Pereiti prie pagrindinio turinio
Europos piliečių iniciatyvos forumas

Masinė pilietinės visuomenės organizacijų parama pasirodė esanti labai svarbi iniciatyvos sėkmei, tačiau kaip ją užtikrinti?

Atnaujinta: 19/12/2022

Europos piliečių iniciatyvos sėkmė priklauso nuo vieno iš pagrindinių elementų: iniciatyvą remiančių pilietinės visuomenės organizacijų tinklas. Nė viena sėkminga EPI šiandien nepasiekė milijono balų, jei jai neprieštarautų didelė pilietinės visuomenės organizacijų parama. Pavyzdžiui, abi neseniai sėkmingos iniciatyvos „Stop pelening “ ir „Save Cruelty Free Cosmetics “ (angl. Save Cruelty Free Cosmetics) į savo kampaniją įdarbino beveik 100 organizacijų. Akivaizdu, kad jų stiprūs tinklai atliko svarbų vaidmenį užtikrinant abiejų iniciatyvų sėkmę.

Tačiau ką daryti, kad NVO nuspręstų paremti Europos piliečių iniciatyvą? Ir kokios klaidingos nuomonės apie priemonę ir paramos rinkimo procesą trukdo NVO remti Europos piliečių iniciatyvą? Įvertinome pilietinės visuomenės nuomones, viltis ir susirūpinimą keliančius klausimus dėl Europos piliečių iniciatyvos – pirma, 2022 m. EPI dieną, kurioje išklausėme ekspertų ir pilietinės visuomenės organizacijų, kurios prisidėjo prie Europos piliečių iniciatyvų sėkmės, ir vėliau atlikome apklausą, į kurią atsakė daugiau kaip 50 NVO, kurios pasidalijo savo nuomone apie šią priemonę.

Visų pirma respondentų buvo klausiama, kokiu lygmeniu ir kaip jų organizacija propagavo EPI kaip priemonę. Atsakymai buvo įvairūs – nuo konkrečios iniciatyvos propagavimo iki didesnės paramos veteranų lygmeniu, pvz., sistemingų ir akademinių tyrimų, susijusių su Europos piliečių iniciatyva ir jos poveikiu, iki praktinių seminarų ir paskaitų apie Europos piliečių iniciatyvą rengimo. Du respondentai prisidėjo prie EPI įdiegimo. Organizacijos dažnai nusprendė remti EPI propaguodamos konkrečią iniciatyvą, kurios tikslai yra glaudžiai susiję su pačios organizacijos tikslais. Tai suteikia galimybę organizacijai imtis konkretesnių skatinimo veiksmų, nes ji didina informuotumą apie svarbų klausimą, o Europos piliečių iniciatyva naudojama jos priemonėms įgyvendinti.

Kitas svarbus požiūris yra tas, kad EPI teikiamos paramos kokybė yra tokia pat svarbi kaip ir ją remiančių organizacijų skaičius. Turėtų būti kuo labiau išnaudotas visas NVO, remiančių iniciatyvą, didelis ir reikšmingas jos potencialas, sutelkiant kuo daugiau paramą teikiančių organizacijų, kad jos galėtų teikti praktinę ir aktyvią paramą. 85 proc. pilietinės visuomenės apklausos respondentų, kurie anksčiau propagavo arba rėmė konkrečią Europos piliečių iniciatyvą, teigia, kad prasmingos paramos teikimas ir dalijimasis kampanijos našta yra labai svarbūs kampanijos sėkmei. Tai reiškia, kad kampanija turėtų būti kuo labiau decentralizuota, kad organizacijos partnerės galėtų prisiimti atsakomybę už kampaniją ir galėtų pritaikyti žinutes ir informavimo metodus savo auditorijai ir taip kuo labiau padidinti potencialių pasirašiusiųjų pasiekiamumą. Tai taip pat buvo pakartota Europos piliečių iniciatyvos dieną surengtame praktiniame seminare su pilietinės visuomenės organizacijomis.

Kai kurios organizacijos taip pat nurodė, kad jos dar nepritarė EPI dėl suvokiamo įsipareigojimo vykdyti kampaniją lygio, ypač toms organizacijoms, kurios nevykdo veiklos ES lygmeniu. Tačiau, atsižvelgiant į poreikį decentralizuoti Europos piliečių iniciatyvos kampaniją, vietos ir nacionaliniu lygmenimis dirbančios organizacijos dažnai gali būti geriausi EPI skleidėjai ir propaguotojai, atsižvelgiant į jų gebėjimą pasiekti žmones vietoje. Kampanijos dalyvių aktyvumas gali skirtis nuo viso kasdienio kampanijos partnerio iki nedidelės paramos ženklų, pavyzdžiui, oficialiai pritariant kampanijai ir pateikiant logotipą interneto svetainei arba „Twitter“ iniciatyvai. Jei NVO domimasi iniciatyvos tema, ji turėtų nedvejodama dalyvauti bet kokiu būdu.

Apklausoje dalyvavę pilietinės visuomenės atstovai atskleidė kai kurias pagrįstas priežastis, dėl kurių jiems kyla susirūpinimas dėl Europos piliečių iniciatyvos, o tai gali prisidėti prie jų dvejonių, susijusių su iniciatyvos pritarimu. Tačiau daugelis šių abejonių buvo išspręstos naujajame EPI reglamente, kuris įsigaliojo 2020 m. sausio 1 d. Pavyzdžiui, apklausos respondentai išreiškė susirūpinimą dėl centrinės internetinės pritarimo pareiškimų rinkimo sistemos, be kita ko, dėl gebėjimo toliau bendradarbiauti su sirgaliais, gebėjimo rinkti statistinius duomenis apie pasirašiusiuosius ir pasirašymo procedūros supaprastinimo. Tačiau pastaraisiais metais Centrinė internetinė pritarimo pareiškimų rinkimo sistema buvo kelis kartus patobulinta siekiant išspręsti šiuos konkrečius susirūpinimą keliančius klausimus, kuriuos galima rasti tinklaraštyje.

Apklausos atsakymuose taip pat buvo dešimt kartų paminėtas nepakankamas informuotumas apie šią priemonę. Tačiau Europos piliečių iniciatyva priklauso nuo NVO, kurios toliau didins informuotumą apie EPI už Briuselio ribų. Be to, 92 proc. apklausoje dalyvavusių organizacijų buvo vidutiniškai arba labai suinteresuotos įtraukti Europos piliečių iniciatyvos propagavimą į savo veiklą. Paklausus, kokie būtų reikalavimai organizacijoms, kad jos propaguotų Europos piliečių iniciatyvą, vienas iš svarbiausių atsakymų buvo prašymai įtraukti socialinės žiniasklaidos turinį ir grafinę medžiagą ar vaizdo siužetus jų vietos kalba. Gera žinia yra ta, kad Europos piliečių iniciatyvos komunikacijos kampanija #EUTakeTheInitiative suteikia daugiakalbę komunikacijos medžiagą, kuria organizacijos ir kiti informacijos skleidėjai gali naudotis skleisdami EPI žinią, taip padedant didinti informuotumą. Ją rasite čia.

Kai kurie respondentams susirūpinimą keliantys klausimai taip pat buvo grindžiami pasenusiais faktais, susijusiais su EPI, arba yra nesusipratimai dėl EPI, pavyzdžiui, dėl tolesnių veiksmų, susijusių su sėkmingomis Europos piliečių iniciatyvomis. Šiame puslapyje „Mythbusters“ aptariami kai kurie su EPI susiję įspūdžiai.

Kiti respondentų pasiūlymai dėl EPI buvo, pavyzdžiui, raginimas išversti iniciatyvas į visas ES kalbas, raginimas sukurti centrinę internetinę pritarimo pareiškimų rinkimo sistemą, kuri leistų rinkti parašus internetu, sudarytų sąlygas ne internetu rinkti parašus, leistų organizatoriams pasirinkti savo veiklos pradžios datą, Europos Parlamente surengti viešąjį klausymą ir Europos Parlamentui balsuoti dėl iniciatyvos, taip pat įsteigti oficialų paramos centrą. Visos šios paslaugos ar procedūros jau egzistuoja ir jomis galima naudotis, o tai rodo, kad EPI jau daug nuveikė per savo 10 metų!

 

Turite klausimų apie tai, kaip plėsti savo tinklą arba rasti kampanijos partnerių? Paklauskite mūsų forumo skyrelyje Seek Advice!

Daugiau informacijos apie sėkmingą kampaniją

Patarimai, kaip ieškoti partnerių

 

Daniela

 

Autoriai

Daniela Vancic

Daniela Vancic yra organizacijos „Demokratija International“ Europos programų vadovė, kurioje ji vykdo propagavimo kampanijas, kuriomis siekiama aktyvesnio piliečių dalyvavimo ES lygmeniu, įskaitant lobistinę veiklą, kuria siekiama geriau įgyvendinti Europos piliečių iniciatyvą.

Categories
Geroji patirtis

Pateikite komentarą

Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.

Pastabos

emrah chris | 19/05/2023

Turėtume atidžiau pažvelgti į tokius socialinius įvykius.

Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.
Atsakomybės ribojimo pareiškimas. EPI forume pareikštos nuomonės atspindi tik jų autorių požiūrį ir jokiu būdu negali atspindėti Europos Komisijos arba Europos Sąjungos pozicijos.
Esate pasirengę užregistruoti savo iniciatyvą?

Norite paremti iniciatyvą? Norite gauti daugiau informacijos apie dabartines arba ankstesnes iniciatyvas?