai varētu nebūt iespējams rīkot kampaņas klātienē. Un būt radošiem: ņemot vērā daudzos ierobežojumus attiecībā uz to, ko varat fiziski organizēt, atrodiet radošus un inovatīvus protesta veidus vai publiskas darbības, kas nodrošinās labu fotografēšanas iespēju un attēlus savai kampaņai. Jo īpaši tāpēc, ka sabiedrības protesti un sapulces pašlaik ir tik reti sastopamas, reportieri varētu izmantot radošu un Covid-19 labvēlīgu pieeju publiskām darbībām un pievērst plašsaziņas līdzekļu uzmanību. Piemēram, cilvēku ķēdes, kurās cilvēki rokās tur lentes, nevis rokas, mūzikas izpildītāju izmantošana un citas mākslinieciskas izpausmes, kas var labi rezonalizēties gan ar žurnālistiem, gan līdzjutējiem. Tas sniegs īstu seju un emocionālu kontekstu jūsu kampaņai un parādīs, ka iniciatīvai ir īsti cilvēki, tādējādi potenciālajiem līdzjutējiem būs daudz vieglāk identificēties tiešsaistes kampaņā. Pētīt žurnālistus, kuri nodarbojas ar šo jautājumu visos vadošajos plašsaziņas līdzekļos, jo īpaši valsts un reģionālajos plašsaziņas līdzekļos, ņemot vērā, ka ES mēroga plašsaziņas līdzekļi ir ierobežoti. Izveidojiet preses sarakstu, kurā varat iesniegt paziņojumus presei un uzturēt regulāru saziņas plūsmu ar presi, un, kad vien iespējams, dalīties ar plašsaziņas līdzekļiem par radošajām sabiedriskajām darbībām.

Turklāt neviens cilvēks nav sala, un mēs visi gūstam labumu no citu palīdzības un palīdzības, jo īpaši grūtos laikos. Alianses veidošana ir ļoti svarīga visās kampaņās, bet jo īpaši tad, ja kampaņas darbs notiek gandrīz tikai tiešsaistē un jūs nevarat paļauties uz personiskiem kontaktiem, ļoti svarīgs ir jūsu kampaņas partneru atbalsts. Ir lielāka efektivitāte un lielākas izredzes gūt panākumus, veidojot kontaktus ar koalīcijām un aliansēm, kas jau aptver daudzas dalīborganizācijas un kam var būt pastiprinoša ietekme. Šīs struktūras jau pastāv un var būt ļoti atvērtas durvīm, iespējams, ar ietekmētāju vai personu palīdzību ar lielām publiskām platformām, kuras var piedāvāt īsu vēstījumu plašai auditorijai. Attiecībā uz saziņas uzturēšanu ar partneriem video tērzēšanas parādīšanās un kopīga izmantošana ir svarīgs faktors digitālās komunikācijas vienkāršošanā, un, pateicoties augošajai digitālajai telpai, joprojām var notikt regulāras tikšanās ar partneriem. Uzturēt ciešus kontaktus ar partneriem un brīvprātīgajiem, rīkot regulāras sanāksmes, noteikt individuālus uzdevumus, izveidot darba grupas un veidot komandas garu, lai nezaudētu impulsu.

cc31

Foto: Christoph Löffler/Campact

Ja pašreizējā pandēmija mums kaut ko ir mācījusi, kampaņām jābūt elastīgām un gatavām rezerves plānam. Noteikumi, ierobežojumi un situācijas var mainīties no vienas dienas uz nākamo. Vienmēr jāplāno sanāksmes un darbības ar tiešsaistes vai vismaz hibrīdiespējām un jāplāno līdzekļu piesaistes alternatīvas, ja pašreizējie finansējuma avoti nespēj apmierināt sākotnējās cerības. Atrodiet iemeslus, lai atzīmētu kampaņu un pievērstu tai uzmanību, piemēram, par 100 000 parakstu zīmes darbību vai pēc pirmajiem trim mēnešiem. Ātri reaģēt arī uz pašreizējām norisēm, kas saistītas ar jūsu iniciatīvu, un nenovērtēt senu preses paziņojumu un sociālo plašsaziņas līdzekļu darbību spēku šajās strauji augošajās situācijās.

Kopumā, neraugoties uz Covid-19 negatīvajām sekām, pandēmija ir bijusi katalizators spēcīgākai pārejai uz digitalizāciju. Pat pēc pandēmijas atvieglošanas iespējas tiešsaistes kampaņās ar Eiropas pilsoņu iniciatīvu ir nostiprinājušas digitālās līdzdalības iespēju vērtību. Ņemot vērā pareizo stratēģiju, mērķus un domāšanas veidu, ir vieglāk nekā jebkad agrāk sekmīgi un efektīvi rīkot kampaņas tiešsaistē.

Daniela

Autori

Daniela Vancic

Daniela vAnic ir Eiropas programmas vadītāja uzņēmumā Democracy International — NVO, kas veicina pilsoņu aktīvāku līdzdalību politisko lēmumu pieņemšanā un kurai kopš instrumenta izveides ir pieredze Eiropas pilsoņu iniciatīvā. Danielai ir četru gadu pieredze kampaņu rīkošanā un tīklu veidošanā, un pēdējos trīs gadus viņa īsteno Democracy International Eiropas kampaņas. Daniela ir plaši strādājusi pie Eiropas pilsoņu iniciatīvas, sākot ar kampaņu rīkošanas un līdzekļu vākšanas konsultāciju sniegšanu organizatoriem, iestājoties par instrumenta regulējuma stingrāku īstenošanu un beidzot ar to, lai padarītu šo rīku pazīstamāku iedzīvotājiem.

Sazinieties ar Danielu Eiropas pilsoņu iniciatīvas forumā!

Ierakstīt komentāru

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.
Atruna: EPI forumā paustie viedokļi atspoguļo tikai to autoru uzskatus un nekādā gadījumā nav uzskatāmi par Eiropas Komisijas vai Eiropas Savienības nostāju.