Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīvas forums

Eiropas pilsoņu iniciatīva: izpratnes veicināšana un iedzīvotāju iesaistīšanas veicināšana

Atjaunināšanas datums: 15/05/2019

2019. gada 18. aprīlis, Timišoara, Rumānija

Iniciatīva “Demokrātija!” Festivāls svin Eiropas demokrātiju!

Eiropas pilsoņu iniciatīvas komanda apmeklēja Timišoaru saistībā ar 2018. gadā uzsākto iniciatīvu “Take The Initiative” un jau bija beigusies Bulgārijā, Lietuvā, Polijā, Čehijas Republikā, Francijā, Portugālē, Austrijā, Maltā un Nīderlandē.

“KĀDA IR ES UZPLAUKUMS?”

Līdztekus pasākumam, ko rīkojaEiropas Komisijas pārstāvniecība Nacionālajā teātrā un Opera House Timisoara, tika rīkots Eiropas pilsoņu iniciatīvas zināšanu apmaiņas darbseminārs: “Kas ir ES?”, koncentrējoties uz ES pilsoņu demokrātisko līdzdalību. Tajā pulcējās iedzīvotāji un eksperti politiskās komunikācijas, pilsoniskās sabiedrības, sociālo plašsaziņas līdzekļu pētniecības u. c. jomās, lai apspriestu ES pilsoņu iesaistīšanos gaidāmajās vēlēšanās.

PALIELINĀT INFORMĒTĪBU PAR EIROPAS PILSOŅU INICIATĪVU UN VEICINĀT TĀS PLAŠĀKU IZMANTOŠANU

Semināru organizēja Eiropas pilsoņu iniciatīvas komanda,piedalotiesEiropas Komisijas politikas speciālistei Charlotte Rive,un tajā piedalījās aptuveni 30 dalībnieki no NVO, iedzīvotājiem, uzņēmumiem, akadēmiskajām aprindām un Europe Direct informācijas centriem, lai apspriestu Eiropas pilsoņu iniciatīvas un visu ES pilsoņu lomu Eiropas veidošanā.

Pēc viktorīnas un prezentācijas, ko rīkoja Charlotte Rive, auditorija sāka diskusiju par to, kā padarīt rīku pazīstamāku, pamatojoties uz savām idejām un pieredzi.

Viņi pievērsās diskusijai Rumānijas vides kontekstā, uzsverot faktu, ka valstī tiek īstenotas daudzas vietēja mēroga iniciatīvas un pasākumi, bet galvenokārt saistībā ar ļoti reģionāliem un vietējiem jautājumiem, nevis ES līmenī.

ZINĀŠANU UN PARAUGPRAKSES APMAIŅA

Dalībnieki norādīja, ka ir svarīgi izpētīt citu valstu pieņemto paraugpraksi un izstrādāt ideju, datu un informācijas apmaiņas procesu. Šīs auglīgās apmaiņas mērķis būtu veicināt pilsoņu lielāku iesaistīšanos politikas veidošanā un palielināt informētību par pieejamajiem līdzdalības demokrātijas instrumentiem, piemēram, Eiropas pilsoņu iniciatīvu.

Ēku SUCCESSFUL PARTNERSHIPS TO GET THE BEST RESULTS — Eiropas Komisijas pārstāvniecības, Europe Direct informācijas centri, valstu kontaktpunkti

Viens no galvenajiem dalībniekiem apspriestajiem elementiem bija sadarbības stiprināšana ar Eiropas Komisijas pārstāvniecībām ES valstīs un Europe Direct informācijas centriem, lai labāk informētu par Eiropas pilsoņu iniciatīvu. Attiecībā uz kontaktpunktiem, kas deputātiem jāizveido no 2020. gada, viņi uzsvēra nepieciešamību koncentrēties uz komunikāciju par iniciatīvām, nevis tikai uz juridiskajiem aspektiem. Tie kopā ar Komisijas pārstāvniecībām un Europe Direct informācijas centriem var atbalstīt organizācijas, kas vēlas popularizēt šo rīku valsts un vietējā līmenī.

PILSONISKUMA IZGLĪTĪBA: UNIVERSITĀŠU IZŠĶIROŠĀ LOMA AKTĪVAS LĪDZDALĪBAS VEICINĀŠANĀ

Dalībnieki uzsvēra, ka ir svarīgi veidot stratēģiskas partnerības ar universitātēm, jo tās varētu būt būtiski virzītājspēki, lai izplatītu informāciju konkrēti par Eiropas pilsoņu iniciatīvu, kā arī attīstītu kritisku attieksmi pret pilsoņu līdzdalību politikas izstrādē kā pilsoniskajām tiesībām.

UZTICĒŠANĀS UN UZTICĒŠANĀS VEIDOŠANA

Dalībnieki ierosināja izveidot vienkāršāku un pieejamāku saziņas veidu par turpmākiem pasākumiem, ko Eiropas Komisija veikusi, reaģējot uz konkrētām iniciatīvām. Atklātības un pārredzamības uzlabošanai varētu būt izšķiroša nozīme, lai veidotu uzticēšanos un uzticēšanos ne tikai ES iestādēm, bet arī Eiropas pilsoņu iniciatīvas kā instrumenta efektivitātei.

Ierakstīt komentāru

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.
Atruna: EPI forumā paustie viedokļi atspoguļo tikai to autoru uzskatus un nekādā gadījumā nav uzskatāmi par Eiropas Komisijas vai Eiropas Savienības nostāju.