Pereiti prie pagrindinio turinio
Europos piliečių iniciatyvos forumas

Jauni europiečiai kuria naujas idėjas ir novatoriškas strategijas Europos piliečių iniciatyvoms

Atnaujinta: 12/06/2024

Naujos idėjos naujoms Europos piliečių iniciatyvoms ir novatoriškiems požiūriams į komunikaciją ir bendruomenės kūrimą atsirado per 2024 m. balandžio 12–13 d. Europos jaunimo forumo surengtą seminarą „Demokratijainternation al“ jaunimo konferencijoje „Level Up!“. 

Seminaruose dalyvavo mini Europos piliečių iniciatyvos modeliavimas, kuriame jaunimas turėjo pateikti kūrybingų ir reikšmingų EPI pasiūlymų. Jie taip pat nagrinėjo veiksmingus komunikacijos strategijų kūrimo joms remti praktinius aspektus.

Participant at LevelUp workshop presenting their initiative to the rest of the group

Novatoriški Europos piliečių iniciatyvos pasiūlymai: Jauni protai darbe

Štai keletas iniciatyvų, kurias pasiūlė jaunimas:

  1. Jungtys per vandenynus: Šiuo pasiūlymu, skatinant kultūrinius mainus ir didinant individualaus judumo finansavimą, siekiama suburti žmones visoje Europoje. Bendradarbiaujant su tokiomis organizacijomis kaip „Youth for Understanding“ ir Europos kultūrų mokymosi federacija, siūloma iniciatyva siekiama skatinti supratimą ir bendradarbiavimą vykdant mainų programas.
  2. Nešvaistyk mano produkcijos! Sprendžiant maisto švaistymo problemą, šiame pasiūlyme pritariama priemonėms, kuriomis siekiama užkirsti kelią švaistymui ir skatinti dalijimąsi maistu. Ja siekiama didinti informuotumą ir skatinti tvarią praktiką.
  3. Įvesti pagrindinių maisto produktų kainų dangtelius: Šiame pasiūlyme daugiausia dėmesio skiriama tam, kad būtų užtikrinta galimybė už prieinamą kainą gauti būtiniausių maisto produktų. Bendradarbiaujant su maisto ir mitybos srities NVO, siūloma nustatyti viršutines kainų ribas, kad būtiniausi maisto produktai būtų prieinami visiems.
  4. Įrenginys +: Šis ekologiškas pasiūlymas sušaukia valstybes nares kartu sodinti medžius, kad būtų kovojama su klimato kaita. Bendradarbiaudama su ekologiniais čempionais, tokiais kaip „National Geographic“, ji siekia didinti informuotumą ir skatinti imtis veiksmų siekiant ekologiškesnės Europos. 
  5. Išsaugoti mūsų namus: Siekiant spręsti būsto krizės ir gentrifikacijos problemą, šiame pasiūlyme raginama visiems užtikrinti įperkamą ir orų būstą. Bendradarbiaujant su savivaldybėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis, remiančiomis benamius, siekiama užtikrinti, kad kiekvienas galėtų vadinti namus ir padaryti būstą teise, o ne prabanga.
  6. Visi nusipelno šeimos: Šia iniciatyva siekiama skatinti LGBTQ+ porų lygias įvaikinimo teises. Bendradarbiaudama su LGBTQ+ organizacijomis, ji siekia didinti informuotumą ir propaguoti lygias teises.
  7. Žaliasis ūkis: Šiuo pasiūlymu skatinama ekologinio ūkininkavimo praktika skatinant ekologinį ūkininkavimą ir gyvūnų gerovę. Bendradarbiaujant su ūkiais ir ekologinėmis asociacijomis, siekiama sukurti sveikesnę aplinką ir skatinti tvarų ūkininkavimą. Tai žingsnis link sveikesnio maisto ir planetos.
  8. Pakeisti reprezentaciją iš fizinės į skaitmeninę: Modernizuojant demokratinį procesą, šiuo pasiūlymu skatinamas Europos Parlamento narių kandidatų skaitmeninių parašų rinkimas. Bendradarbiaujant su Tarptautiniu demokratijos ir Europos jaunimo forumu siekiama, kad dalyvavimas taptų prieinamesnis ir įtraukesnis.
  9. Akademija: Šiuo pasiūlymu skatinamas nemokamas ir prieinamas aukštasis mokslas. Pagrindinis tikslas – suskaitmeninti aukštąjį mokslą ir padaryti jį prieinamesnį. Bendradarbiaudama su universitetais ir technologijų gigantais, ji siekia skatinti visiems vienodas galimybes gauti išsilavinimą.

Participants at LevelUp workshop in groups brainstorming initiative ideas

Skaitykite tinklaraščio įrašą „Sėkmės atblokavimas: Esminiai patarimai kiekvienai Europos piliečių iniciatyvos kampanijai“.

„Stand-Out“ strategijos: Padaryti skirtumą

Šiandienos skaitmeniniame amžiuje socialinė žiniasklaida atlieka labai svarbų vaidmenį sutelkiant paramą ir stiprinant balsus, kurie priešingu atveju galėtų likti negirdėti. Seminaro dalyviai savo iniciatyvoms kuria savo kampanijos strategijas ir buvo raginami būti kūrybingi ir naudotis savo žiniomis apie socialinę žiniasklaidą. 

Jaunimas yra šios skaitmeninės revoliucijos priešakyje, naudodamiesi tokiomis platformomis kaip „TikTok“, „Facebook“, „ Instagram“ ar „Twitter“, kad padidintų informuotumą, dalintųsi idėjomis ir remtų priežastis, kuriomis tiki. Jauni europiečiai naudojasi socialine žiniasklaida, kad reklamuotų savo pasiūlymus, bendrautų su auditorija ir kurtų bendruomenes apie jų priežastis. 

Pavyzdžiui, vizualinis pasakojimas užima pagrindinį etapą su pasiūlymais „Don’t Waste My Produce!“ ir „Connections across Oceans“. Abu pasirinko vaizdo kampanijas, kad padidintų informuotumą ir gautų paramą savo kampanijai. Šie vaizdo įrašai yra labai svarbūs Europos piliečių iniciatyvos sėkmei, nes jie ne tik informuoja auditoriją, bet ir įkvepia imtis veiksmų, yra galingi pokyčių katalizatoriai ir gali būti virusiniai visose interneto platformose.

Bendradarbiavimas yra kertinis akmuo, kaip matyti iš iniciatyvos „Connections across Oceans“ bendradarbiavimo su nuomonės formuotojais ir mokyklomis, kad sustiprintų savo žinią. Nuomonės formuotojai, galintys pasiekti plačią auditoriją ir įkvėpti įsitraukimą, vis labiau pripažįstami neįkainojamais sąjungininkais Europos piliečių iniciatyvos kelionėje. Jų dalyvavimas gali padidinti kampaniją nuo vietos iki virusinės, užtikrinant platesnę aprėptį ir didesnį poveikį. Keletas dabartinių ir ankstesnių EPI organizatorių patvirtina, kad siekiant sėkmingos EPI kampanijos svarbu įtraukti nuomonės formuotojus ir įžymybes.

Be skaitmeninio pasaulio, vietos ir kartais juokingos pastangos galėtų būti svarbus sėkmingos Europos piliečių iniciatyvos aspektas. Įsivaizduokite, kaip apsirengti vaisiais ir daržovėmis, kad išmoktumėte potencialią paramą apie savo EPI! Šis kūrybiškas požiūris, patvirtintas pasiūlyme „Įveskite kainų viršutines ribas svarbiausiems maisto produktams“, rodo, kokių įdomių ir deramų metodų kai kurios iniciatyvos galėtų naudoti jaunimui šviesti ir įtraukti.

Be to, nereikėtų nuvertinti Bendrijos partnerysčių galios. Tokiuose pasiūlymuose kaip „Save our Homes“ ir „Kiekvienas nusipelno šeimos“ svarstoma galimybė užmegzti ryšius su vietos organizacijomis, miestų ar savivaldybių institucijomis ir bendruomenėmis, nes jie pripažįsta, kad visuomeniniai judėjimai dažnai yra ten, kur prasideda realūs ilgalaikiai pokyčiai. 

Šių jaunų europiečių naudojamos strategijos yra įvairios, novatoriškos ir rodo, kad jos puikiai supranta tiek skaitmeninę aplinką, tiek bendruomenės dalyvavimo svarbą. Jie ne tik sprendžia problemas, bet ir yra veiksminga priemonė idėjas paversti veiksmais, įrodanti, kad, kai aistra atitinka strategiją, galimi transformaciniai pokyčiai.

Participants at LevelUp workshop brainstorming and discussing with eachother potential initiative ideas

Susipažinkite su internetiniu tinklu „Komunikuojate savo Europos piliečių iniciatyvą!“ Patarimai ir gudrybės, kaip reklamuoti savo iniciatyvą“

Nesvarbu, ar esate dabartinis ar potencialus Europos piliečių iniciatyvos organizatorius, nepamirškite, kad EPI yra daugiau nei tik demokratinė priemonė – tai įrodo kolektyvinių veiksmų galią ir tai, kad formuojant Europos ateitį svarbu įtraukti įvairius balsus. Aktyviai įtraukdami jaunimą į tokius projektus, kaip EPI, įgaliname juos kurti savo ateitį ir užtikriname, kad mūsų demokratiniai procesai išliktų gyvybingi ir aktualūs. Naudodamiesi naujomis perspektyvomis ir naujoviškomis idėjomis, jaunieji europiečiai naudojasi Europos piliečių iniciatyvos teikiamomis galimybėmis formuoti Europos politiką ir yra pasirengę imtis iniciatyvos ateityje.

Galiausiai, norėdami gauti visą paramą, jums reikės sėkmingai naršyti EPI procese, nedvejodami pasinerkite į EPI forumą. Čia rasite didelę mokymosi medžiagos ir galimybių įvairovę, kuri padės jums sėkmingai keliauti Europos piliečių iniciatyva!

 

Daugiau informacijos apie jaunimą ir Europos piliečių iniciatyvą:

Draudimo konversijų praktikos ES organizatorius: Nusprendėme pasinaudoti Europos piliečių iniciatyva, nes ji suteikia Europos piliečiams balsą.

Jaunimo įtraukimas į Europos piliečių iniciatyvą: akcentuoti iššūkius ir sprendimus

Europos piliečių iniciatyva suvaidino: Jaunimas išmoksta išgirsti savo balsus Europos Sąjungoje

Jauni italai išbandė Europos piliečių iniciatyvą kaip priemonę sutelkti klimato labui

Naujame Europos piliečių iniciatyvos vadove pateikiamos rekomendacijos studentams, kaip naudotis šia dalyvavimo ir aktyvaus pilietiškumo priemone

Daugiau nei 100 studentų iš keturių Europos universitetų meistras Europos piliečių iniciatyvą per novatorišką „EPI nuo A iki Z“ projektą

Autoriai

Felicia Mabel Frempong

Felicia Mabel Frempong yra Europos programa „Demokratija International“, NVO, kurios tikslas – didinti piliečių dalyvavimą politinių sprendimų priėmimo procesuose. Gerai išmanydama Europos piliečių iniciatyvą, „Felicia“ diskusijai suteikia vertingos patirties. Šiuo metu savo paskutiniais metais magistro studijų, su tarptautinės ekonomikos specializacija Bayreuth universitete, ji yra pasirengusi svariai prisidėti prie pilietinio dalyvavimo ir tarptautinio vystymosi srityje.

Pateikite komentarą

Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.
Atsakomybės ribojimo pareiškimas. EPI forume pareikštos nuomonės atspindi tik jų autorių požiūrį ir jokiu būdu negali atspindėti Europos Komisijos arba Europos Sąjungos pozicijos.