Pereiti prie pagrindinio turinio
Europos piliečių iniciatyvos forumas

Iniciatyva siekiama atnaujinti taisykles dėl naujų augalų selekcijos metodų

Atnaujinta: 09/10/2019

 

Europos Teisingumo Teismas nustatė, kad taikant naujus augalų selekcijos metodus (NPBT) gaunami organizmai yra genetiškai modifikuoti organizmai, kaip apibrėžta Direktyvoje 2001/18/EB.

 

Nepaisant didelės mokslo pažangos augalų selekcijos srityje, šis įstatymas nebuvo atnaujintas per 20 metų. Šiuo sprendimu netiesiogiai uždraudžiama auginti su NPBT auginamus pasėlius, o tai daro neigiamą poveikį moksliniams tyrimams ir Europos žemės ūkiui.

NPBT: teisėtos tvarios žemės ūkio praktikos priemonės

NPBT yra vertingos priemonės atsparesnėms kultūroms veisti turint mažiau išteklių ir per trumpesnį laiką: labai reikalinga pažanga, dėl kurios ES žemės ūkis galėtų tapti konkurencingesnis ir tvaresnis dabartinėmis klimato kaitos sąlygomis, kintančiais vartotojų poreikiais ir galimu maisto stygiumi.

Mokslo pažangos judėjimas

Atsakydami į tai, tarptautinė studentų, siekiančių gyvosios gamtos mokslų laipsnių ir nepatenkintų teismo sprendimo rezultatais, grupė pateikė teisės akto pasiūlymą dėl direktyvos atnaujinimo. Pradėjome Europos piliečių iniciatyvą pavadinimu „Augtimokslinę pažangą: Augalininkystės produktai!“, kuris buvo užregistruotas 2019 m. liepos 25 d. Šia iniciatyva propaguojamos atsakingos inovacijos, tvarumas ir sauga, susiję su nacionalinių skatinamojo finansavimo technologijų naudojimu.

Mokslu ir demokratija grindžiamas pasiūlymas

Mūsų pasiūlyme siūloma derinti keletą teisėkūros galimybių ir raginama aiškiai atskirti organizmus, gautus taikant naujus mutagenezės metodus, ir organizmus, gaunamus iš įprastinių GMO. Šie du organizmų tipai iš esmės skiriasi, o jų gavimo metodai skiriasi techniniu požiūriu.

Konkrečiau, siūlome sutelkti dėmesį į galutinį produktą, o ne į patį metodą. Taip užtikrinamas saugumas, tačiau dėl nelogiškų reguliavimo kliūčių neprarandama vertingos naujų metodų naudos.

Mūsų pasiūlymo esmė yra ta, kad NPBT turėtų būti leidžiama naudoti tais atvejais, kai juose auginami pasėliai, kurių negalima atskirti nuo pasėlių, kurie galėjo atsirasti taikant tradicinius selekcijos metodus.

Mūsų galutinis tikslas – pradėti demokratines diskusijas apie NSFBT ir atstovauti piliečiams, kurie ragina užtikrinti atsakingą mokslinę pažangą Europos Sąjungoje.

Šiuo metu vykdome kampaniją, kad pasiektume plačią auditoriją ir surinktume ne mažiau kaip milijoną parašų, kad sukurtume būsimą tvarų ES žemės ūkį.

Remsime mūsų iniciatyvą čia, nes pasėliai yra svarbūs!

Autoriai

Lavinia SCUDIERO

Lavinia SCUDIERO yra Europos piliečių iniciatyvos „Spartinti mokslinę pažangą“ narė iš Italijos. Veterinarijos mokslų absolventė, Vageningeno universiteto ir mokslinių tyrimų skyriaus maisto saugos magistro diplomas, specializacija – maisto teisės ir reguliavimo reikalai. Šiuo metu ji dirba aprūpinimo maistu, gyvūnų sveikatos ir tvaraus ūkininkavimo politikos srityse.
Didinti mokslinę pažangą: Pasėliai – smulkūs!
Nuotraukų autorių teisės: Lavinia SCUDIERO

Pateikite komentarą

Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.

Pastabos

Inactive user | 06/05/2021

Žemės ūkio pramonė ne visada entuziastingai vertino technologijų ir technologijų pažangą, ir šis tradicinis mąstymo būdas pradeda keistis. Man labai įspūdinga bendrovės užduotis https://slopehelper.com/ „ Nėra daugiau rankų žemės ūkyje“. Iš tiesų manau, kad būtent šiuo tikslu turėtų būti siekiama žemės ūkio

Atsakomybės ribojimo pareiškimas. EPI forume pareikštos nuomonės atspindi tik jų autorių požiūrį ir jokiu būdu negali atspindėti Europos Komisijos arba Europos Sąjungos pozicijos.