Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīvas forums

Spēcīgākas un zaļākas enerģētikas infrastruktūras veidošana Eiropas nākotnei

Autors: Minha Alex |
Atjaunināšanas datums: 17/02/2023 |
Skatījumu skaits: 381

Nesenā gāzes krīze Eiropā ir atklājusi monopolu problemātisko raksturu. Lai gan lielākā daļa uzņēmumu, pārdodot vairāk, iegūst bagātību, monopoli, kas pārdod nepieciešamās preces, var kļūt bagātāki, pārdodot mazāk. Krievija un OPEC apzinās šo faktu, un to apliecina to rīcība gāzes plūsmas samazināšanā un cenu paaugstināšanā.

Gāzes krīze galvenokārt ir Eiropas problēma, jo gāzes cenas ASV ir desmit reizes zemākas nekā Eiropā, radot negodīgu konkurenci Eiropas rūpniecībai. Šai problēmai ir steidzami jārod risinājumi, un es vēlētos ierosināt dažus ierosinājumus.

Pirmkārt, mums ir jāiegulda mūsu gāzes tīklā, kura izmaksas ir triljoni, lai būvētu un transportētu enerģiju piecas reizes vairāk nekā elektrotīkls. Lai gan ūdeņradis ir daudzsološa alternatīva, tas vēl nav savienojams ar mūsu gāzes tīklu un ir jāpārvērš piemērotākā gāzē. Universitātēm un pētniecības centriem Eiropā būtu jākoncentrējas uz šādas gāzes izstrādi. Turklāt mums ir jāpaātrina biogāzes ražošana un jāpadara tā saderīga ar mūsu gāzes tīklu.

Otrkārt, gāzes atradnes Ziemeļjūrā var mums palīdzēt turpmākajos gados, taču mums Eiropā ir jāražo vairāk, lai saglabātu savu eiro stiprumu, un mēs varam atļauties importēt pirmās nepieciešamības preces. Mēs nevaram atļauties pateikt kodolenerģijai, bet mums jākoncentrējas uz uzturēšanu un inovāciju, lai samazinātu drošības riskus.

Treškārt, mums ir vajadzīga lielāka valsts līdzdalība enerģētikā, lai aizstāvētu savas stratēģiskās intereses. Enerģētikai ir monopola aspekti, tāpēc brīvam tirgum ir grūti to efektīvi regulēt.

Visbeidzot, mums ir vajadzīga lielāka taktikas slepenība, lai tiktu galā ar Krievijas enerģijas samazinājumiem. Plāni varētu kļūt sabotāžai, un atklātība ne vienmēr ir iespējama karadarbības laikā. Aicinu ikvienu piedalīties diskusijā un dalīties viedokļos un idejās par šo aktuālo jautājumu.

Categories
Enerģētika
3
Balsis

Ierakstīt komentāru

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.

Komentāri

emrah chris | 27/04/2023

Eiropas enerģētikas infrastruktūrā notiek būtiskas pārmaiņas virzībā uz ilgtspējīgāku un zaļāku nākotni. Pieaugot izpratnei par tradicionālo enerģijas avotu negatīvo ietekmi uz vidi un klimata pārmaiņām, pieaug pieprasījums pēc atjaunojamiem enerģijas avotiem un ir vajadzīga spēcīgāka un noturīgāka enerģētikas infrastruktūra to atbalstam. Lūk, daži veidi, kā veidot spēcīgāku un zaļāku enerģētikas infrastruktūru Eiropas nākotnei:

Palielināt atjaunojamās enerģijas ražošanu: Pirmais solis ceļā uz videi nekaitīgāku energoinfrastruktūru ir palielināt atjaunojamo energoresursu, piemēram, saules, vēja, hidroenerģijas un ģeotermālās enerģijas, ražošanu. Tam ir vajadzīgi ieguldījumi jaunās tehnoloģijās, infrastruktūrā un enerģijas uzkrāšanas sistēmās, kas var atbalstīt atjaunojamās enerģijas ražošanu un sadali.

Energoinfrastruktūras modernizācija: Eiropas pašreizējā enerģētikas infrastruktūra ir jāatjaunina, lai atbalstītu pāreju uz atjaunojamiem enerģijas avotiem. Tas ietver investīcijas viedo tīklu tehnoloģijās, enerģijas uzkrāšanas sistēmās un elektrotransportlīdzekļu uzlādes infrastruktūrā.

Energoefektivitātes veicināšana: Vēl viens būtisks ilgtspējīgas enerģētikas infrastruktūras elements ir energoefektivitāte. To var panākt ar tādiem pasākumiem kā ēku izolācijas uzlabošana, energoefektīvu ierīču popularizēšana un energotaupības prakses veicināšana.

Atbalsts pētniecībai un inovācijai: Jaunu un inovatīvu tehnoloģiju izstrādei ir izšķiroša nozīme pārejā uz videi nekaitīgāku energoinfrastruktūru. Valdībām, uzņēmumiem un akadēmiskajām iestādēm būtu jāiegulda jaunu tehnoloģiju pētniecībā un izstrādē, kas var uzlabot enerģijas ražošanas un sadales efektivitāti un ilgtspēju.

Sabiedrības iesaistes veicināšana: Pārejai uz zaļāku energoinfrastruktūru ir vajadzīga sabiedrības iesaiste un atbalsts. Valdībām un uzņēmumiem būtu jāsadarbojas ar sabiedrību, izmantojot izglītošanas un izpratnes veicināšanas kampaņas, un jāmudina iedzīvotāji rīkoties, lai samazinātu savu enerģijas patēriņu un atbalstītu atjaunojamo energoresursu attīstību.

Kopumā spēcīgākas un zaļākas enerģētikas infrastruktūras izveidei Eiropas nākotnei ir vajadzīga visaptveroša pieeja, kas pievēršas gan enerģijas ražošanas, gan patēriņa piedāvājuma un pieprasījuma aspektiem. Ieguldot atjaunojamos energoresursos, modernizējot energoinfrastruktūru, veicinot energoefektivitāti, atbalstot pētniecību un inovāciju un sadarbojoties ar sabiedrību, Eiropa var pavērt ceļu ilgtspējīgākai un noturīgākai enerģētikas nākotnei.

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.
denvel smith | 20/12/2023

Stabilas un ilgtspējīgas energoinfrastruktūras izveide ir ļoti svarīga Eiropas nākotnei, un tās mērķis ir uzlabot energoapgādes drošību, vienlaikus samazinot ietekmi uz vidi. Šī iniciatīva ietver daudzšķautņainu pieeju, iekļaujot atjaunojamos energoresursus, modernizējot esošo infrastruktūru un ieguldot inovatīvās tehnoloģijās. Izšķiroša nozīme ir atjaunojamo energoresursu, piemēram, vēja, saules un hidroelektroenerģijas, izmantošanai, kā arī enerģijas uzkrāšanas spēju uzlabošanai un savienojamības veicināšanai starp Eiropas valstīm, lai izveidotu noturīgāku tīklu. Turklāt, piešķirot prioritāti videi draudzīgai praksei enerģijas ražošanā un sadalē, Eiropa var ievērojami ierobežot oglekļa emisijas, veicinot zaļāku un ilgtspējīgāku nākotni. Līdzīgi, izmantojot tehnoloģiskos sasniegumus, piemēram, tādus, kas atrodami tādās lietotnēs kā “Lulubox” (https://lulubox-apk.pro/), tiek parādīts, kā inovācija var uzlabot pieredzi, lai gan dažādās jomās, uzsverot, cik svarīgi progresa virzīšanai ir izmantot progresu dažādās nozarēs.

 

 


 

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.
Atruna: EPI forumā paustie viedokļi atspoguļo tikai to autoru uzskatus un nekādā gadījumā nav uzskatāmi par Eiropas Komisijas vai Eiropas Savienības nostāju.
Esat gatavs reģistrēt iniciatīvu?

Vēlaties atbalstīt iniciatīvu? Vēlaties uzzināt vairāk par pašreizējām vai agrākām iniciatīvām?