Preskoči na glavno vsebino
Forum evropske državljanske pobude

Vzpostavitev močnejše in okolju prijaznejše energetske infrastrukture za prihodnost Evrope

Avtor: Minha Alex |
Spremenjeno dne: 17/02/2023 |
Število ogledov: 381

Nedavna plinska kriza v Evropi je razkrila problematično naravo monopolov. Medtem ko ima večina podjetij bogatejšo prodajo, lahko monopoli, ki prodajajo potrebno blago, postanejo bogatejši, če prodajajo manj. Rusija in OPEC se zavedata tega dejstva, kar dokazujeta njuni ukrepi za zmanjšanje pretoka plina in zvišanje cen.

Plinska kriza je predvsem evropska težava, saj so cene plina v ZDA desetkrat nižje kot v Evropi, kar ustvarja nelojalno konkurenco za evropsko industrijo. Za to težavo so potrebne nujne rešitve, zato želim predlagati nekaj predlogov.

Najprej moramo vlagati v našo plinsko mrežo, ki stane več bilijonov za izgradnjo in prenos energije petkrat več kot električna mreža. Čeprav je vodik obetavna alternativa, še ni združljiv z našo plinsko mrežo in ga je treba pretvoriti v primernejši plin. Univerze in raziskovalni centri v Evropi bi se morali osredotočiti na razvoj takšnega plina. Poleg tega moramo pospešiti proizvodnjo bioplina in ga uskladiti z našo plinsko mrežo.

Drugič, plinska polja v Severnem morju nam lahko v prihodnjih letih pomagajo, vendar moramo v Evropi proizvesti več, če želimo ohraniti močni evro, da si lahko privoščimo uvoz osnovnih proizvodov. Ne moremo si privoščiti dobre obravnave jedrske energije, temveč se moramo osredotočiti na vzdrževanje in inovacije, da bi zmanjšali varnostna tveganja.

Tretjič, za zaščito naših strateških interesov potrebujemo večji delež države na področju energije. Energija ima monopolne vidike, zaradi česar je prosti trg težko učinkovito regulirati.

Poleg tega potrebujemo več tajnosti taktike, da bi se lahko soočili z ruskimi energetskimi rezi. Načrti bi se lahko sabotirali, odprtost pa med vojno ni vedno mogoča. Vabim vse k sodelovanju v razpravi ter izmenjavi mnenj in zamisli o tem perečem vprašanju.

Categories
Energetika
3
Glasovi

Komentiraj

Za dodajanje komentarjev se morate avtenticirati ali registrirati.

Komentarji

emrah chris | 27/04/2023

Evropska energetska infrastruktura je v procesu obsežne preobrazbe v smeri bolj trajnostne in okolju prijaznejše prihodnosti. Z vse večjo ozaveščenostjo o negativnem vplivu tradicionalnih virov energije na okolje in podnebne spremembe se povečuje povpraševanje po obnovljivih virih energije ter potreba po močnejši in odpornejši energetski infrastrukturi za njihovo podporo. Na voljo so nekateri načini za izgradnjo močnejše in okolju prijaznejše energetske infrastrukture za prihodnost Evrope:

Povečanje proizvodnje energije iz obnovljivih virov: Prvi korak k bolj zeleni energetski infrastrukturi je povečanje proizvodnje obnovljivih virov energije, kot so sončna, vetrna, vodna in geotermalna energija. Za to so potrebne naložbe v nove tehnologije, infrastrukturo in sisteme za shranjevanje energije, ki lahko podpirajo proizvodnjo in distribucijo energije iz obnovljivih virov.

Nadgradnja energetske infrastrukture: Obstoječo evropsko energetsko infrastrukturo je treba nadgraditi, da se podpre prehod na obnovljive vire energije. To vključuje naložbe v tehnologijo pametnih omrežij, sisteme za shranjevanje energije in infrastrukturo za polnjenje električnih vozil.

Spodbujanje energetske učinkovitosti: Druga ključna sestavina trajnostne energetske infrastrukture je energijska učinkovitost. To je mogoče doseči z ukrepi, kot so izboljšanje izolacije stavb, spodbujanje energetsko učinkovitih naprav in spodbujanje praks varčevanja z energijo.

Podpora raziskavam in inovacijam: Razvoj novih in inovativnih tehnologij je ključnega pomena za prehod na bolj zeleno energetsko infrastrukturo. Vlade, podjetja in akademske ustanove bi morali vlagati v raziskave in razvoj novih tehnologij, ki lahko izboljšajo učinkovitost in trajnost proizvodnje in distribucije energije.

Spodbujanje sodelovanja javnosti: Prehod na bolj zeleno energetsko infrastrukturo zahteva sodelovanje in podporo javnosti. Vlade in podjetja bi morali z javnostjo sodelovati z izobraževalnimi kampanjami in kampanjami ozaveščanja ter spodbujati državljane, da sprejmejo ukrepe za zmanjšanje svoje porabe energije in podprejo razvoj obnovljivih virov energije.

Na splošno je za izgradnjo močnejše in okolju prijaznejše energetske infrastrukture za prihodnost Evrope potreben celovit pristop, ki obravnava tako ponudbo kot povpraševanje pri proizvodnji in porabi energije. Evropa lahko z naložbami v obnovljive vire energije, nadgradnjo energetske infrastrukture, spodbujanjem energijske učinkovitosti, podpiranjem raziskav in inovacij ter sodelovanjem z javnostjo utre pot bolj trajnostni in odporni energetski prihodnosti.

Za dodajanje komentarjev se morate avtenticirati ali registrirati.
denvel smith | 20/12/2023

Vzpostavitev trdne in trajnostne energetske infrastrukture je ključnega pomena za prihodnost Evrope, njen cilj pa je povečati energetsko varnost in hkrati zmanjšati vpliv na okolje. Ta pobuda vključuje večplasten pristop, ki vključuje obnovljive vire energije, nadgradnjo obstoječe infrastrukture in naložbe v inovativne tehnologije. Ključnega pomena je sprejemanje energije iz obnovljivih virov, kot so vetrna, sončna in vodna energija, skupaj z izboljšanjem zmogljivosti za shranjevanje energije in spodbujanjem medsebojne povezljivosti med evropskimi državami, da bi ustvarili odpornejše omrežje. Poleg tega lahko Evropa z dajanjem prednosti okolju prijaznim praksam pri proizvodnji in distribuciji energije znatno omeji emisije ogljika in prispeva k bolj zeleni in bolj trajnostni prihodnosti. Podobno sprejemanje tehnološkega napredka, kot je tisti v aplikacijah, kot je Lulubox (https://lulubox-apk.pro/), kaže, kako lahko inovacije izboljšajo izkušnje, čeprav na različnih področjih, pri čemer poudarja pomen spodbujanja napredka v različnih sektorjih za spodbujanje napredka.

 

 


 

Za dodajanje komentarjev se morate avtenticirati ali registrirati.
Izjava o omejitvi odgovornosti: Mnenja, izražena na forumu o evropski državljanski pobudi, odražajo izključno mnenja avtorjev in nikakor ne odražajo stališč Evropske komisije ali Evropske unije.
Želite prijaviti pobudo?

Želite podpreti pobudo? Želite vedeti več o trenutnih in preteklih pobudah?