Pereiti prie pagrindinio turinio
Europos piliečių iniciatyvos forumas

Europos piliečių iniciatyva: informuotumo didinimas ir piliečių dalyvavimo skatinimas

Atnaujinta: 15/05/2019

2019 m. balandžio 18 d., Timišoara, Rumunija

„Demokratija Alyvi Europa“! Festivalyje minima Europos demokratija!

Europos piliečių iniciatyvos grupė apsilankė Timišoaroje 2018 m. pradėtos iniciatyvos kampanijos metu, kuri jau sustabdyta Bulgarijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Čekijoje, Prancūzijoje, Portugalijoje, Austrijoje, Maltoje ir Nyderlanduose.

„KAS ES AUKŠTYN?“

Kartu su Europos Komisijos atstovybės nacionaliniame teatre ir „Opera House Timisoara“ surengtu renginiu buvo surengtas Europos piliečių iniciatyvos keitimosi žiniomis praktinis seminaras: „Kas yra ES?“, kurioje daugiausia dėmesio skiriama ES piliečių demokratiniam dalyvavimui. Ji susitiko su piliečiais ir politinės komunikacijos, pilietinės visuomenės, socialinių tinklų mokslinių tyrimų ir kt. sričių ekspertais, kad aptartų ES piliečių dalyvavimą artėjančiuose rinkimuose.

INFORMUOTUMO APIE EUROPOS PILIEČIŲ INICIATYVĄ DIDINIMAS IR PLATESNIO JOS NAUDOJIMO SKATINIMAS

Seminarą surengė Europos piliečių iniciatyvos grupė, kuriamedalyvavo už politiką atsakingas Europos Komisijos pareigūnas Charlotte Rive; jame dalyvavo apie 30 NVO, piliečių, įmonių, akademinės bendruomenės ir „Europe Direct“ informacijos centrų atstovų, kad aptartų Europos piliečių iniciatyvos vaidmenį ir visus ES piliečius kuriant Europą.

Po viktorinos ir pristatymo, kurį surengė Charlotte Rive, auditorija pradėjo diskusiją apie tai, kaip geriau informuoti apie priemonę remiantis jos idėjomis ir patirtimi.

Jie apžvelgė diskusiją Rumunijos kraštovaizdyje, atkreipdami dėmesį į tai, kad šalyje vykdoma daug vietos lygmens iniciatyvų ir veiksmų, tačiau daugiausia dėl labai regioninių ir vietos klausimų, o ne ES lygmeniu.

DALIJIMASIS ŽINIOMIS IR GERIAUSIOS PRAKTIKOS PAVYZDŽIAIS

Dalyviai atkreipė dėmesį į tai, kad svarbu išnagrinėti kitų šalių taikomą geriausią praktiką ir plėtoti keitimosi idėjomis, duomenimis ir informacija procesą. Šiais vaisingais mainais būtų siekiama skatinti piliečius aktyviau dalyvauti formuojant politiką ir didinti informuotumą apie turimas dalyvaujamosios demokratijos priemones, pavyzdžiui, Europos piliečių iniciatyvą.

Europos Komisijos atstovybių, „Europe Direct“ informacijos centrų, nacionalinių kontaktinių centrųstatyba

Vienas iš svarbiausių dalyvių aptartų klausimų buvo bendradarbiavimo su Europos Komisijos atstovybėmis ES šalyse ir „Europe Direct“ informacijos centrais stiprinimas siekiant geriau informuoti apie Europos piliečių iniciatyvą. Kalbant apie kontaktinius centrus, kuriuos nuo 2020 m. įsteigs Parlamento nariai, jie pabrėžė, kad reikia daugiau dėmesio skirti komunikacijai apie iniciatyvas, o ne tik teisiniams aspektams. Jie kartu su Komisijos atstovybėmis ir „Europe Direct“ informacijos centrais gali padėti organizacijoms, norinčioms propaguoti šią priemonę nacionaliniu ir vietos lygmenimis.

PILIETIŠKUMO UGDYMAS: ITIN SVARBUS UNIVERSITETŲ VAIDMUO SKATINANT AKTYVŲ DALYVAVIMĄ

Dalyviai pabrėžė, kad svarbu plėtoti strategines partnerystes su universitetais, nes jos gali būti labai svarbios skleidžiant informaciją konkrečiai apie Europos piliečių iniciatyvą, taip pat formuojant kritinį požiūrį į piliečių dalyvavimą politikos formavimo procese kaip pilietinę teisę.

PASITIKĖJIMO IR PASITIKĖJIMO DIDINIMAS

Dalyviai pasiūlė sukurti paprastesnį ir prieinamesnį komunikacijos apie tolesnius veiksmus, kurių ėmėsi Europos Komisija reaguodama į konkrečias iniciatyvas, būdą. Atvirumo ir skaidrumo didinimas gali būti labai svarbus siekiant didinti pasitikėjimą ne tik ES institucijomis, bet ir Europos piliečių iniciatyvos, kaip priemonės, veiksmingumu.

Pateikite komentarą

Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.
Atsakomybės ribojimo pareiškimas. EPI forume pareikštos nuomonės atspindi tik jų autorių požiūrį ir jokiu būdu negali atspindėti Europos Komisijos arba Europos Sąjungos pozicijos.