Põhisisu juurde
Euroopa kodanikualgatuse foorum

Tugevama ja keskkonnahoidlikuma energiataristu ülesehitamine Euroopa tuleviku jaoks

Autor: Minha Alex |
Uuendatud: 17/02/2023 |
Vaatamiste arv: 381

Hiljutine gaasikriis Euroopas on toonud esile monopolide problemaatilise olemuse. Kuigi enamik ettevõtteid saab suurema müügiga rikkamaid, võivad vajalikke kaupu müüvad monopolid saada rikkamaks, müües vähem. Venemaa ja OPEC on sellest asjaolust teadlikud ning nende tegevus gaasivoogude vähendamisel ja hindade tõstmisel on selle tõestuseks.

Gaasikriis on peamiselt Euroopa probleem, sest gaasihinnad on USAs kümme korda odavamad kui Euroopas, tekitades Euroopa tööstusele kõlvatut konkurentsi. See probleem nõuab kiireid lahendusi ja sooviksin teha mõned ettepanekud.

Esiteks peame investeerima oma gaasivõrku, mille ehitamiseks ja transportimiseks kulub triljonid elektrivõrgust viis korda rohkem. Kuigi vesinik on paljutõotav alternatiiv, ei ole see veel meie gaasivõrguga kokkusobiv ja tuleb muuta sobivamaks gaasiks. Euroopa ülikoolid ja teaduskeskused peaksid keskenduma sellise gaasi arendamisele. Lisaks peame kiirendama biogaasi tootmist ja viima selle kooskõlla meie gaasivõrguga.

Teiseks võivad Põhjamere gaasiväljad meid lähiaastatel aidata, kuid me peame Euroopas rohkem tootma, et säilitada euro tugevus, et me saaksime endale lubada oluliste toodete importi. Me ei saa endale lubada tuumaenergia kasutamist, kuid ohutusriskide vähendamiseks peame keskenduma hooldusele ja innovatsioonile.

Kolmandaks on vaja, et riik suurendaks oma strateegiliste huvide kaitsmiseks energia osakaalu. Energial on monopoolsed aspektid, mistõttu on vabal turul raske seda tõhusalt reguleerida.

Lisaks on vaja rohkem salastatust taktika osas, et tulla toime Venemaa energiakärbetega. Plaanid võivad muutuda sabotaažiks ja avatus ei ole sõja ajal alati võimalik. Kutsun kõiki osalema arutelus ning jagama oma arvamusi ja ideid selles pakilises küsimuses.

Categories
Energia
3
Hääled

Kommenteerige

Kommentaaride esitamiseks peate end autentima või registreerima.

Kommentaarid

emrah chris | 27/04/2023

Euroopa energiataristus toimub märkimisväärne üleminek kestlikumale ja keskkonnahoidlikumale tulevikule. Kuna suureneb teadlikkus traditsiooniliste energiaallikate negatiivsest mõjust keskkonnale ja kliimamuutustele, kasvab nõudlus taastuvate energiaallikate järele ning nende toetamiseks on vaja tugevamat ja vastupidavamat energiataristut. Siin on mõned viisid tugevama ja keskkonnahoidlikuma energiataristu loomiseks Euroopa tuleviku jaoks:

Taastuvenergia tootmise suurendamine: Esimene samm rohelisema energiataristu suunas on suurendada selliste taastuvate energiaallikate nagu päikese-, tuule-, hüdro- ja geotermiline energia tootmist. See nõuab investeeringuid uutesse tehnoloogiatesse, taristusse ja energiasalvestussüsteemidesse, mis võivad toetada taastuvenergia tootmist ja jaotamist.

Energiataristu ajakohastamine: Euroopa olemasolevat energiataristut tuleb ajakohastada, et toetada üleminekut taastuvatele energiaallikatele. See hõlmab investeeringuid arukate võrkude tehnoloogiasse, energiasalvestussüsteemidesse ja elektrisõidukite laadimistaristusse.

Energiatõhususe edendamine: Säästva energia infrastruktuuri teine oluline komponent on energiatõhusus. Seda on võimalik saavutada selliste meetmete abil nagu hoonete isolatsiooni parandamine, energiatõhusate seadmete edendamine ja energiasäästlike tavade edendamine.

Teadusuuringute ja innovatsiooni toetamine: Uue ja uuendusliku tehnoloogia arendamine on keskkonnahoidlikumale energiataristule üleminekul otsustava tähtsusega. Valitsused, ettevõtjad ja akadeemilised asutused peaksid investeerima selliste uute tehnoloogiate teadus- ja arendustegevusse, mis võivad parandada energia tootmise ja jaotamise tõhusust ja jätkusuutlikkust.

Üldsuse kaasamise soodustamine: Üleminek keskkonnahoidlikumale energiataristule nõuab üldsuse kaasamist ja toetust. Valitsused ja ettevõtjad peaksid suhtlema üldsusega haridus- ja teadlikkuse suurendamise kampaaniate kaudu ning julgustama kodanikke võtma meetmeid, et vähendada oma energiatarbimist ja toetada taastuvate energiaallikate arendamist.

Kokkuvõttes on Euroopa tuleviku jaoks tugevama ja keskkonnahoidlikuma energiataristu rajamiseks vaja terviklikku lähenemisviisi, mis käsitleks nii energiatootmise kui ka -tarbimise pakkumise ja nõudluse poolt. Investeerides taastuvatesse energiaallikatesse, ajakohastades energiataristut, edendades energiatõhusust, toetades teadusuuringuid ja innovatsiooni ning kaasates avalikkust, saab Euroopa sillutada teed säästvamale ja vastupidavamale energiatulevikule.

Kommentaaride esitamiseks peate end autentima või registreerima.
denvel smith | 20/12/2023

Tugeva ja säästva energiataristu rajamine on Euroopa tuleviku jaoks elutähtis ning selle eesmärk on suurendada energiajulgeolekut, vähendades samal ajal keskkonnamõju. Algatus hõlmab mitmetahulist lähenemisviisi, mis hõlmab taastuvaid energiaallikaid, ajakohastades olemasolevat taristut ja investeerides uuenduslikesse tehnoloogiatesse. Taastuvenergia, näiteks tuule-, päikese- ja hüdroenergia omaksvõtmine on keskse tähtsusega, samuti energia salvestamise suutlikkuse parandamine ja Euroopa riikide omavahelise ühendatuse edendamine, et luua vastupidavam võrk. Lisaks saab Euroopa energia tootmises ja jaotamises keskkonnahoidlike tavade esikohale seadmisega märkimisväärselt vähendada CO2-heidet, aidates kaasa keskkonnahoidlikumale ja säästvamale tulevikule. Samuti näitab selliste tehnoloogiliste edusammude omaksvõtmine, mida on leitud rakendustes nagu Lulubox (https://lulubox-apk.pro/), kuidas innovatsioon saab suurendada kogemusi, kuigi eri valdkondades, rõhutades, kui oluline on võimendada edusamme kõigis sektorites, et edendada edusamme.

 

 


 

Kommentaaride esitamiseks peate end autentima või registreerima.
Vastutuse välistamine: Euroopa kodanikualgatuse foorumil avaldatud arvamused kajastavad üksnes nende autorite seisukohta. Neid ei saa mingil juhul pidada Euroopa Komisjoni ega Euroopa Liidu seisukoha väljenduseks.
Kas olete valmis oma algatuse registreerima?

Kas soovite algatust toetada? Kas soovite lisateavet praeguste või varasemate algatuste kohta?