Pereiti prie pagrindinio turinio
Europos piliečių iniciatyvos forumas

Sparno anatomija: kaip paskutinės 20 dienų ES kampanija „Uždrauskime pelekų žvejybą“ iš esmės pakeitė?

Atnaujinta: 01/09/2022

2020 m. pradėta įgyvendinti mūsų Europos piliečių iniciatyva greitai pateko į pandemiją. Tai buvo stiprus smūgis mūsų judėjimui „Stop-Finning-EU“. Nepaisant viso mūsų intensyvaus darbo, likus 20 dienų iki oficialaus pabaigos surinkome „tik“ 480,000 balsų (vietoj reikalingų 1 mln.) – kas yra emocinė rotušė! Ilgą laiką ir trumpai pasirašę parašus sugebėjome pradėti kampaniją, kuri, kaip paaiškėjo, iš esmės pasikeitė. Skaitykite, kaip užsitikrinome aktyvią socialinių tinklų žvaigždučių paramą, surinkusią daugiau kaip 1 mln. balsų, kad mūsų svajonė būtų įgyvendinta!  

Netikėtumėte, kad tai: 2022 m. ES vis dar teisėta nupjauti ryklių pelekus ir jais prekiauti. Ši brutali praktika vadinama apipavidalinimu. Iš pradžių tik nedidelė grupė, kurią sudaro apie 20 žmonių, nusprendė spręsti šį klausimą ir netgi imtis veiksmų daugiau nei: rasti teisiškai privalomą formą, kad tai būtų galima padaryti. Todėl ši kampanija buvo pradėta kaip Europos piliečių iniciatyva (EPI). Europos piliečių iniciatyvai visoje Europoje reikia ne mažiau kaip 1 mln. balsų (ir bent septynios šalys turi pasiekti savo nacionalinę ribą), kad Europos Komisija būtų priversta reaguoti į paklausą.  

Kampaniją pradėjome 2020 m. pradžioje ir spėjame, kas: tik įsitraukėme į pandemiją! Tai mums reiškė, kad neturėjome jokių įspūdžių, kokių veiksmų imtis. Turėjome sutikti, kad įprastas kampanijos gatvių darbas būtų labai ribotas arba turėtų būti visiškai praleistas. Mūsų komandos negalėjo susitikti asmeniškai, o viskas turėjo būti organizuojama per vaizdo konferencijas. Tas pats pasakytina apie lėšų rinkimą ir sirgalių tinklo kūrimą.

Tačiau mums pavyko nuo pat pradžių laimėti gerai žinomą NVO „Sea Shepherd “ kaip mūsų partnerę! Jie mums suteikė ekspertinių žinių, teikė finansinę paramą ir padėjo patarti mūsų socialinės žiniasklaidos kampanijai. Ieškodami tokio stipraus partnerio, rekomenduojame visiems: sukurkite sirgalių tinklą prieš pradėdami savo iniciatyvą. Be partnerių nieko neveiks!

Scuba Diver with Shark Fins

Ryklių pelekų šalinimo padariniai

Kitas iššūkis – pasiekti žmones, kur jie buvo: namuose. Tai buvo iššūkis užmegzti ryšius su žmonėmis, nes pandemija buvo visų mąstysenos priešakyje. Todėl ryklių gelbėjimas šiuo metu visai nebuvo vienas iš žmonių prioritetų.

Parašų rinkimui praleidome beveik dvejus metus. Sėkmingos priemonės, kurios mums buvo naudingos pandemijos metu, buvo mokama socialinės žiniasklaidos reklama (pvz., „Facebook“ reklama), tinklaveika per naujienlaiškius, „WhatsApp“ arba „Instagram“ ir tam tikru mastu kampanijos gatvėje. Nepaisant pandemijos, sugebėjome surengti kai kuriuos labai sėkmingus visos Europos renginius didžiuosiuose miestuose.

Campaigning for Stop Finning Initiative

Iniciatyvos „StopFinningEU“ kampanija

Visa tai lėmė didesnį informuotumą apie mūsų iniciatyvą! Jis turi būti kantrus, taip pat patikimas... ne visada lengva.

Būtent tai ir yra: per visą savo intensyvų darbą turite pasiekti tinkamo dydžio ir išmanyti savo iniciatyvą! Tai buvo labai svarbu, kad galėtume aktyvuoti savo žaidimo permainas. Įsivaizduokite, kad likus 20 dienų iki oficialios Europos piliečių iniciatyvos galiojimo pabaigos joje dalyvavome „tik“ 480,000 balsų.

Kitaip tariant, trūko daugiau kaip 50 proc. balsų, kurių reikėjo, kad mums pavyktų! Užuot atsisakę, nusprendėme išlaikyti spaudimą ir pabrėžti, kad mūsų tikslas yra skubus bendraujant su labiau pasiekiamais žmonėmis socialiniuose tinkluose.  „Nedrįstame svajoti apie tai, kas vyko toliau!“ – sakė „StopFinningEU“ socialinės žiniasklaidos vadovė Katharina Loupal. 

Atsakydami į mūsų prašymą, daug nuomonės formuotojų ir organizacijų iš viso pasaulio susirinko ir paprašė savo bendruomenių laiku pasirašyti iniciatyvą arba ja pasidalyti. Šis plitimas, pvz., miškų gaisrai, per kelias dienas buvo sprogo. Mūsų rėmėjų bazė augo ir augo. Daug „mažų“ nuomonės formuotojų ir jų bendruomenių, taip pat garsių garsių skleidė pelekų pašalinimo ar informatyvios grafikos nuotraukas (pvz., ryklių svarbą jūrų ekosistemoms). Daugelis menininkų, pavyzdžiui, Xavi Reñé, rėmė mus prasmingais meno kūriniais.   

Artwork of Xavi Rene showing Shark Finning

Xavi Reñé meno kūrinys

Be to, šią dinamiką dar labiau sustiprino pasiekti istoriniai jūrų išsaugojimo orientyrai! Įvardykite svarbiausią pavadinimą: Hawaii valstijos nustatytas draudimas žvejoti ryklius, teismo sprendimas, kuriuo laikinai užkertamas kelias SHELL GROUP ketinimui naudoti seisminį sprogdinimą giliavandenių vandenynų naftos telkiniams žvalgyti prie Pietų Afrikos krantų, ir Jungtinės Karalystės vyriausybės draudimas importuoti ir eksportuoti nuimtus ryklių pelekus ir produktus, kurių sudėtyje jų yra.

Toliau pateikiamas kitų mūsų aistringų rėmėjų Fresh ’n Salty’s meno kūrinys rodo, kaip jie šiuo klausimu bendradarbiavo su savo sekėjais:

Artwork of Fresh 'n Salty

Kūrinys „Fesh’n Salty“

Net ir dėl jūrų išsaugojimo trūkumų, pavyzdžiui, planų paleisti pirmąjį aštuonkojų ūkį pasaulyje, tapo aišku, kad būtina dėti daugiau pastangų siekiant išsaugoti vandenynus. Tai buvo puiki banga, kurianti teigiamą atmosferą mūsų kovai už vandenynus!

Taip pat labai svarbu buvo garsiojo jūrų biologo, filmų kūrėjo, aplinkosaugininko ir nuomonės formuotojo Roberto Marco Lehmanno veiksmai. Jis pateikė apeliacinį skundą ne tik savo bendruomenėje, bet ir labai emocinį raginimą teikti paramą visai Vokietijos „YouTube“ bendruomenei. Remdamasis asmeniniais santykiais su kitais nuomonės formuotojais, jis pradėjo didžiulę dėmesio ir paramos bangą! Šios įvairios gerai žinomų nuomonės formuotojų reakcijos į įvairias platformas lėmė vis didesnį parašų griūtį. Piko laikais ES parašų rinkimo serveriai net vieną kartą susilpnėjo. Ypač paskutinį kampanijos mėnesį, iš tiesų įdomioje „skaičiavimo atmosferoje“, mums pavyko nuolat išlaikyti didelį visuomenės dėmesį.

Activist Robert Marc Lehmann with Shark that has been finned

Jūrų biologas Robert Marc Lehmann su rykliais, kurie buvo pjauti

Kai iniciatyva pasiekė 50 proc. ribą, atsirado maginis domino efektas: Mūsų tema sulaukė tarptautinio dėmesio, todėl didesnės organizacijos, pavyzdžiui, SeaLegacy/tik vienas, OceansNation ir Oceana Europe“.

Be to, nauji nuomonės formuotojai taip pat naudojosi savo balsu reklamoje. Paminėsiu tik keletą iš jų:  Luisa Neubauer, Carlos Bardem ir Camille Etienne.

Be to, esami sirgaliai, pvz., Ocean Ramsey, Eli Roth ir Hugo Clement, padidino spaudimą ir laive taip pat buvo įžymiai, pvz., Alec Baldwin ar Nina Dobrev.

Taip pradėta rinkti parašus. Piko metu ES parašų rinkimo puslapis nukrito – kas yra naktis! Šį klausimą sprendė Europos Komisijos IT specialistai ir laimei, kad puslapis vėl pradėjo veikti po šešių valandų. Mūsų patarimas: turite žiūrėti šią informaciją, įsitikinkite, kad jūsų parašo puslapis veiktų!

Likusi istorija gerai žinoma: iki sausio 18 d. 20.00 val. mūsų iniciatyva sugebėjo surinkti 1 mln. balsų – tai fantastinis ir labai emocinis momentas mums visiems! Galiausiai iki sausio mėn. pabaigos programą „StopFinningEU“ parėmė daugiau kaip 1,200,000 europiečių iš 27 šalių!

Kitas patarimas: nepamirškite, kad 27 ES šalių nacionalinės valdžios institucijos patvirtins kiekvieną jūsų surinktą parašą! Ne visus parašus jie patvirtins dėl oficialių ar teisinių priežasčių. Kad būtumėte geriau atsargiai ir rinktumėte balsus iki pabaigos, kad būtumėte saugūs!

Tačiau nepamirškite, kad kartu turite stebėti, ar jūsų iniciatyva pasieks nustatytą ribą bent septyniose valstybėse narėse. Baigiantis mūsų iniciatyvai mums pavyko pasakyti, kad septyniolika šalių pasiekė savo ribą ir galėjome surinkti visų 27 ES valstybių narių balsus. Kai kurios šalys, pvz., Vokietija, Prancūzija ir Italija, taip pat Ispanija ir Portugalija, tapo realiomis galios valstybėmis. Dauguma visų Vokietijos balsų buvo gauta po Roberto Marco Lehmanno kreipimosi, tačiau Vokietijos visuomenė vis dar pakankamai gerai supranta aplinkos klausimus. Tas pats pasakytina ir apie Prancūziją, kuri labai ilgą laiką papildė mūsų „parašo vadovų tarybą“. Tačiau, kadangi Prancūzija yra viena iš 15 didžiausių ryklių žvejybos šalių, taip pat Ispanijoje (2!) ir Portugalijoje (12 numeris), pelekų pašalinimo klausimas taip pat aktualus ten gyvenantiems žmonėms. Niekas nenori, kad tokia problema būtų paveikta, ir tai yra viena iš priežasčių, dėl kurių šiose šalyse mums pavyko pasiekti gerų rezultatų.  

Dabar siekiame kito iššūkio [kai parašų patvirtinimo rezultatai bus teigiami]: įtikinti ES rimtai įsipareigoti sustabdyti prekybą kraujiniais ryklių pelekais Europos Sąjungoje. Esame labai dėkingi už komentarus, patarimus ar mokymąsi apie jūsų patirtį, kaip užtikrinti, kad mūsų lobistinė veikla būtų sėkminga!  

Norėtume nuoširdžiai padėkoti ir nuoširdžiai padėkoti visiems mūsų partneriams! Be nuolatinės jų paramos niekada nebūtų laimėję!

„Matant tiek daug žmonių, kovojančių su pelekų šalinimu, man nekalbama.

Dėkojame!“

Nils Kluger

Norėdami sužinoti, kaip ši iniciatyva buvo agituojama per pandemiją, mūsų atstovas spaudai dr. Nils Kluger, apsilankykite internetiniame seminare „Kampanavimas pasaulinės krizės metu: Kaip išsakyti savo temą, kai išorės renginiai vyks išoriniame renginyje?“

 

 

 

Author Paul Zemke

 

Autoriai

Paul Zemke

Paul Zemke yra septyniolikmetis studentas ir aplinkosaugininkas, labai aistringas ryklius ir vandenynus. Nuo 2021 m. lapkričio mėn. jis priklauso pagrindinei „StopFinningEU“ grupei. Savo iniciatyva „Paul4Sharks“ Zemke, sukurdamas žinių bazę ir bendruomenę apie jūrų ekosistemas, ėmėsi iniciatyvos „Paul4Sharks“ ir prisidėjo prie jūrų apsaugos teritorijų aktyvaus valdymo.

 

Pateikite komentarą

Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.
Atsakomybės ribojimo pareiškimas. EPI forume pareikštos nuomonės atspindi tik jų autorių požiūrį ir jokiu būdu negali atspindėti Europos Komisijos arba Europos Sąjungos pozicijos.
Esate pasirengę užregistruoti savo iniciatyvą?

Norite paremti iniciatyvą? Norite gauti daugiau informacijos apie dabartines arba ankstesnes iniciatyvas?