Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīvas forums

Eiropas pilsoņu iniciatīva Spānijā: sākums vietējā līmenī

Atjaunināšanas datums: 29/11/2019

Eiropaspilsoņu iniciatīvas komanda 13. novembrī Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Madridē organizēja zināšanu apmaiņas darbsemināru, lai apspriestu instrumentu un līdzdalības demokrātiju Eiropā un Spānijā. Pasākumā piedalījās attiecīgās jomas eksperti, Spānijas valdības pārstāvji un iedzīvotāji, kas vēlas uzņemties lielāku lomu ES politikas veidošanā.

Iesaistīt visus!

Semināru uzsāka Eiropas Komisijas pārstāvniecības Spānijā vadītājs Francisco Fonseca un Ārlietu, Eiropas Savienības un sadarbības ministrijas Institucionālo lietu ģenerāldirektora vietnieks Raul Fuentes. Viņiem abiem bija kopīgi anekdoti par līdzdalības demokrātiju un tās iespējamo ietekmi uz sabiedrību.

Pēc tam Olga Kurpisz, Eiropas Komisijas politikas speciāliste, sniedza dalībniekiem dažus faktus par Eiropas pilsoņu iniciatīvu un iepazīstināja ar instrumenta reformas galvenajām iezīmēm. No 2020. gada janvāra patiešām piemēros jaunus noteikumus, kas vienkāršo procedūru. Eiropas Komisija vēlas padarīt instrumentu pieejamāku iedzīvotājiem. Galvenā uzmanība tika pievērsta Komisijas izveidotajam sadarbības forumam, kas sniedz informāciju un norādījumus par iniciatīvas koordinēšanas procesu un sniedz iespēju apspriest idejas, uzlabot partneru un atbalstītāju tīklu un saņemt neatkarīgu juridisko palīdzību.

Pēc zināšanu apkopošanas par Eiropas pilsoņu iniciatīvu dalībnieki iesaistījās debatēs, kuras vadīja fonda Amigos MIRA priekšsēdētājs Enrique Montes Spānijā un kurās piedalījās Madrides Kaimiņattiecību apvienību reģionālās federācijas pārstāve Olga Kurpisz un Julio Lopez.

Debatēs galvenā uzmanība tika pievērsta idejai, ka, lai gan instruments darbojas ES līmenī, ir svarīgi palielināt informētību vietējās kopienās. Tādējādi iedzīvotāji var vieglāk ar to sazināties un saprast, kādas pārmaiņas var notikt viņu ikdienas dzīvē. Julio Lopez dalījās pieredzē par augšupēju pieeju attiecībā uz kaimiņvalstu līdzdalību un uzsvēra, ka šādi instrumenti ir jāpopularizē vietējā līmenī. Viņš paskaidroja, ka iniciatīvas varētu pozitīvi ietekmēt visus sabiedrības līmeņus, tostarp rajonus.

Paneļdiskusijai sekoja grupas saruna, kuras laikā dalībniekiem bija iespēja aktīvi apspriest problēmas un nākt klajā ar idejām par to, kā īstenot sekmīgu pilsoņu iniciatīvas kampaņu. 

Jūsu rīcībā esošo resursu izmantošana

Grupas diskusijas laikā dalībnieki pauda bažas par līdzekļu vākšanu un vajadzīgo parakstu skaitu.

Viņi paskaidroja, ka kampaņas ir saistītas ar problemātisku resursu palielināšanas modeli, kam nepieciešams atrast partnerus un efektīvi sazināties.   Tomēr tam visam ir vajadzīgi resursi, lai sāktu un sasniegtu šos mērķus.

Runātāji un eksperti sniedza norādījumus par organizatoriem pieejamajiem rīkiem, piemēram, lietošanai gatavu tiešsaistes vākšanas sistēmu bez maksas, bezmaksas tulkošanas pakalpojumus utt. 

Dalībnieki nāca klajā ar dažiem ierosinājumiem, lai kampaņas būtu vieglāk pārvaldāmas:

  • Komisijas nodrošināto rīku izmantošana, skaidrojot Eiropas pilsoņu iniciatīvu potenciālajiem līdzjutējiem komunikācijas nolūkos;
  • Uzturēt sakarus ar saviem partneriem (Skype uzaicinājumi, nelielu mērķu izvirzīšana u. c.)
  • Rīkot tādus izklaidus pasākumus kā “fiestas” un uzaicināt savu vietējo tīklu;
  • Īstenot mērķtiecīgu kampaņu sociālajos plašsaziņas līdzekļos, aicinot jūsu tīklu iesaistīties un dalīties ar informāciju.

Panākumi, neraugoties uz parakstu skaitu

Svarīga diskusiju daļa saistībā ar sarunām, ko var radīt iniciatīva, un to, cik svarīgi ir koncentrēties uz kampaņas panākumiem, nevis uz savākto parakstu skaitu.

Ierakstīt komentāru

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.
Atruna: EPI forumā paustie viedokļi atspoguļo tikai to autoru uzskatus un nekādā gadījumā nav uzskatāmi par Eiropas Komisijas vai Eiropas Savienības nostāju.