Pereiti prie pagrindinio turinio
Europos piliečių iniciatyvos forumas

Kurkime teisingesnę ateitį. Už žalesnę Europą

Atnaujinta: 08/07/2021

Mūsų Europos piliečių iniciatyva „Žalieji sodai“ grindžiama mūsųvizija grąžinti natūralias žaliąsias zonas į miestus, suteikiant daugiau erdvės ir buveinių gyvūnams kaip paukščiams ir vabzdžiams, nepanaudotus pilkuosius, karštus stogus paverčiant žaliomis, sveikomis vietomis, kad mūsų miestai būtų atvėsinti, pagaminti deguonį ir pagerinti transpiraciją. Šviesesnė ateitis, žalesnė Europa ir tvarus būdas užtikrinti gerą žmonių poreikių ir rūpinimosi aplinka sambūvį: būtent už tai mes pasisakome.

Mūsų pavadinimai yra Almog Yoana ir Negev Raphael SADe, abu esame iš Vokietijos ir sukaupėme patirties Izraelyje, Nyderlanduose ir Ispanijoje. Mūsų iniciatyva „Žalieji sodai“ pradėjo rinkti parašus 2021 m. gegužės 26 d. Kad mūsų idėja taptų realybe, aplink mus susirinkome septynis didžiuosius asmenis, kurie yra mūsų Europos piliečių iniciatyvos grupės nariai, ir kartu sėkmingai pradėjome savo iniciatyvą, kuria siekiame, kad mūsų ateitis būtų geresnė. 

Green

Mūsų plano esmė – išnaudoti esamą ir nepanaudotą erdvę, kuri yra miestų biurų pastatų plokščiuose stoguose. Siekiama sukurti žaliuosius sodus ant šių stogų, siekiant ekologiškesnės Europos. Tai labai padės spręsti skubiausią problemą, su kuria susiduriame, t. y. klimato kaitą. Žaliųjų sodų stogų viršūnių įrengimas skirsis priklausomai nuo skirtingų šalių klimato ir svorio, kurį gali išlaikyti stogai. Nebus išsamaus augalų rūšių, kurias sudarys žaliasis sodų stogo viršus, sąrašo, kuris bus sudarytas iš korporacijų, kad jos galėtų nuspręsti, kokius elementus įgyvendinti ant stogų, kartu pripažįstant atitinkamas gaires ir jų laikantis.

Siekiant ekologiškesnės Europos, mūsų iniciatyvos tikslas – sukurti ES teisę. Mūsų pasiūlymu Europos Parlamentui užtikrinama, kad mūsų iniciatyva būtų įgyvendinama, nes bus parengtas ES reglamentas, kuris bus taikomas visoms Europos Sąjungos valstybėms narėms. Europos piliečių iniciatyvos įgyvendinimas turės didelį teigiamą poveikį mūsų aplinkai, todėl klimato kaita pagerės, nes sumažės visuotinis atšilimas, vandens teršalai ir kitos problemos, kylančios dėl dabartinės aplinkos krizės. 

Jei bendrovės naudos tuščią ir nepanaudotą erdvę ant stogo viršaus ir pavers ją žaliąja zona, teigiami aspektai miestuose bus veiksmingi ir per trumpą laiką pasireikš. Konkrečiau, oras bus išvalytas, lietaus vanduo bus buferizuotas gamyklose, išvengiant drenažo problemų, taupant energijos vartojimą, skatinant biologinę įvairovę miestuose, mažinant aplinkos temperatūrą, o patalpų temperatūra bus vėsesnė.

Taigi nauda aplinkai nėra vieninteliai veiksniai, atliekantys svarbų vaidmenį mūsų iniciatyvoje. Tuščius ir pilkuosius stogo dangčius miestuose paverčiant žaliu paviršiumi, pripažįstami ir kiti svarbūs veiksniai, visų pirma susiję su ekonominiais, socialiniais ir ekologiniais aspektais. Daugiausia dėmesio skiriant ekonominei perspektyvai, ji atlieka svarbų vaidmenį, kuris yra pagrindinis Europos Sąjungos veikimo elementas. Todėl ekonominis interesas yra esminis mūsų iniciatyvos rezultatų ir realizavimo veiksnys.   

Siekdami įgyvendinti savo idėją ir viziją, atsižvelgėme į tris svarbius elementus, t. y. korporacijas, piliečius ir vyriausybes. Korporacijų požiūriu bus pastebimos naudos, kurią galima nustatyti taip:

  • Konkrečios įmonės reputacija, nes ji, palyginti su kitomis įmonėmis, įgis daugiau tvarumo taškų;
  • Padidės darbuotojų, kurie gali dalyvauti Žaliųjų sodų Rooftop projekte, motyvacija, o tai savo ruožtu turės teigiamą poveikį įmonės našumui;
  • Valstybės pagalba, nes vyriausybės rems konkrečias korporacijas, fiskalinių metų pabaigoje suteikdamos tam tikrą mokesčių kreditą.

Kalbant apie socialinį aspektą, bendrovės darbuotojai yra svarbi ir esminė projekto dalis. Darbuotojai gali savanoriškai dirbti kartą per mėnesį ar dažniau, priklausomai nuo atitinkamo žaliojo sodo poreikių. Tokiu būdu, žvelgiant iš darbuotojo perspektyvos, asmuo aktyviai dalyvauja ir remia aplinkos krizę, todėl jo savivertė didės, nes turės galimybę veikti, o ne jaučiasi bejėgė.

Kalbant apie vyriausybės poziciją, ji bus atsakinga už šios idėjos rėmimą skatinant įmones aktyviai dalyvauti projekte. Atsižvelgdami į tai, kad aplinkos krizė daro didžiulį poveikį mūsų visuomenei ir ekonomikai, šiandien ir dar ilgiau ateinantį dešimtmetį, manome, kad ši vyriausybės parama gali atsispindėti mokesčių kreditais kiekvienais finansiniais metais.

green 2

1paveikslas. Sausumos lygmens Oound Counties Europos Sąjungoje 2014–2018 m. (Europos aplinkos agentūra, 2021 m.. Oro taršos šalių informacijos suvestinės)

1 diagramoje pateikiami oro teršalai, t. y. nuo 2014 iki 2018 m. oro teršalai procentais. Dėmesys oro taršos garams atsiranda dėl to, kad oro tarša yra esminė problema, su kuria šiuo metu susiduriame aplink viso pasaulio miestus. Iš visų įvairių teršalų Europoje daugiausia problemų kelia šie terminai: Kietosios dalelės (KDK) (kietosios dalelės), azoto oksidai (NO’) ir Ozonas (O’). Svarbu pažymėti, kad oro tarša yra vietos, regionų ir tarpvalstybinis klausimas, dėl kurio kyla keletas toliau nurodytų neigiamų pasekmių ir padarinių.

pic3

Apibendrinant, daugiausia dėmesio skiriame aplinkos krizei ir klimato kaitai. Žinoma, kad mūsų aplinka nėra geros būklės. Per daugelį metų iškilo keletas problemų, pavyzdžiui, antropogeninė klimato kaita, stratosferos ozono išeikvojimas, paviršinių vandenų rūgštėjimas, atogrąžų miškų naikinimas, rūšių išeikvojimas ir išnykimas bei kritinis biologinės įvairovės nykimas. Turime iš naujo apmąstyti ir rasti būdų, kaip didinti informuotumą apie aplinkos problemas ir kaip užtikrinti tinkamą pusiausvyrą tarp mūsų visuomenės, ekonomikos ir planetos apsaugos. Mes, jaunoji karta, turime atsistoti ir pakeisti padėtį.

Galiausiai mums bus malonu išgirsti iš jūsų, jūsų idėjų, rekomendacijų, kaip visi galime bendradarbiauti ir užtikrinti, kad mūsų pasaulis taptų geresne vieta. Be to, būtume dėkingi už Jūsų paramą ir tapimą šios didelės iniciatyvos dalimi pasirašydami savo Europos piliečių iniciatyvą. Pateikite šią nuorodą:

https://eci.ec.europa.eu/017/public/#/screen/home 

#Bettertogether

Mūsų Europos piliečių iniciatyva (EPI), „Green Garden Roof Tops“, https://eci.ec.europa.eu/017/public/#/screen/home

Interneto svetainė https://www.greengardenrooftops.com/ 

Socialinė žiniasklaida – „Instagram“: „ggrt_euinitiative“ – „Twitter“: @garden_tops.

Almog

Autoriai

ALMOG Yoana SADe

Žvelgiant iš švietimo perspektyvos, Mastrichto universiteto (Nyderlandai) fiskalinės ekonomikos magistro laipsnis. Dviejų bakalauro laipsnis verslo administravimo ir apskaitos srityje. Profesiniu požiūriu Intercompany and Cash Accountant studentas Intel apskaitos departamente. Studento stažuotė Izraelio parlamento projekto Biudžeto kontrolės departamente „Knesetas“. Savanoriškos veiklos srityje – Savanoriška veikla Socialinės apsaugos komitete, taip pat dalyvavo universiteto Nekilnojamojo turto klubo ir Laisvojo klubo veikloje. Šiuo metu Europos piliečių iniciatyvos „Green Garden Roof Tops“ atstovas ir steigėjas.

Pateikite komentarą

Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.
Atsakomybės ribojimo pareiškimas. EPI forume pareikštos nuomonės atspindi tik jų autorių požiūrį ir jokiu būdu negali atspindėti Europos Komisijos arba Europos Sąjungos pozicijos.
Esate pasirengę užregistruoti savo iniciatyvą?

Norite paremti iniciatyvą? Norite gauti daugiau informacijos apie dabartines arba ankstesnes iniciatyvas?