Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīvas forums

Visiem potenciālajiem organizatoriem: Dodieties uz to, jo tas ir patiešām vērtīgs, un tu vari daudz mācīties!

Atjaunināšanas datums: 22 September 2022

Francesco ir viens no Eiropas pilsoņu iniciatīvas ierēdņu apmaiņas programmas organizatoriem. Šajā intervijā Eiropas pilsoņu iniciatīvas forumā viņš runā par idejas izveidi, tās pamatā esošās komandas motivāciju un problēmām un apbalvojumiem, kas saistīti ar Eiropas mēroga kampaņas rīkošanu tās popularizēšanai.

Mēs esam jauniešu grupa, bijušie studenti, Eiropas Koledžas absolventi Brigē. Mēs izveidojām šo Civilstāvokļa aktu apmaiņas programmu, izmantojot pilsoņu iniciatīvas instrumentu, lai dotu iespēju valsts pārvaldes iestāžu darbiniekiem doties uz ārzemēm un pieredzēt kaut ko, piemēram, “Erasmus”, piemēram, apmaiņu starp pilsētām, starp valstīm un starp dalībvalstīm.

Pirmkārt, mēs visi esam jauni, un mēs visi esam guvuši tādu pieredzi kā Erasmus vai nu Eiropas Savienībā, vai pat ārpus tās, tāpēc mēs zinām, cik vērtīga ir cilvēku apmaiņa starp valstīm.

Mēs zinām, ka Erasmus pieredze Eiropas Savienībā patiešām ir mainījusi daudzus studentus, taču mēs nevēlamies šo pieredzi attiecināt tikai uz studentiem. Mēs vēlamies to attiecināt arī uz darba ņēmējiem, cilvēkiem ar ģimenēm, cilvēkiem, kuri jau strādā valstu valdībās, pilsētu pārvaldē, provincēs, reģionos visā Eiropas Savienībā.

Civil Servant ECI Organiser

ES piestājos ierēdņa, iespējams, 50 gadus veca, strādājoša ierēdņa, kas strādā, pastā ļoti mazā ciematā Itālijas ziemeļos. ES iedomāju, ka šāda persona būtu ieinteresēta doties uz ārzemēm uz citu valsti, darīt kaut ko līdzīgu, piemēram, strādāt tajā pašā pasta nodaļā, bet Francijā, un mācīties tādā pašā amatā, kā darbs tiek veikts Francijā šajā citā pārvaldē. Tas ļautu darbiniekam apgūt citu valodu, iespējams, franču vai angļu valodu, apgūt šīs citas administrācijas paraugpraksi un atgriezties mājās pēc dažiem mēnešiem ar bagātīgu pieredzi, cenšoties izskaidrot saviem kolēģiem, kāda bija šāda pieredze, kā arī ar lielāku karjeras iespēju, iespējams, iespēju tikt paaugstinātam amatā un iegūt labāku amatu savā izcelsmes darbā. Tas ir arī īsumā par to, ko mēs visi iestājamies.

Mēs esam jauni, bet mums visiem ir sapnis strādāt publiskās pārvaldes iestādēs vai nu Eiropas iestādēs, vai arī mūsu dalībvalstīs, tāpēc mums ir viegli likties to cilvēku apaviem, kuri strādā valsts pārvaldes iestādēs. Šis Eiropas pilsoņu iniciatīvas instruments mums bija ļoti svarīgs, jo mēs visi esam eiropieši un mēs esam cieši pārliecināti, ka instrumentus, ko nodrošina Eiropas demokrātija, var efektīvi izmantot.

Un kāpēc jo īpaši pilsoņu iniciatīva? Tā bija sava veida sakritība, ka tajā laikā mēs studējām Eiropas Koledžā tieši kā pilsoņu iniciatīva darbojas. Mērķis bija izmēģināt šo instrumentu, ko Eiropas demokrātija mums dod, lai vispirms redzētu, vai tā patiešām ir pilsoņu iniciatīva. Mēs esam tikai pilsoņi, mēs esam tikai studenti, mēs varam teikt, ka neviens nav. Mēs vēlamies mēģināt, vai šis rīks var darboties arī mūsu labā, un tāpēc mēs nolēmām to izmantot. Tāpēc mēs nolēmām doties un mēģināt, vienkārši mēģiniet, ko tā vēlētos.

Tas mums bija veids, kā vispirms mācīties kaut ko, uzzināt, kā sistēma darbojas, kā demokrātija darbojas, kā idejas var kļūt par realitāti, ja tās tiek virzītas pa pareiziem paņēmieniem.

Tas bija ļoti motivēts, jo, protams, saskatāt problēmas, bet arī redzat iespēju, un mācīšanās iespēja ir ļoti liela. Vissvarīgākais ir tas, ka, protams, viena miljona parakstu sasniegšana mums būtu lieliska iespēja, bet visvērtīgākā ir iespēja dalīties ar šo ideju, iespēja runāt par šo ideju un rezultāti jau tagad.

Kad sākām darbu, mēs nekavējoties apzinājām galvenos dalībniekus, ar kuriem mēs vēlētos sazināties, un, protams, tie ir valstu pārvaldes iestādes, valstu darba ņēmēju arodbiedrības un daudzas dažādas citas organizācijas, kas atrodas Briselē un dalībvalstīs. Protams, pirmais mērķis bija mēģināt ar viņiem sazināties un pārliecināt viņus pievienoties mūsu kampaņai, taču drīz mēs uzzinājām, ka šis process ir nedaudz grūti pateikts, jo viņi mūs nezināja, mums vēl nebija īsti vārda, mēs neesam izveidojušies. Vispirms mēs nolēmām sākt sociālo plašsaziņas līdzekļu kampaņu, cenšoties mobilizēt cilvēkus tīmeklī, sākot ar draugiem, sākot ar mūsu ģimenēm, un cenšoties savienot vismaz kritisko cilvēku masu, lai pēc tam paplašinātu un teiktu: “Skatieties, ka mēs vācam parakstus, mums jau ir vairāki simti, ko vēlamies sasniegt 1 miljonu, lūdzu, piekrītiet mums, jo tas var būt efektīvi.”

Praksē problēma, kas ir arī viena no grūtībām, bija tā, ka tagad mēs vairs neesam studenti un, protams, katrs no mums ir ļoti noslogots ar savu darbu, tāpēc ir arī grūti veltīt iniciatīvai laiku, pūles un enerģiju. Mūsu iniciatīva nesaņem nekādu finansējumu. Vienīgie iesaistītie cilvēki ir mēs, deviņi jaunieši, un tagad mēs strādājam. Mēs saprotam, ka mums ir ierobežojumi, mēs saprotam, ka mēs varam atvēlēt laiku, kas atvēlēts iniciatīvai, bet mēs arī saprotam, ka ir ļoti grūti izvērsties un iegūt savu vārdu visur.

Mūsu ideja jau tiek īstenota dažādos veidos, un tā ir liela! Mēs redzam, ka Eiropas Savienības dalībvalstis jau apspriež šo programmu ierēdņiem — tas jau notiek. Daži ministri, daži darbinieki valsts pārvaldes iestādēs to jau apsver. Tas nozīmē, ka bumba pagriežas, tas nozīmē, ka šo ideju, iespējams, varētu izmantot arī citas valsts iestādes.

Mums vissvarīgākais ir dalīties ar šo ideju un turpināt diskusiju virzīšanu uz priekšu.

ES ieteiktu visiem organizatoriem vai potenciālajiem organizatoriem vienkārši doties uz to, izmēģināt šo rīku, apvienot komandu un doties uz to, lai tas būtu sarežģīts, sarežģīts, to var uzskatīt par ļoti grūti saprotamu, bet galu galā jūs mācīsiet tik daudz, un jūs varat uzzināt tik daudz, un, ja esat veiksmīgi, varat arī redzēt, ka jūsu ideja kļūst par realitāti. ES to ieteiktu visiem jauniešiem, pieredzējušiem cilvēkiem, visiem, ne tikai Briselē dzīvojošiem cilvēkiem. Ir svarīgi, lai ikviens Eiropas Savienībā dalītos idejās un mēģinātu to izdarīt, jo pat tad, ja tu to nedara, pat ja tu cīnās, bet joprojām vari daudz mācīties, jūs varat dalīties savā idejā, un tava ideja varētu kļūt par realitāti citā veidā, ko jūs negaidāt. Jūs tikai piedalāties sabiedriskajās debatēs, kas arī ir lieliskas, tāpēc dodieties uz tām, jo tās ir vērts!

 

Noskatieties video interviju ar Francesco: šeit 

 

 

 

Vairāk rakstu par jauniešiem un Eiropas pilsoņu iniciatīvu:

Padariet to zināmu, izveidojiet to kāpni, parādījiet ietekmi!

Studentu iniciatīva, kas to iekļāva zaļajā kursā: “Cīņas, par kurām ir vērts cīnīties, gandrīz nekad nav uzvarējušas ar naudu”

“ECI modelis”: Kā studenti mācās kļūt par aktīviem Eiropas pilsoņiem praksē

Jaunie itāļi izmēģināt Eiropas pilsoņu iniciatīvu kā instrumentu klimatam

Sinead O’Keeffe, “Vēlētāji bez robežām”: Eiropas pilsoņu iniciatīvas rīks ir labākais instruments, ar kura palīdzību jaunieši var tieši iesaistīties ES politikas veidošanā

Augstākās izglītības studentu iesaistīšana Eiropas pilsoņu iniciatīvā

Ierakstīt komentāru

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.