Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīvas forums

Reklāmguvumu aizlieguma prakses organizētājs ES: Mēs izvēlējāmies izmantot Eiropas pilsoņu iniciatīvu, jo tā dod iespēju paust savu viedokli Eiropas pilsoņiem

Atjaunināšanas datums: 03/05/2024

Organiser of Ban Conversion Practices - male with black short hair wearing black glasses and light grey turtleneck

Matteo Garguilo pārstāv Eiropas pilsoņu iniciatīvu, kas aicina aizliegt pārveides praksi Eiropas Savienībā.

Matteo Garguilo: Konversijas prakse attiecībā uz LGBT ir vērsta uz to, lai apspiestu vai diskriminētu cilvēkus viņu seksuālās orientācijas, dzimuma izpausmes vai dzimumidentitātes dēļ. Tā ir prakse, ko ANO kopš 2020. gada uzskata par spīdzināšanu. Viņi piespiež cilvēkus uz depresiju un pašnāvību. Šāda prakse ir aizliegta tikai mazākumā Eiropas Savienības valstu, un dažkārt tās ir daļēji un ne pilnībā aizliegtas. Tāpēc mēs izvēlējāmies izmantot Eiropas pilsoņu iniciatīvu, jo tā ir veids, kā paust viedokli Eiropas pilsoņiem, lai varētu pateikt Komisijai “Mēs vēlamies, lai jūs kaut ko darītu”. Eiropas Komisija ir pilnvarota aizliegt konversijas terapiju 27 ES valstu mērogā. 

Mēs uzskatām, ka vissvarīgākais būtu tas, ka šajā iniciatīvā bija pārstāvētas visas Eiropas Savienības valstis, lai mums būtu patiesi reprezentatīvs lūgums no visiem ES pilsoņiem aizliegt šādu praksi, kas noved pie LGBT cilvēku nāves un ciešanām. 

Mēs uzsākām šo iniciatīvu ar 12 apvienībām, kas aizstāv LGBT tiesības 12 dažādās Eiropas Savienības valstīs. Mēs kopā ar Eiropas LGBT asociācijām visā Eiropā organizējam kampaņu gan tiešsaistē, gan klātienē, lai viena gada laikā savāktu pēc iespējas vairāk parakstu, lai sasniegtu mērķi — vienu miljonu parakstu.

 

Q: Kā jūs saskārāties ar Eiropas pilsoņu iniciatīvu?

Matteo Garguilo: ES atklāju Eiropas pilsoņu iniciatīvas līdzdalības demokrātijas instrumentu pirms aptuveni 3–4 gadiem. ES joprojām biju vidusskolā, un es uzskatu, ka šis rīks ir ļoti svarīgs. Tas bija saistīts ar debatēm Francijā par līdzdalības demokrātiju, mūsu kopīgās iniciatīvas referendumu. ES atradu šo Eiropas Savienības instrumentu, kas, manuprāt, netika pietiekami izmantots, un es domāju, ka tā ir lieliska iespēja to izmantot, lai aizstāvētu pārveides prakses aizliegumu Eiropas Savienībā, jo tas ir daļa no Eiropas Komisijas kompetences.

ES domāju, ka ikviens var sākt Eiropas pilsoņu iniciatīvu, jums vienkārši ir jāmotivē sevi un tiešām jāizlasa smalkā druka. Tas tiešām nav tik sarežģīti. Svarīgi ir izvēlēties tematu, kas ietilpst Eiropas Komisijas kompetencē. Cilvēki no Eiropas pilsoņu iniciatīvas foruma būs klāt, lai atbalstītu jūs visā pieteikšanās procesā. Vissmagākā daļa ir karājas tur un ir motivēta.

Mēs arī sapratām, ka 2020. gadā notika Eiropas pilsoņu iniciatīvas reforma, lai Eiropas Komisija sniegtu vēl vairāk atbilžu un lielāku interesi par iniciatīvām, kas ir viena miljona parakstu atskaites punkts. Tas mūs patiešām motivēja, jo mēs redzējām, ka, piemēram, saistībā ar iniciatīvu par spuru atdalīšanu no haizivju mugurām un to tirdzniecību Eiropas Komisija pašlaik izvērtē iespējamos juridiskos risinājumus šai problēmai. Mēs ceram, ka Komisija darīs to pašu mūsu labā, ja mums izdosies gūt panākumus, un ka tā centīsies ierosināt juridisku risinājumu mūsu problēmām tāpat kā citām iniciatīvām.

 

NB! Parakstu vākšana šai EPI sākas 2024. gada 17. maijā.

Ierakstīt komentāru

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.
Atruna: EPI forumā paustie viedokļi atspoguļo tikai to autoru uzskatus un nekādā gadījumā nav uzskatāmi par Eiropas Komisijas vai Eiropas Savienības nostāju.