Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīvas forums

Eiropas jaunieši rada jaunas idejas un inovatīvas stratēģijas Eiropas pilsoņu iniciatīvām

Atjaunināšanas datums: 12/06/2024

Jaunas idejas jaunām Eiropas pilsoņu iniciatīvām un inovatīvām pieejām komunikācijai un kopienas veidošanai parādījās vairākos darbsemināros, ko “ Demokrātija International” organizēja jaunatnes konferencē Level Up!ko 2024. gada 12.–13. aprīlī organizēja Eiropas Jaunatnes forums. 

Darbsemināri ietvēra mini Eiropas pilsoņu iniciatīvu simulācijas, kurās jauniešiem nācās nākt klajā ar radošiem un ietekmīgiem EPI priekšlikumiem. Viņi arī strādāja pie praktiskiem aspektiem, kas saistīti ar efektīvu komunikācijas stratēģiju izstrādi viņu atbalstam.

Participant at LevelUp workshop presenting their initiative to the rest of the group

Inovatīvi EPI priekšlikumi: Jaunie prāti darbā

Lūk, dažas no iniciatīvām, ar kurām nāca klajā jaunieši:

  1. Savienojumi pāri okeāniem: Veicinot kultūras apmaiņu un palielinot finansējumu individuālajai mobilitātei, šā priekšlikuma mērķis ir savienot cilvēkus visā Eiropā. Sadarbojoties ar tādām organizācijām kā “Jaunatne izpratnei” un Eiropas Starpkultūru izglītības federāciju, ierosinātās iniciatīvas mērķis ir veicināt izpratni un sadarbību, izmantojot apmaiņas programmas.
  2. Netērējiet savu produkciju!: Ar šo priekšlikumu tiek atbalstīti pasākumi, lai novērstu pārtikas izšķērdēšanu un veicinātu pārtikas dalīšanu. Tās mērķis ir palielināt informētību un iedvesmot ilgtspējīgu praksi.
  3. Ieviest cenu vāciņus būtiskiem pārtikas produktiem: Šajā priekšlikumā galvenā uzmanība pievērsta tam, lai nodrošinātu cenas ziņā pieejamu piekļuvi būtiskai pārtikai. Sadarbojoties ar NVO, kas saistītas ar pārtiku un uzturu, tā ierosina ieviest cenu griestus, lai svarīgāko pārtiku padarītu pieejamu visiem.
  4. Augs+: Šis videi draudzīgais priekšlikums apvieno dalībvalstis, lai kopā stādītu kokus, lai cīnītos pret klimata pārmaiņām. Sadarbībā ar ekoloģiskajiem čempioniem, piemēram, National Geographic, tās mērķis ir palielināt informētību un veicināt rīcību zaļākas Eiropas labā. 
  5. Saglabājiet mūsu mājas: Lai risinātu mājokļu krīzi un ģentrifikāciju, ar šo priekšlikumu tiek atbalstīti cenas ziņā pieejami un cieņpilni mājokļi visiem. Izmantojot partnerību ar pašvaldībām un NVO, kas atbalsta bezpajumtniekus, tās mērķis ir nodrošināt ikvienam vietu, kur zvanīt uz mājām, un padarīt mājokli par tiesībām, nevis greznību.
  6. Visi pelnījuši ģimeni: Veicinot LGBTQ+ pāru vienlīdzīgas adopcijas tiesības, šīs iniciatīvas mērķis ir veicināt iekļautību. Sadarbojoties ar LGBTQ+ organizācijām, tās mērķis ir palielināt informētību un iestāties par vienlīdzīgām tiesībām.
  7. Zaļā saimniecība: Ar šo priekšlikumu tiek atbalstīta videi nekaitīgas lauksaimniecības prakse, veicinot ekoloģisko lauksaimniecību un dzīvnieku labturību. Partnerības ar lauku saimniecībām un ekoloģiskām apvienībām mērķis ir radīt veselīgāku vidi un veicināt ilgtspējīgu lauksaimniecību. Tas ir solis ceļā uz veselīgāku pārtiku un planētu.
  8. Pārslēgt pārstāvniecību no fiziskās uz digitālo: Modernizējot demokrātisko procesu, šis priekšlikums veicina digitālā paraksta vākšanu Eiropas Parlamenta deputātiem. Sadarbojoties ar Starptautisko un Eiropas Jaunatnes forumu “Demokrātija”, tā mērķis ir padarīt līdzdalību pieejamāku un iekļaujošāku.
  9. Akadēmiķis: Ar šo priekšlikumu tiek atbalstīta bezmaksas un pieejama augstākā izglītība. Galvenais mērķis ir digitalizēt augstāko izglītību un padarīt to pieejamāku. Sadarbojoties ar universitātēm un tehnoloģiju gigantiem, tās mērķis ir veicināt visiem vienlīdzīgu piekļuvi izglītībai.

Participants at LevelUp workshop in groups brainstorming initiative ideas

Lasiet emuāra ziņu vietnē “Unlocking Success: Būtiski padomi katrai Eiropas pilsoņu iniciatīvas kampaņai”.

Stand-Out” stratēģijas: Padarīt atšķirību

Mūsdienu digitālajā laikmetā sociālajiem medijiem ir izšķiroša nozīme atbalsta mobilizēšanā un viedokļu pastiprināšanā, kas citādi varētu palikt nedzirdēti. Semināra dalībnieki izstrādā savas kampaņas stratēģijas savām iniciatīvām un tika mudināti būt radošiem un izmantot savas zināšanas sociālajos medijos. 

Jaunieši ir šīs digitālās revolūcijas priekšplānā, izmantojot tādas platformas kā TikTok, Facebook, Instagram vai Twitter, lai palielinātu informētību, dalītos idejās un rallijā atbalstītu iemeslus, kuriem viņi tic. Eiropas jaunieši izmanto sociālos plašsaziņas līdzekļus, lai popularizētu savus priekšlikumus, sadarbotos ar auditoriju un veidotu kopienas, pamatojoties uz to cēloņiem. 

Piemēram, vizuālā stāstījuma centrā ir gan priekšlikumi “Don’t Waste My Produce!”, gan “Savienojumi pāri okeāniem”. Abi izvēlējās video kampaņas, lai palielinātu informētību un gūtu atbalstu savai kampaņai. Šie videoklipi ir būtiski EPI panākumiem, jo tie ne tikai informē auditoriju, bet arī iedvesmo rīcību, kalpo kā spēcīgi pārmaiņu katalizatori un var virzīties pāri tiešsaistes platformām.

Sadarbība ir viens no stūrakmeņiem, par ko liecina “Savienojumi pāri okeāniem”, kas sadarbojas ar ietekmētājiem un skolām, lai paplašinātu viņu vēstījumu. Ietekmētāji, kas spēj sasniegt plašu auditoriju un iedvesmot iesaistīšanos, EPI ceļojumā arvien vairāk tiek atzīti par nenovērtējamiem sabiedrotajiem. Viņu iesaistīšanās var palielināt kampaņu no vietējas līdz vīrusiem, nodrošinot plašāku tvērumu un dziļāku ietekmi. Vairāki pašreizējie un iepriekšējie EPI organizatori apstiprina, ka veiksmīgai EPI kampaņai ir svarīgi iesaistīt ietekmētājus un slavenības.

Līdztekus digitālajai pasaulei svarīgs sekmīgas EPI aspekts varētu būt klātienes un dažkārt smieklīgi centieni. Iedomājieties mērci kā augļus un dārzeņus, lai izglītotu potenciālo atbalstu par savu EPI! Šī radošā pieeja, kas pieņemta priekšlikumā “Ieviest cenu vāciņus būtiskiem pārtikas produktiem”, liecina par jautrajām un relatatīvajām metodēm, ko dažas iniciatīvas varētu izmantot, lai izglītotu un iesaistītu jauniešus.

Turklāt nedrīkst par zemu novērtēt Kopienas partnerību pilnvaras. Tādi priekšlikumi kā “Glābiet mūsu mājas” un “Ikviens pelna ģimeni” apsver iespēju veidot sakarus ar vietējām organizācijām, pilsētu vai pašvaldību iestādēm un kopienām, jo tās atzīst, ka vietējās kustības bieži vien ir tur, kur sākas reālas, ilgstošas pārmaiņas. 

Šo jauno eiropiešu izmantotās stratēģijas ir daudzveidīgas, inovatīvas un apliecina dziļu izpratni gan par digitālo vidi, gan par sabiedrības iesaistes nozīmi. Viņi ne tikai risina jautājumus — tā vietā tie ir efektīvs veids, kā idejas pārvērst darbībā, pierādot, ka tad, kad kaislība atbilst stratēģijai, ir iespējamas transformējošas pārmaiņas.

Participants at LevelUp workshop brainstorming and discussing with eachother potential initiative ideas

Apskatiet tīmekļsemināru "Saziņa par savu EPI! Padomi un triki par to, kā popularizēt savu iniciatīvu”

Neatkarīgi no tā, vai esat pašreizējais vai potenciālais EPI organizators, atcerieties, ka EPI ir vairāk nekā tikai demokrātisks instruments — tas ir apliecinājums kolektīvās rīcības spēkam un tam, cik svarīgi ir iekļaut dažādus viedokļus Eiropas nākotnes veidošanā. Aktīvi iesaistot jauniešus tādos projektos kā EPI, mēs dodam viņiem iespēju veidot savu nākotni un nodrošināt, ka mūsu demokrātiskie procesi joprojām ir dinamiski un aktuāli. Ar jaunām perspektīvām un inovatīvām idejām Eiropas jaunieši izmanto iespēju, ko piedāvā EPI, lai veidotu Eiropas politiku, un ir gatavi uzņemties vadību turpmākajās iniciatīvās.

Visbeidzot, lai saņemtu visu atbalstu, kas nepieciešams, lai veiksmīgi virzītos uz EPI procesu, nevilcinieties iedziļināties EPI forumā. Šeit jūs atradīsiet bagātīgu mācību materiālu daudzveidību un iespējas, lai virzītos uz veiksmīgu EPI ceļojumu!

 

Lasiet vairāk par jauniešiem un Eiropas pilsoņu iniciatīvu:

Reklāmguvumu aizlieguma praksesorganizētājs ES: Mēs izvēlējāmies izmantot Eiropas pilsoņu iniciatīvu, jo tā dod iespēju paust savu viedokli Eiropas pilsoņiem

Jauniešu iesaistīšana Eiropas pilsoņu iniciatīvā: problēmu un risinājumu uzsvēršana

EPI Gamified: Jaunieši mācās uzklausīt viņu balsis Eiropas Savienībā

Jaunie itāļi testē Eiropas pilsoņu iniciatīvu kā rīku, lai mobilizētu klimatu

Jauna Eiropas pilsoņu iniciatīvas darba grāmata sniedz norādījumus studentiem par to, kā izmantot šo rīku iesaistei un aktīvai pilsonībai.

Vairāk nekā 100 studenti no četrām Eiropas universitātēm apgūst Eiropas pilsoņu iniciatīvu, izmantojot inovatīvu projektu “EPI no A līdz Z”

Autori

Felicia Mabel Frempong

Felicia Mabel Frempong ir Eiropas programma Intern at Democracy International, NVO, kuras mērķis ir veicināt iedzīvotāju iesaistīšanos politisko lēmumu pieņemšanas procesos. Labi izprotot Eiropas pilsoņu iniciatīvu, Felicia diskusijā piedāvā vērtīgas zināšanas. Šobrīd pēdējā gadā maģistrantūras attīstības studijās, specializējoties starptautiskajā ekonomikā Baireitas Universitātē, viņa ir gatava sniegt būtisku ieguldījumu pilsoniskās iesaistes un starptautiskās attīstības jomā.

Ierakstīt komentāru

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.
Atruna: EPI forumā paustie viedokļi atspoguļo tikai to autoru uzskatus un nekādā gadījumā nav uzskatāmi par Eiropas Komisijas vai Eiropas Savienības nostāju.