Pereiti prie pagrindinio turinio
Europos piliečių iniciatyvos forumas

COVID kampanijos ir pandemijos planavimas: patarimai Europos piliečių iniciatyvos organizatoriams

Atnaujinta: 23/10/2020

COVID-19 krizė paveikė beveik visus mūsų kasdienio gyvenimo aspektus, tai pasakytina ir apie piliečių iniciatyvų organizatorius, kuris šiuo metu vykdo arba ką tik pradeda daugiašalę kampaniją ir turėjo iš esmės pakeisti strategijas ir struktūras. Dėl fizinio atstumo laikymosi ir renginių, kuriuose dalyvauja žmonės, apribojimų, itin skaitmeninės priemonės, pavyzdžiui, Europos piliečių iniciatyvos, teikiamos galimybės vykdyti kampanijas tampa dar svarbesnės, nes tam nereikia tik kampanijų vietoje. Dauguma parašų pagal iniciatyvas jau surenkami internetu dėl tarpvalstybinio priemonės pobūdžio, tačiau galime tikėtis, kad po šių metų bus naudojama dar daugiau parašų internetu. Visiškai įmanoma vykdyti Europos piliečių iniciatyvos kampaniją internetu, tačiau beveik visapusei internetinei kampanijai reikės atsižvelgti į tam tikrus elementus. Šiame straipsnyje apibendrinami „Mehr Demokratie“, „OpenPetition“ ir „Campact“ internetinių kampanijų ekspertų patarimai, į kuriuos jie atsižvelgė, ypač internetinėje kampanijoje.

cc3

Foto: Chris Grodotzki/Campact

Europos piliečių iniciatyvai reikia kitokios strategijos nei kampanijos vykdymas, pavyzdžiui, nacionaliniu lygmeniu. Tačiau esminiai sėkmingos politinės kampanijos aspektai yra tokie patys nacionaliniu ar Europos lygmeniu. Nuo pat pradžių jai reikia politinės strategijos, lėšų rinkimo koncepcijos, mobilizavimo ir informavimo strategijų, taip pat viešųjų ryšių, pavyzdžiui, spaudos darbo, socialinės žiniasklaidos ir viešųjų veiksmų. Juos reikia išnagrinėti ir persvarstyti atsižvelgiant į dabartinę COVID-19 padėtį, atsižvelgiant į galimus politinės padėties pokyčius šioje srityje, lėšų rinkimo sutrikimus, pavyzdžiui, netikrumą dėl fondų fondų šiuo metu, ir tai, kaip reikia pritaikyti viešųjų ryšių darbą, kad būtų galima konkuruoti su COVID-19 pranešimais.

Labai svarbu kuo geriau pasinaudoti viešaisiais ryšiais, įskaitant socialinę ir tradicinę žiniasklaidą. Organizatoriai turėtų apsvarstyti galimybę taikyti vertybėmis grindžiamą arba emocinį požiūrį, kai žinia rodo emocinį kampanijos pobūdį. Vaizdo siužetų, vaizdų ir muzikos naudojimas visų pirma gali skleisti žinutę tokiu būdu, kad gali būti neįmanoma asmeniškai vykdyti kampanijas. Ir būti kūrybingi: dėl daugybės apribojimų, susijusių su tuo, ką galite organizuoti fiziškai, rasti kūrybiškų ir novatoriškų formų protestų ar viešų veiksmų, kurie suteiks puikią galimybę fotografuoti ir atvaizduoti savo kampaniją. Visų pirma dėl to, kad šiuo metu vieši protestai ir susibūrimai yra tokie reti, pranešėjai galėtų laikytis kūrybiško ir COVID-19 palankaus požiūrio į viešuosius veiksmus ir į juos atkreipti žiniasklaidos dėmesį. Pavyzdžiui, žmogaus grandinės, kuriose žmonės laiko juosteles, o ne rankos, muzikos atlikėjai ir kita meninė raiška, kuri gali gerai atgarsi tiek žurnalistams, tiek rėmėjams. Tai suteiks realų veidą ir emocinį pagrindą jūsų kampanijai ir parodys, kad iniciatyvą remia tikri žmonės, o potencialiems rėmėjams bus daug lengviau atpažinti internetinę kampaniją. Ištirti su šiuo klausimu susijusius žurnalistus visose pirmaujančiose žiniasklaidos priemonėse, ypač nacionalinėse ir regioninėse žiniasklaidos priemonėse, atsižvelgiant į tai, kad visoje ES yra nedaug žiniasklaidos priemonių. Sudaryti spaudos sąrašą, kuriame galite teikti pranešimus spaudai, palaikyti nuolatinį komunikacijos su spauda srautą ir, kai įmanoma, dalytis kūrybiniais viešaisiais veiksmais su žiniasklaida.

Be to, nė vienas žmogus nėra sala ir mums visiems naudinga kitų asmenų pagalba ir pagalba, ypač sunkiu metu. Aljansų kūrimas yra labai svarbus bet kurioje kampanijoje, tačiau ypač tais atvejais, kai kampanijos vykdomos beveik vien internetu ir negalite pasikliauti asmenine informavimo veikla, jūsų kampanijos partnerių parama yra labai svarbi. Bendradarbiaujant su koalicijomis ir aljansais, kurie jau dabar apima daug organizacijų narių ir kurie gali turėti didinamąjį poveikį, atsiranda didesnis veiksmingumas ir didesnė sėkmė. Šios struktūros jau egzistuoja ir gali būti puikios durų atvėrimo priemonės, galbūt padedant nuomonės formuotojams arba asmenims, turintiems dideles viešąsias platformas, kurie gali parengti trumpą žinutę plačiajai auditorijai. Kalbant apie bendravimo su partneriais palaikymą, vaizdo pokalbių atsiradimas ir bendras naudojimas yra svarbus veiksnys siekiant supaprastinti skaitmeninę komunikaciją, o dėl augančios skaitmeninės erdvės vis dar gali būti rengiami reguliarūs susitikimai su partneriais net ir šiandien. Palaikyti glaudžius ryšius su partneriais ir savanoriais, reguliariai rengti susitikimus, paskirti individualias užduotis, sudaryti darbo grupes ir ugdyti kolektyvinę dvasią, kad neprarastų pagreičio.

cc31

Foto: Christoph Löffler/Campact

Jei dabartinė pandemija mums ko nors išmoko, kampanijos turi būti lanksčios ir būti pasirengusios parengti atsarginį planą. Taisyklės, apribojimai ir situacijos gali keistis iš vienos dienos į kitą. Visada planuoti susitikimus ir veiksmus naudojantis internetine arba bent mišria galimybe ir planuoti lėšų rinkimo alternatyvas, jei dabartiniai finansavimo šaltiniai negali patenkinti pirminių lūkesčių. Raskite priežastis švęsti kampaniją ir atkreipti dėmesį į ją, pavyzdžiui, ieškinys dėl 100 000 parašo ženklo arba po pirmųjų trijų mėnesių. Taip pat greitai reaguoti į dabartinius pokyčius, susijusius su jūsų iniciatyva, ir nenuvertinti senų pranešimų spaudai ir socialinės žiniasklaidos veiksmų šiais sparčiai pasikartojančiais atvejais galios.

Apskritai, nepaisant neigiamų COVID-19 padarinių, pandemija paskatino stipresnį perėjimą prie skaitmeninimo. Net ir po to, kai pandemija buvo sušvelninta, galimybės vykdyti internetines kampanijas pagal Europos piliečių iniciatyvą įtvirtino skaitmeninio dalyvavimo galimybių vertę. Taikant tinkamą strategiją, tikslus ir mąstyseną lengviau nei bet kada sėkmingai ir veiksmingai vykdyti kampanijas internete.

Daniela

Autoriai

Daniela Vancic

Daniela vAnic yra organizacijos „Demokrat International“ – NVO, skatinančios aktyvesnį piliečių dalyvavimą politinių sprendimų priėmimo procese – Europos programų vadovė, turinti patirties įgyvendinant Europos piliečių iniciatyvą nuo šios priemonės sukūrimo. Daniela turi ketverių metų kampanijų ir tinklų kūrimo patirtį, o pastaruosius trejus metus ji vykdo organizacijos „Democracy International“ Europos kampanijas. Daniela daug dirbo Europos piliečių iniciatyvos srityje: nuo kampanijų ir lėšų rinkimo siūlymo organizatoriams iki geresnio šios priemonės reglamentavimo įgyvendinimo iki geresnio šios priemonės žinomumo piliečiams.

Susisiekite su Daniela Europos piliečių iniciatyvos forume!

Pateikite komentarą

Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.
Atsakomybės ribojimo pareiškimas. EPI forume pareikštos nuomonės atspindi tik jų autorių požiūrį ir jokiu būdu negali atspindėti Europos Komisijos arba Europos Sąjungos pozicijos.